Jump to content


FM transmiter


pera451

Recommended Posts

Vozim sluzbenu "Astru". Dobio sam osnovnu opremu, sto za posledicu ima da nemam MP3-ready radio (vec samo CD reprodukciju). Radio je integrisan u masku na nacin koji realno onemogucava jednostavnu zamenu drugim (zbog dimenzija). Ne bih zalio da kupim novi radio (jedini sam korisnik tog sluzbenog auta), ali ne moze.

Ne vidim drugo resenje osim FM transmitera, svestan svih problema i ogranicenja istog.

Pitanje je: ima li na nasem trazistu vise od jednog modela (XWave), ako ima, postoje li razlike medju modelima i vrede li nesto uredjaji koji se povremeno pojavljuju na Limundu, a koji su ombinacija transmitera i MP3 plejera?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

ЈеÑи ли миÑлио на радио апарат Ñа МП3 или на онај мали што Ñе укључује у упаљач?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Znam da ovo što ću napisati nije odgovor na postavljeno pitanje, ali moja iskustva sa FM transmiterima, kod mene i kod par prijatelja koji su ih imali (naglasak na imali) su toliko loša da savetujem izbegavanje u širokom luku. Jedina dobra strana je što nisu skupi, pa se čovek ne nervira mnogo kad shvati da su neupotrebljivi.

Sad, ako baš nema drugog rešenja, postoji džidža koja se kači na aux ulaz radio-aparata, a na sebi ima USB port, SD slotove itd. Cijena je tričavih 100 evra, ali zato radi savršeno.

Zaboravih: zar ne postoji neka vrsta maske, koja bi omogućila postavljanje standardnog radija (1DIN)?

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, ugradjeni radio nema aux - inace mi FM ne bi ni trebao, utakao bih reproduktor direktno.

Fabricki radio je nestandardnih dimenzija, tako da nema mogucnosti za njegovu zamenu standardnim. Auto je u garanciji, tako da je preterano petljanje krajnje nepozeljno.

Mislio sam zato na dzidzu koja se utakne u upaljac a na nju se prikaci MP3/FLAC/... reproduktor.

Bice Vam jasnije kad vidite radio.

post-10590-0-84160000-1303117251_thumb.j

post-10590-0-84160000-1303117251_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na aux činčeve pozadi. Inače, za taj auto bi morala da postoji maska/adapter za ubacivanje standardnog aftermarket radija, a displej u tom slučaju ostaje za sat, datum, spoljnu temperaturu, board comp itd. Ali ako je auto u garanciji, pa još službeni, slažem se da nema smisla petljati.

Link to comment
Share on other sites

@Zeone,

drugog resenja (cini mi se ) i nema. U pravu si, displej je visefunkcijski, pokazuje i vreme itd.

Ja se i ne nadam velikom kvalitetu zvuka, cak vise nameravam da slusam audio knjige nego muziku. A narezivanje knjiga na nekoliko CD-ova ("Gospodar prstenova" na nemackom = 11 CD-ova) i nije neko resenje.

Ima li neke razlike medju njima i koji je taj sto si platio 800 RSD? Video sam neke XWave u Pakom-u, od 975 do 1133 RSD.

Rad sam da platim i vise, ali da resim problem.

Link to comment
Share on other sites

@Zeone,

drugog resenja (cini mi se ) i nema. U pravu si, displej je visefunkcijski, pokazuje i vreme itd.

Ja se i ne nadam velikom kvalitetu zvuka, cak vise nameravam da slusam audio knjige nego muziku. A narezivanje knjiga na nekoliko CD-ova ("Gospodar prstenova" na nemackom = 11 CD-ova) i nije neko resenje.

Ima li neke razlike medju njima i koji je taj sto si platio 800 RSD? Video sam neke XWave u Pakom-u, od 975 do 1133 RSD.

Rad sam da platim i vise, ali da resim problem.

Link to comment
Share on other sites

Koristim u kolima fm transmiter oko godinu dana,i za to vreme mi se nije desio ni najmanji problem sa dotichnim.Prijatelj ga koristi vishe od chetiri godine,a kupljen je na najstrashnijem buvljaku,i takodje nema ni najmanjih zamerki.Naravno,ovaj uredjaj ne bi trebalo porediti sa naprednijim auto-stereo sistemima,ali pruzaju nemerljivo zadovoljstvo tokom voznje,posebno kada se usb fleshevi napakuju omiljenom muzikom. :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao to .... i posle nekoliko nedelja sam poklonio drugome. Zvuk je bio blagi užas, straÅ¡no me je iritirao, FM stanice su bolje Äule od njega. Ne znam, možda sam ja pogodio neki loÅ¡, a tada sam ga platio bogami Äitavih 3000 din pre nekoliko godina. Zato je najbolje uzeti od nekoga i probati, pa ako si zadovoljan kupiti. Mada iskreno ne razumen Å¡ta fali da sluÅ¡aÅ¡ obiÄne cd-e, a i stanica ima bar koliko hoćeÅ¡.

Pozdrav. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ovaj koji koristim je klik,a drugar poseduje transmiter chuvene firme "Divcha".Veruj mi,svi su isti,pitanje je samo za koliko ga para kupish.Ako te ne mrzi,imash subotom na Bubanj potoku neverovatan izbor po cenama vec od 350 dindzi.Imash i u MetroU,cena je oko 1000.din,mozda je bolji,mozda loshiji,ali sam sasvim siguran je sve to isti Q.E da,ima i u Elementi vishe modela,po razlichitim cenama. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Modernizacija? :smile:

Pa valjda je lakÅ¡e narezati 10 cd-a za recimo sto dinara, koji će se koristiti iskljuÄivo u kolima, nego sve to prvo kompresovati u mp3, pa onda na flash i kupovati transmiter?

Ja sam neke originale koje volim, a ne svidja mi se da ih nosim po kolima, grebem, pržim na suncu, prerezao i stavio u kola. Ako nekad stradaju, narezaćemo druge, znaÄi originale ne nosim u auto.

Ne želim da nikoga odvraćam, ili ubedjujem u neÅ¡to, već samo iznosim moje liÄno miÅ¡ljenje u cilju neke pomoći - a svako radi ono Å¡to hoće.

A i Pera nije malo dete. :grin:

Pozdrav. :cheers

Link to comment
Share on other sites

@Chuck,

ja vec imam u autu dosta narezanih CD-ova.

Kao sto rekoh nameravam da slusam primarno audio knjige - koje cu slusati jednom. Zato me mrzi da ih narezujem.

Pored toga, generalno ne volim da menjam CD-ove tokom voznje, kao sto se ne javljam na mobilni dok vozim. MP3 mi je mnogo bolje resenje, pogotovo u situacijama kada sluzbeno prelazim po nekoliko stotina kilometara dnevno, po svakakvim vremenskim uslovima i gotovo uvek sam u autu. Menjanje CD-ova usred voznje po bob stazama poznatim pod imenima "Cestobrodica" i "Tresibaba" takodje mi ne deluje kao posebno visprena ideja :crno-na-belo .

Sto se radija tice, cim se udaljim 100 km od Beograda, dosta stanica ne mogu da uhvatim, jer mi se mesaju piratske "frekvencije" tipa "zelje & pozdravi". Takodje, slusanje lokalnih radio stanica u nekim od ex-YU drzava treba zvanicno uvrstiti na listu zdravstenih rizika sa trajnim posledicama po psihu i telo <_< . Osim ako covek nije pelcovan protiv virusa tipa "Eros Bosanceros N1", "Semsa H1" itd.

Ulaganje 1000 RSD u svoje zdravlje smatram opravdanim :).

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam kupio transmiter (XWave) i vrlo sam zadovoljan.

Stvar je proradila iz prve. Fabricki je bio namesten na 107,5, ja sam tu frekvenciju nasao na radiju, memorisao i zavrsio posao.

Zvuk je dosta ostar (kad da nesto clip-uje), ali uredjaj radi bez greske - nema prekidanja, sumova i sl. Nekom prilikom cu ga probati sa boljim izvorom preko njegovog line-in ulaza, ali problem smatram resenim.

U nekoj perspektivi mogu da razmislim o Zvukoljub-ovom predlogu (kad istekne garancija), ali za sada je to to.

Link to comment
Share on other sites

Ја Ñам мој транÑмитер морао под приÑилом да дам колеги :ruganjepost-10714-0-34057300-1303504691_thumb.j Дедвуд је то :unsure: .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...