Jump to content


HI-End Solaja


jorgoss

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

kolega Zorane na pogled unutrasnjosti mono blokova valjda cete viditi po kojoj semi su napravljeni i kolika im je prava snaga,iskreno i ja bi voleo da saznam :) ako ce pomoci pravio ix je gosn KENJALO

post-29040-0-77986800-1339600448_thumb.j

Zasto ne pozoves g-din Kenjala i saznas vise detalja. Bice ti od pomoci pri izboru preampa i eventualnog servisiranja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nema na cemu :wave2

opet moram da ti se zaxvalim sto si mi dao savet kome da se obratim

saznao sam sve sto me zanimalo u vezi mojih mono blokova

imaju 70rms u A klasi..a u AB klasi nisu bazdareni :) unutra ozicenje od kimbera i van den hula..svi delovi

koji su ugradjeni su medju najskupljima na svetu

jooos jednom xvala

Link to comment
Share on other sites

opet moram da ti se zaxvalim sto si mi dao savet kome da se obratim

saznao sam sve sto me zanimalo u vezi mojih mono blokova

imaju 70rms u A klasi..a u AB klasi nisu bazdareni :) unutra ozicenje od kimbera i van den hula..svi delovi

koji su ugradjeni su medju najskupljima na svetu

jooos jednom xvala

Moja procena, po pogledu na unutrasnjost ovako sa slika, bila je da su biasovane na 80 wrms u A klasi i oko 250wrms u totalu :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posle danasnjeg druzenja sa Solajom,red bi bio da napisem par recenica, pa da pocnem od prve i najbitnije stvari: Solaja je jedan jako pozitivan covek,slusali smo muziku ceo dan,komentarisali,a on me je,kao mladjeg i neiskusnog hifi-jistu vodio kroz magicni svet zvuka. Vec na prve taktove bilo je ocigledno da se radi (SEDRA 3) o veoma mocnoj iako poprilicno maloj spravi,koja mozda ne deluje onako "mocno" i "nabudzano" kao visoki high end svetskog zvuka,ali zato ne zaostaje po kvalitetu. Jasni visoki, prelepi srednji i zategnut i pre svega precizan bas pokazao je da zvucnici koje posedujem uopste nisu losi,sta vise da su veoma dobri i da ce pun potencijal tek imati prilike da pokazu. Kako su se redjale numere postalo je nepotrebno prebacivanje sa Sedre na Technicsov preamp,jednostavno Sedra je i sa malo losijim formatima davala prelep i definisan zvuk.

Krajnji zakljucak je da moze bolje (uvek moze bolje :) ), ali ovde ne mislim toliko na Sedru koliko na postavku sistema i razmestaj stvari u prostoriji gde se slusa muzika. Potrebna je promena zvucnickih kablova,a napredak ce doci i promenom zvucne,tj. zamenom integrisane Asus STXom. Sedru,na moju veliku zalost,necu biti u prilici odmah da kupim,a dodatan problem mi stvara i cinjenica da amp ne moze da radi bez njegovog preampa,dakle,da bi Sedra mogla da radi,mora da bude ukljucen i Technicsov preamp,tako da cu morati zameniti obe komponente.

U svakom slucaju,ostaje cinjenica da je sa Sedrom sve to bolje,otvorenije i prirodnije i da se nadam novom druzenju sa Solajom,cim budem bio u prilici da isprobamo i neke druge komponente,a i ja budem platezno sposoban, pa da lepo druzenje pretvorimo i u neku poslovno-prijateljsku novcanu transakciju :)

Za kraj lista pesama koje smo slusali (nekompletna,naravno,slusano je mnogo vise):

Nina Simone -Feel good

Sade - Paradise

Diana Krall- How insensitive

Eagles - Hotel California (live,produzena verzija)

Eric Clapton - Old Love

Vaya Con Dios - Just a Friend of mine, Puerto Rico

itd itd.

Jos jednom hvala na konstruktivnom i pre svega lepom druzenju!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...