Jump to content


HI-End Solaja


jorgoss

Recommended Posts

Ðе Ñумњам да звучи одлично. Солаја зна урадити Ñонично одличне Ñтвари.

Једино ми није јаÑно зашто инÑиÑтира на такав ... дизајн.

Link to comment
Share on other sites

Evo par fotografija pojaÄala.

SVAKA CAST TIN! Sad mogu pored lepog iskustva i da se vizuelno prisecam pojacala. Stvarno jos jednom da podvucem perjanica domace Hi-Fi scene kada su pojacala u pitanju. Nek me neko razuveri :cheers

A da... InSides pa dizajn je meni dopadljiv ali recimo da je takve kritike imao i Srajan Ebaen sa 6moon-sa ali prosto pogledajte test pa ce vam sve biti jasno

http://www.6moons.com/audioreviews/solaja/preamp.html

Mada o ukusima ne treba raspravljati meni se licno svidja jer tako gorostasna masina ostavlja prilicno impozatan utisak.

Link to comment
Share on other sites

e jbga sad dizajn. pa biraj, oces da slusas trafomaticov 2A3 koji je divno dizajniran i samo to ili nesto sto mozda nije toliko lepo za oko ali zvuci kao da kosta milion dolara. svakom po volji, oces da ga gledas ili oces da ga slusas :cheers

Ти и ја Ñмо причали раније око Трафоматика - и мада Ñам ја задовољан неким њиховим производима, апÑолутно делим твој Ñтав око одноÑа Трафоматик - Солаја, у погледу Ñоничних карактериÑтика. Мада, Ñад кад Драган иде на HiEnd и звуком и ценом, лепо би било потрудити Ñе око дизајна.

Рецимо, твоји 10Y моноблокови Ñу мени неизмерно лепши.

Link to comment
Share on other sites

Obećao sam sinoć da ću izneti par svojih zapažanja, pa da se javim.

Dragan Å olaja me pozvao pre dva dana i pitao me da li bih ga ugostio da posluÅ¡amo njegov novi rad na mojim zvuÄnicima. Dragan ih je Äuo ranije i bio je iznenaÄ‘en sa kvalitetom zvuka u jednom sistemu gde su ti zvuÄnici odskakali za deset dužina ispred svake komponente.

Da skratim, u pitanju je Tannoy Gold Monitor, DC, 15 inÄa, smeÅ¡ten u Tannoy Berkley kabinet. Taj kabinet, prema sudu mnogih koji su zvuÄnike Äuli, umnogome ograniÄava kvalitet zvuka koji ovi drajveri mogu da predstave, ali zvuÄi viÅ¡e nego solidno.

PrikaÄili smo kao izvor moj CD Micromega Stage3 i saÄekali (malo) da se pojaÄalo ugreje. Kako je vreme odmicalo, zvuk je bio sve bolji i bolji. Kao Å¡alu, rekao sam Å olaji, da sam zadovoljan sa svojim sistemom, jer je zvuk sa njegovim pojaÄalom samo malo bolji od mog...

Istina je da je ono Å¡to smo sinoć sluÅ¡ali bilo zaista zvuÄno besprekorno. Prisutna su bila joÅ¡ dva Älana foruma koji se, verujem, neće oglaÅ¡avati ovde (ne zbog loÅ¡eg utiska o pojaÄalu...). I oni bi , verujem, izrekli mnogo hvale za Å olajino pojaÄalo. Noge su nam cupkale u ritmu muzike, a ono Å¡to je posebno na mene ostavilo utisak - svaki disk, bilo kog žanra i izvoÄ‘aÄa je zvuÄao dobro. PojaÄalo je iz svakog puÅ¡tenog diska pružalo maksimum zadovoljstva sluÅ¡aocu. PoÅ¡to smo sedeli u mojoj kući, gosti nisu doneli svoju muziku, već su birali iz moje kolekcije ono Å¡to ćemo sluÅ¡ati.

Ono Å¡to vas uvek obori s nogu je kad dobro poznati disk i dobro poznatu numeru Äujete na naÄin kako je dotada niste Äuli. To mi se sinoć desilo dvaput i to sa dobro poznatim (i napamet upoznatim) diskovima, joÅ¡ iz mladosti. Nisam mislio da "Lazy" od "Deep Purple" može zvuÄati onako kako sam je sinoć doživeo. Pogotovu, ako tome dodamo i predrasudu o lampaÅ¡kom pojaÄalu... Danas sam to ponovo puÅ¡tao na svom "Accuphase" pojaÄalu. NeÅ¡to fali...?

Å olaja je posle dugog sluÅ¡anja raznoraznih žanrova i izvoÄ‘aÄa, koji su svi zvuÄali perfektno, poželeo da Äuje "Allman-e". Znao je taÄno koje numere i sa kog albuma. SluÄajno, volim isti bend pa sam imao sve to, samo, nisam zadovoljan kako ta verzija koju posedujem zvuÄi. Na njegovom pojaÄalu, bilo je sjajno. Kao da sam bio na koncertu. (Ti diskovi su mi bili stavljeni sa strane, meÄ‘utim, uz ovo pojaÄalo, mogu da stanu uz one iz prvog reda).

KonaÄni utisak:

Sinoć smo priÄali o ženama, parama, ulaganju u Hi-Fi... Svuda je isto. Kad sam kupovao poslednje pojaÄalo, ona je rekla:"Slažem se, ali ako je to tvoj konaÄni izbor i viÅ¡e ni jedno nećeÅ¡ kupovati !" Tako isto i za Cd, i ostalo . I ja uglavnom mislim da je to tako, pomak je uvek znaÄajno unapreÄ‘enje, ali...

Ovo pojaÄalo Dragana Å olaje, koje sam sinoć sluÅ¡ao, mislim da bi moglo da bude istinit odgovor na pitanje svake supruge - da li je to konaÄan izbor. ZvuÄno - nisam sluÅ¡ao nikada niÅ¡ta bolje, a ne znam ni Å¡ta bih mogao da poželim bolje , odnosno na koji naÄin bi to moglo da zvuÄi bolje. Pristao bih da to bude moje pojaÄalo za Äitav život. Å ta je on to ugradio u njega - opisao je, a kako to zvuÄi - verujte, vredi Äuti i sjajno je.

O dizajnu ne bih, ne zato Å¡to nisam pobornik lepog, već kao Å¡to juÄe rekoh - ovo je predprodukcioni primerak , pa ćemo konaÄnu verziju tek videti. S druge strane, svi znamo koliko veliki svetski brendovi ulažu u dizajn, ko su im dizajneri, i , naravno znamo da to užasno koÅ¡ta. Kako da to oÄekujemo od Dragana Å olaje. Kako i Äime on da plati taj dizajn. Ako je nekome glavna zamerka izgled, (a pri tome nije Äuo kako pojaÄalo zvuÄi), onda su tu neki drugi problemi koji ne bi trebali biti predmet rasprave foruma kome je audiofilija glavni razlog postojanja.

Prodajnu cenu pojaÄala znam, ali ne bih ja i ovde o tome, ko želi može da kontaktira autora. JoÅ¡ samo jedna reÄenica. Na rastanku (na ulici) mi je Dragan dobacio da ako hoću ovde neÅ¡to da napiÅ¡em o pojaÄalau - da napiÅ¡em samo ono Å¡to zaista mislim o njemu. Tako sam i uradio.

Link to comment
Share on other sites

VAU!!! Bravo TIN!!! Ja tako nisam imao reci da opisem ono sto sam doziveo a ti si to tako pitko napisao. Narocito mi se svideo onaj deo kako su ti neki diskovi odnosno numere zvucale totalno drukcije. Ja sam doneo neki svoj demo disk i sve numere pocevsi od prve do zadnje su toliko bile drukcije da me bilo sramota kada me Solaja ispitivao o izvodjacima a ja nisam bio siguran dal je to moj disk ili neki drugi.

Link to comment
Share on other sites

Браво за Драгана. Оно што доÑта ценим је то што Ñе потрудио да угради Ñтварно квалитетне делове, и што Ñе не плаши детаљно опиÑати коло. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, kada ljudi svesno varaju oni moraju da se hvataju za postapalice jake reklame mistifikacije itd, kada su ljudi zreli i to pretoce u projekat onda izgledaju veoma skromno i nenametljivo. Koliko sam samo slusao

strucnjaka koji nemaju nista iza sebe kvalitetno a pricaju nasiroko a kada su ljudi vrhunskog ranga gotovo da bojazljivo pricaju o svojoj velicini kao da nisu sigurni da su je zavredili.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ИÑправка: има 1,5 W Сингл Енд Ñа ЕЛ 84 и УСБ прикључком.

Ðо да Ñачекамо и Ñлике :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ИÑправка: има 1,5 W Сингл Енд Ñа ЕЛ 84 и УСБ прикључком.

Ðо да Ñачекамо и Ñлике :thumbsup2

:wave2

Može li, malo, više detalja...?
Link to comment
Share on other sites

Да Ñачекамо! :spavanje

:wave2

Ako Solaja nije nesto u medjuvremenu promenio onda bi trebalo da je ECC83 u pobudi, interstage kondenzator (film) i na izlazu EL84 u SET. Trafo na izlazu. Ne znam da li je ostao pri tome da stavi switch napajanje ili je ipak presao na standardno ...

EL84 u SET moze jako fino da svira ... ako imate odgovarajuce osetljive zvucnike ...

Link to comment
Share on other sites

ÄŒaÄnuo sam temu, a ne stižem zbog straÅ¡nog vremenskog Å¡kripca da postavim fotografije, pa se ovim putem izvinjavam svima koji to žele da vide. ÄŒim ugrabim malo vremena, postavljam fotografije.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒaÄnuo sam temu, a ne stižem zbog straÅ¡nog vremenskog Å¡kripca da postavim fotografije, pa se ovim putem izvinjavam svima koji to žele da vide. ÄŒim ugrabim malo vremena, postavljam fotografije.

Ркада ће то од прилике бити?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pokušaću danas posle podne ... Nadam se da ću stići.

Што Ñе мене тиче не мораш да журиш, Ñмо полако :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...