Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

15 minuta ranije, Zexx said:

Pa 'de si krenuo '45. u četnike, pobogu...:rolleyes:

Vidim ja onu iskopinu od gram. ručke na prfilnoj, fosiliziranu...Kao dobar poznavalac domaće hife mogu da kažem sve samo ne gramofoni to je oranje ploča. I molim te ne zaljubljuj se u starudiju, ja razlikujem starudiju od starog hi-fi ja
Stari hi-fi seže od srednjeklasovskih varijanti do ozbiljnog high-enda, ja bih nazvao to bezvremenim spravama, dobre su bile i biće, a starudija je bila nova a sad je stara :)) ima svoj vek koji se posle nekog vremena besmisleno produžava. Ako imaš dobre sprave pa to 9 života majku mu...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Fidelio said:

Pozdrav svim audiofilima na Hi-files-u. Nisam profesionalac u HIFI oblasti ali pratim ovaj forum i evo ukazala se potreba da se registrujem i ponešto  upitam  ako zatreba ili da zamolim za savet ili pomoć.

Veliki pozdrav

Dobar došao u predsoblje posle koga ćeš otkriti bezbroj soba ove naše sorte! 🍻
Ti pitaj iskusne ali ne stižu odgovori na pitanja uvek istog dana, zavisi od zainteresovanosti, ja dugo poznajem ovaj hobi a ovde sam od početka ove godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/10/2023 at 10:31 PM, SlušačOmota291 said:

Dobar došao u predsoblje posle koga ćeš otkriti bezbroj soba ove naše sorte! 🍻
Ti pitaj iskusne ali ne stižu odgovori na pitanja uvek istog dana, zavisi od zainteresovanosti, ja dugo poznajem ovaj hobi a ovde sam od početka ove godine.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav Svima.

Čitam vas duže vreme, što više ćitam sve manje znam. Nekad svirao, kupio neko onkio pojačalo i zvučnike , navukao se, posle mikrolinije koju sam imao. U međuvremenu krenuo da skidam muziku  sa torenta (4 tera Hi res muzike) i tako, kriza srednjih godina, Rešio da ulupam pare u slušanje muzike. Samo još da znam šta ueti,

Pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

On 7. 8. 2023. at 22:16, glada said:

Pozdrav Svima.

Čitam vas duže vreme, što više ćitam sve manje znam. Nekad svirao, kupio neko onkio pojačalo i zvučnike , navukao se, posle mikrolinije koju sam imao. U međuvremenu krenuo da skidam muziku  sa torenta (4 tera Hi res muzike) i tako, kriza srednjih godina, Rešio da ulupam pare u slušanje muzike. Samo još da znam šta ueti,

Pozdrav svima

Pošteno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Posle par godina povremenog citanja odlucih da postanem drug clan 😊

Zovem se Goran, iz Podgorice sam, mada cesto boravim i na Kopu. Nijesam pro, ali volim muziku i kvalitetan zvuk. Kao student lijepo sam zaradjivao popravljajući AV aparate, poneko pojacalo napravio, ali nista vrijedno pomena...

Sto se tice Hi-Fi-ja, poceo sam sa Ei HSR 70/HZK4022, koga sam otkrio tek u gimnaziji 90ih kada sam zbog njega bio pozivan na svaku zurku i postao slavan 😎

Poslije toga: JVC A-GX2 i neke Techniks kutije.. par godina...

Sada: Onkyo CR-N765/2x D-055/SKW-501(sub), u stanu... ne mogu ni to da slusam kako zelim...

U medjuvremenu postao vlasnik 40tak lampaskih radija, neki stereo, skoro svi sa FM. Izdvajam RR Koncert iz 1963. sa orkestrom i zavjesicama. Ne znam da je iko uradio sličnu stvar?! svugdje sam tražio...

Od komponenti: pomenuti JVC, Telefunken TRX 3000 (sa 2xTLX22/4+2xTLX1), SPS200 i ostale komponente ukljucujuci i ultra rijetki Unitrin SKD200D - urađen pod Ei brendom + AS803, Pioneer PDS-505,  EiHSR160x2 +70x2, par HZK4032, gramofoni: Micro Seiki DD-25 i RIZ GM-7606; linija Uher Compact 100, Techniks linija tipa SC-HD, ne znam tacno koja i gomila nekih slicnih uredjaja.. sve stoji i ceka neka bolja vremena..

Interesovanja i planovi: Da sve ovo polagano konvertujem u jedan dobar Hi-Fi sistem uz dodatak truda i vremena, a vrijeme je novac 😉Ocigledno vise za vintage, ali otvoren i za moderne varijante. Trenutno mjerkam Marantz 4240 i sl. da probijem led i sredim ovaj dd-25, a za zvucnike cu da vidim... Ne mora da bude konacno...

Mozda varijanta lampas (ili Ge) preamp + SS amp? Da nesto sam sagradim uz vasu pomoc? Mogao bih da se malo vratim u formu sa ovim sps-om, vidim da ima lijepih projekata na forumima sa ovim komponentama...  

U svakom slucaju svaki savjet je dobrodosao i hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Gorfili said:

Mozda varijanta lampas (ili Ge) preamp + SS amp? Da nesto sam sagradim uz vasu pomoc? Mogao bih da se malo vratim u formu sa ovim sps-om, vidim da ima lijepih projekata na forumima sa ovim komponentama...  

Meni je to nekako najbolja kombinacija, lampe u pretpojačalu, tranzistori u pojačalu. Od svega po malo. 

Link to comment
Share on other sites

Popara, Nixie, thank you both!

Nixie, mislim da tome težim u konačnici....

Uskoro se selim u novu (staru) kuću sa 40m2 dnevnom i prvim komsijom na 150m. Biće i radionica ;)  Plan mi je da nešto od ovoga što imam sredim, pa da idem dalje.. Mislim da ću početi sa gramofonom..

 

p.s. postoje li negdje uputstva kako se citira i druge funkcije foruma? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ZlatkoTemelkovski said:

Zdravo svima,

Ja sam Zlatko iz Skoplja. Bavio sam se elektronikom i HiFi-jem jos kao osnovac pre 40 i neku godinu, kad sam sam sebi izradio prvo pojacalo i mixetu i light shou :) Evo sad se vracam sa lemilicom i osciloscopom kao hobi.

Dobardošao, ovo je velika baza podataka, al ko pita ne skita 🍻

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...