Jump to content


HI-End Solaja


jorgoss

Recommended Posts

Danas je pocela 2 runda SEDRE THREE preampa u mom sistemu

1.cd .ploca koja je pustena je MARIZA transparente....odma po pustanju cd a,osetio sam dublju i siru muzicku pozornicu, tonski balans je bio neverovatno ujednjacen i nije ni u jednom momentu strcao....

2.cd. ploca koju pustam je SADE best of.... xmmm sam glas sade adu od prve pesme pa do zadnje bio je magican,zavodljiv,sexy....tokom slusanja imo sam osecaj ko da sam u nekom malom klubu a ne u svom sobicku od 15kv m......njezin jedan od najpoznatijix hitova smooth operator dobio je sasvim novu dimenziju zvuka na Magnaplanarima...........

3.cd. ploca koju pustam je....STING best of... zvuk magican,topao ,cvrst , stingov glas totalno druga prica na malenoj sedri....pesme englishman in new york, fragile, moon over bourbon street i sve ostale druge zvucale su mocno,poletno, uverljivije...sa vecom i sirom zvucnom slikom, smirenijim visokim tonovima,

4..cd ploca koju pustam je DIANA KRALL .when i look in your eyes.....od pocetka prve pesme imam osecaj ko da imam ekvilajzer u sistemu........zvuk muzickih instrumenata klavira,cinela,kontra basa i sam glas diane je zvucao izrazenije,poziciranije,detaljnije,mekse........u par pesama cuo sam bas na magnaplanarima sto me je iznenadilo jel sam bio ubedjen da sama koncepcija planarnih zvucnika nema B od bas

5..cd plocu koju pustam je SACD disk od linna.. notes from a hebridean island .na celom disku je etno skotska ,ovo mi je jedan od omiljnjeni ih cd ploca........neznam kako da opisem zvuk koji sam cuo iz magnaplanara..........totalni mrak u sobi .... cd sam otsluso od prve do zadnje pesme ....samo cu reci zvuk koji sam cuo je brz..precizan..vokali..muzicki intrumenti rasporedjeni...

otsluso sam 50tak diskova tokom mog testa.....zvucna razlika izmedju mog preampa ROTELa RC 971 i male SEDRE THREE je ogromna NEBO I ZEMLJA.... . .. svaki cd sto sam pustio je zvucao drugcije,zvucna slika je bila sira i dublja,vokali prirodniji izrazeniji, muzicki instrumenti rasporedjeni, zvuk je bio topliji,barsunast, zavodljiviji, meksi....

samo cu vam reci da sam nasao partnera mojim mono blokovima sa kojim ce se druziti :cheers ...... :wave2

Link to comment
Share on other sites

xexexex necu ce ukaki ti :nono .... neslusam metaliku ,ac\dc, i takav vid muzike..... a realno i da pustim to ..kako bi se metalika cula na mojim magnaplanarima :nerd

Ti Magneplanari izgleda mnogo probirljivi zvuÄnici.

InaÄe u pravu je Anubis, ako misliÅ¡ ozbiljno da radiÅ¡ testiranje osim osnovnih provera (ima dobrih test diskova) ne bi bilo zgoreg da probaÅ¡ i Å¡to viÅ¡e žanrova. Kapiram da ti to ne sluÅ¡aÅ¡, ali bilo bi korisno za druge Älanove a rezultati bi bili mnogo reprezentativniji. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ti Magneplanari izgleda mnogo probirljivi zvuÄnici.

InaÄe u pravu je Anubis, ako misliÅ¡ ozbiljno da radiÅ¡ testiranje osim osnovnih provera (ima dobrih test diskova) ne bi bilo zgoreg da probaÅ¡ i Å¡to viÅ¡e žanrova. Kapiram da ti to ne sluÅ¡aÅ¡, ali bilo bi korisno za druge Älanove a rezultati bi bili mnogo reprezentativniji. :wave2

veruj mi 60 diskova sam isprobo tokom testa,problem je sto nemam test diskove :blah a sutra vracam preamp gosn solaji, mene je preamp odusevio... :wave2 kad premp kupim u skorije vreme moce ekipa da se okupi kod mene pa svi kolektivno da ga cuju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pre par veÄeri imao sam priliku i zadovoljstvo da u svom sistemu posluÅ¡am i testiram preamp Sedra3.Zapravo to sluÅ¡anje joÅ¡ uvek traje tako da sam reÅ¡io da iznesem svoje utiske. iako sam priliÄno težak na pisanju.

Å olaju znam iz viÄ‘enja duže vreme, ali priznajem nisam obraćao pažnju na njegov rad niti sam dovoljno poznavao njegove modele.Sticajem okolnosti naÅ¡li smo se kod mene i posle prijatne veÄeri uz druženje i sluÅ¡anje mog sistema zajedno doÅ¡li do zakljuÄka da bi bilo interesantno Sedru Äuti kod mene.

Kada je HI-FI u pitanju priliÄno sam radoznao, volim da probam razne stvari, ali priznajem da sam bio skeptiÄan.Prvo i pored odliÄne i robusne izrade nije mi se dopao dizajn.ÄŒisto subjektivna stvar.Drugo mislio sam, Å¡ta može da se napravi za te pare?E gadno sam se prevario

PrikljuÄili smo Sedru, ukljuÄili sistem, priÄekali da se zagreje bar pola sata,(mada se pokazalo da se pun potencijal sistema postiže tek posle sat ipo) i onda poÄinje moje iznenaÄ‘enje i promena miÅ¡ljenja.Jednostavno ta sprava svira fenomenalno.Zvuk je pun, boja instrumenata i vokala izvanredna, bas dubok i voluminozan, visokih koliko treba, svilenkasti i brzi.Ono Å¡to me je najviÅ¡e oduÅ¡evilo je srednje podruÄje, prostor i transparentnost.Zvuk ima treću dimenziju, scena je izvanredna.Ako iÅ¡ta ne volim to je trom, zamuljan, lenj zvuk sa razmazanim detaljima.Toga ovde nema ni u tragovima.Dinamika, tranzijenti, prostor, vazduh, zvuk je živ, diÅ¡e.A istovremeno je tonski izbalansiran, Neće niÅ¡ta da se "prodere" i da iskoÄi tamo gde ne treba.Ja liÄno volim za nijansu otvoreniji zvuk.To smo uspeÅ¡no dobili tako Å¡to smo izvor zvuka,CD plejer prikljuÄili preko interkonekta FTA Blue Bird koji je od monokristalnog srebra i ima odliÄne ekstreme i bas i visoke i odliÄan fokus, tako da je sinergija izmeÄ‘u njega i Sedre viÅ¡e nego evidentna.Å ta je ustvari glavni adut Sedrinog zvuka? Po meni izbalansiranost kljuÄnih parametara i nenametljivost bilo koga od njih, nigde ne otskaÄe nigde ne pada odliÄan kompromis dobrih osobina.To rezultira muzikalnošću, prestanete da sluÅ¡ate ureÄ‘aj i da vas muzika vuÄe dalje i dalje da Äujem samo joÅ¡ ovo, pa joÅ¡ ovo itd.Jednostavno ima taj fundament zvuka, tu osnovu koja zvuku daje magiju iako možda nije sve savrÅ¡eno ili fali po neki detaljÄić.Zato je joÅ¡ uvek kod mene, sluÅ¡a mi se i dalje.

Kada neki ureÄ‘aj zazvuÄi ovako muzikalno i to joÅ¡ za tu cenu(Å¡to je retko i za mnogo veći novac)onda zanemarite i oprostite svaki nedostatak, a nedostatke i to ponekada ne male imaju i ureÄ‘aji od viÅ¡e hiljada eura.U mom sluÄaju, ja sam zavoleo Sedrin moram priznati priliÄno jedinstven izgled.Sada mi se dopada kako izgleda.Da bi ovaj prikaz dobio na objektivnosti glupo je da samo hvalim, moram neÅ¡to i da zamerim ali nemam Å¡ta a da ne ispadnem sitniÄar.

JoÅ¡ jedna stvar vezana za Sedra seriju.Å olaja je njome poÄeo da ispravlja greÅ¡ku koju je većina domaćih konstruktora pravila ukljuÄujući i njega samog, a to je želja da se ponude HIGH-END ureÄ‘aji na LOW-END tržiÅ¡tu kakvo je naÅ¡e.KonaÄno je ponuÄ‘en ureÄ‘aj odliÄnog kvaliteta u svakom pogledu po viÅ¡e nego pristupaÄnoj ceni i koji može da se nosi sa stranom konkurencijom i da je pretekne.U tom smislu ovo može da bude odliÄno reÅ¡enje ne za poÄetnike nego i za znatno iskusnije i zahtevnije audiofile.Moja sugestija je, a vidim da se i Å olaja slaže, da u gami joÅ¡ fali snagaÅ¡ kao par Sedri3, a da ne bude integralac pakovan u dve kutije, kao Å¡to je bilo sluÄajeva.Koliko sam shvatio to je u pripremi.Onda a i sada možemo da konstatujemo da je Sedra Micro HIGH-END.Micro po gabaritima i ceni a MACRO po kvalitetu izrade i zvuku

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ovako lepom opisu. :) sta se slusalo od muzike? Da li i "tvrdje stvari" tipa rock i neka elektronska muzika zvuce dobro sa lampama tj. sedrom? :)

Moram da priznam da ja, kako ti to kažeÅ¡, tvrÄ‘e stvari, slabo sluÅ¡am, ali nemoj da te to brine.SluÅ¡ali smo zaista razne vrste muzike i to veoma zahtevnih materijala od klasike preko klasiÄnog jazza, elektronske i ambijentalne muzike, arhivske snimke,stockfish, 24bita, xrcd, pa do onoga Å¡toja zovem "HI-FI muzika" koja se uglavnom sluÅ¡a na raznim testovima i obiÄno se nalazi na raznim prezentacionim CD-ima.Veruj mi da ureÄ‘aj koji sve ovo Å¡to je presluÅ¡ano svira dobro teÅ¡ko da može da padne na nekoj drugoj vrsti muzike pa i rock-u.IskuÅ¡enje je bilo dovoljno veliko za sistem da pokrije sve Å¡to bi moglo da nas muÄi u zvuku.Uostalom preampi po mom miÅ¡ljenju nisu žanrovski orijentisani kao neke druge komponente, recimo zvuÄnici, mada ja generalno ne verujemu tu podelu.Iz poverljivih izvora sam saznao da ćeÅ¡ ti imati liÄno priliku da se uveriÅ¡ u sve ovo zato, opusti se i ne brini o problemima koji ne postoje.

Link to comment
Share on other sites

Vlado BRAVO za tekst/test!!! :thumbsup2

Poz.,

G.

P.S. I samo nastavi sa pisanjem jer ti dosta toga zanimljivog prolazi kroz kucu/sistem... :)

Hvala, ti ćeÅ¡ to verovatno Äuti kod mene, koliko već danas pravimo dogovor.

Moram da pomenem i naÅ¡eg kolegu i mog komÅ¡iju Stevanazemun, koji je nažalost(ili kako mi se Äini na sreću)bio spreÄen da prisustvuje sluÅ¡anju iz objektivnih i lepih razloga.Njemu i njegovom pisanju i sluÅ¡anju ovog ureÄ‘aja u dobroj meri dugujem Å¡to me je ta priÄa zagolicala.Uostalom on je u startu verovao u njega i usvirao ureÄ‘aj a mi kao gotovani prikljuÄili i sluÅ¡ali, tako da ga pozdravljam a biće joÅ¡ prilike, barem smo mi blizu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. :) Da da, znam da dobijam uskoro na probu pa cu konacno da odlucim da li ostaje digitalni pre ili sedra. Mada vec osecam ishod. :D

Ja takođe, razlika je u kvantnim nivoima, mogao bi i na neviđeno da promeniš, ali svakako probaj, proba je majka dobrog sistema.Imao sam prilike da probam taj tvoj soni kombo prošle godine.Snagaš je daleko bolji, skroz korektna sprava i više od toga

Link to comment
Share on other sites

svaka cast na opisu! :hdphones meni je dizajn bas vrh! :cheers

Drago mi je da ti se dopao prikaz i pored mog oÄiglednog oduÅ¡evljena ovom spravicom, trudio sam se da Å¡to vernije i objektivnije doÄaram ono Å¡to sam Äuo i video.Da li sam uspeo, nije na meni da cenim

Link to comment
Share on other sites

Ja takođe, razlika je u kvantnim nivoima, mogao bi i na neviđeno da promeniš, ali svakako probaj, proba je majka dobrog sistema.Imao sam prilike da probam taj tvoj soni kombo prošle godine.Snagaš je daleko bolji, skroz korektna sprava i više od toga

Probacu svakako pa ako je sve ok samo posaljem novac. :) Ne znam, e1000esd odlicno radi ali mi deluje nekako previse zakomplikovano, volim proste uredjaje sa sto manje dugmica. :D

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Probacu svakako pa ako je sve ok samo posaljem novac. :) Ne znam, e1000esd odlicno radi ali mi deluje nekako previse zakomplikovano, volim proste uredjaje sa sto manje dugmica. :D

:cheers

Sedra varovatno i radi dobro zatošto je jednostavna, pa je put signala kratak i brz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...