Jump to content


RTS Digital


laks

Recommended Posts

Kao sto i naziv teme kaze, mene licno zanima ako su culi ovi ozbilniji Hi-Fi clanovi, zvuk koji dolazi sa ovog kanala dakle RTS Digital, da li moze da se okarakterise kao Hi-Fi ili nesto slicno, recimo, sta znam solidan izvor zvuka, posto kod mene na kartici je namesteno da zvuk sa tih kanala dobijam preko SPDIF. Postoji i RTS HD, jedno vreme je isao AC3 audio signal i pustali su Evroviziju iz Beograda(da li treba da bude AC3 pa da bude kvalitetan ili ne), tad sam recimo mogao da podesim zvuk na 5.1 i stvarno je tako Risiver i svirao. Sad je cini mi se klasican stereo i daju RTS 1 u HD Ready formatu tj. 720p, ali i kao takav, da li mozemo da kazemo da je to jedan kvalitetan izvor zvuka u zavisnosti od programa, naravno, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Malo mi cudno da nema odgovora, pitam se sta je razlog, dal niko nije cuo izvor ili je nezanimljivo za Hi-Fi nazovi Fanove ili mozda pitanje nije razumljivo, dakle ocena RTS Digital zvuka je u pitanju uhvacenog sa najobicnijom antenom riblja kost????

Link to comment
Share on other sites

Kao korisnik SBB-ovih D3 usluga dobio sam receiver,koji je neophodan,za pracenje digitalnih kanala.Na SBB-ovom siteu se hvale sa "CD kvalitetom zvuka",sto je zapravo i tacno,ali u klasi plejera 40-50e polovnih.Nisam otvarao uredjaj da vidim DAC,niti ima podatak u teh.spec.Ipak je taj uredjaj sdelan u Kini,i dobija se dzabe.Postoji i SPDIF izlaz,te ako imas bolji DAC,ili kvalitetniji u pojacalu,eto veselja.

Link to comment
Share on other sites

Na digitalnim platformama SBB-a bitrejt tona je 128 kb/s (na CD-u je 1.411 kb/s) a uzorkovanje je 48 kHz što je zadato MPEG 1 i 2 kodecima. Više od toga ne može da prođe kroz koaksijalni kabl sa još 200 drugih kanala sa slikom i tonom.

Za prijem digitalnih zemaljskih kanala je potreban DVB-T risiver i posebna antena. To što si uhvatio preko Loga antene je verovatno konvertovani RTS Digital koji puštaju i u analognim kablovskim programima.

Link to comment
Share on other sites

Ok, drago mi je da ima zadovoljnih ljudi, ali kao sto rekoh gore negde, RTS HD je pustao AC3 zvuk i bio sam u mogucnosti da na TV kartici podesim 5.1 Evroviziju(reprizu, kazu samo to imaju trenutno u HD formatu) koja je odrzana u Beogradu a hvatam Dig. jel sa antenom i jako sam zadovoljan i slikom i tonom. Dakle nadam se da ce na kraju takav signal biti kad se pogase analogni predajnici. Hvala svima na odgovorima :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Na digitalnim platformama SBB-a bitrejt tona je 128 kb/s (na CD-u je 1.411 kb/s) a uzorkovanje je 48 kHz što je zadato MPEG 1 i 2 kodecima. Više od toga ne može da prođe kroz koaksijalni kabl sa još 200 drugih kanala sa slikom i tonom.

Za prijem digitalnih zemaljskih kanala je potreban DVB-T risiver i posebna antena. To što si uhvatio preko Loga antene je verovatno konvertovani RTS Digital koji puštaju i u analognim kablovskim programima.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nije potrebna posebna antena, hvatam RTS HD sto nisam mogao recimo sa TV karticom u obliku USB flash Gigabyte, dobijao sam na ovom kanalu samo ton a ne i sliku, dakle hvatam DVB T2 tj. Mpeg 4 ili 720p koja trenutno ide, znaju nekad da zabodu i 1080p ali to sam vec rekao u prethodnim postovima.

Pa može i sa bakarnom žicom da se uhvati poneka radio stanica. Doduše, kod digitalnog prenosa je drugačije ali sa običnom antenom imaš više smetnji i ona ne pokriva ceo opseg.

Link to comment
Share on other sites

Dakle evo ga taj Risiver za hvatanje digitalne televizije i da, prikljucicete ga na najobicniji TV, prikaciti antenu krovnu na njega i uhvaticete sve sem RTS HD sto ce reci da ovaj uredjaj nije DVB T2 za koji se format nasa zemlja odlucila. Znaci uhvaticete neke kanale, ali od HD signala sa ovim uredjajem mislim da nemate mnogo sanse. Po meni bacen novac. Nije prodavac kriv, nego nasa Drzava koja je rekla da ce uzeti DVB T pa se predomislila posle odredjenog vremena i uzela DVB T2, tako da ima dosta ljudi koji su kupili DVB T televizore bas zbog objave nase Drzave u to vreme, budite oprezni!!! Evo ga link:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/vivax-digitalni-risiver-dvb-t-114.html

Link to comment
Share on other sites

TehniÄki neizvodljivo...za to je potreban Digitalni TV receiver i digitalna veza sa SURRreceiverom.

Sve ostalo je mogućnpst receivera da uz pomoć DSP procesora napravi kvazi DD :type

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...