Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Tehnicki nisam novi clan jer sam vec dugo registriran ovdje, ali da se predstavim buduci da sam bio neaktivan, a planiram postati aktivniji.

Iz Zagreba sam, 41 godina, hi-fiem se bavim 15ak godina, a posebno sam fokusiran na vinile. Volim gramofone generalno kao uredaje, zanimljive su mi ideje oko njihove konstrukcije i nacini na koje rjesavaju izazove. Volim i ploce kao medij, a najvise slusam avangardnije forme rocka, raznu experimentalnu elektroniku, minimalisticku muziku, ali i klasicni rock, prije svega Pink Floyd, King Crimson, Jethro Tull i sl.

Od uredaja trenutno Michell Gyrodec sa Audiomods series 6 ruckom i Benz Micro Wood SL zvucnicom, EAR 864 preamp, Quad 909 izlaz i ATC SCM19v2 zvucnici.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

Alal vera za preamp .Ko da sam ga ja birao 😁

Dobrodosao na forum.Drago mi je kad se ukljuci nov gramofondzija sa iskustvom i dobrim phono set up-om.

P.S.Gramofon je lutka sa naslovne strane 😍

Hvala ti! Preamp je zapravo kupljen od kolege sa ovoga foruma, anubisgrau-a, jos prije dosta vremena :D. Meni i dalje zvuci doista odlicno. Vozim ga s vrlo neegzoticnim Sovtek LPS ECC83. ECC82 imam jednu NOS Brimar, koja mi jako fino zvuci.

Inace, sljedeci korak i vjerojatno "endgame" mi je nabavka aktivnih ATCa SCM50, pa onda piknuti EAR direktno u njih preko balansirane veze. Ali imam jos dosta stednje do te tocke haha.

Gyrodec vec poznajem u dusu jer sam eksperimentirao s raznim dijelovima, imam dosta drugaciju i poboljsanu suspenziju, tu se mogu dosta raspisati, svasta sam radio s njim, kao i sa Regom P3-24 koju sam imao prije. Volim gramofone kojibse tako mogu podesavati u svim aspektima jer ih tako doista upoznajem i ucim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sondek - fantazija. 868PL je i meni isto endgame, kada bi naletilo nešto smisleno u s/h uz zamjenu za moj 864. ovo su tvoje ljepote na slici? Ako da - jesi li uspoređivao 864 i 868 na istom sistemu i uspoređivao? Zanima me ne samo line stage, nego komplet phono+line jer gotovo svo slušanje mi je vinil. Znam da 868 ima puno bolje step up trafoe od 864 (koji su na 863 i 834p navodno pomalo usko grlo).

Link to comment
Share on other sites

Meni mc 864 radi sjajno,direktno sam poredio sa dva dobra predpojacala,dize  signal od Linn Troika fantasticno.Bolje nego naimov amp pravljen bas za tu glavu ...i sto je za narocitu pohvalu ima manje suma. Recimo Quad 24p amp opasno susti i uopste nema dovoljan gain za troiku.Zvuk je Ok ali ni detaljnost nije ni blizu,a i kako rekoh sa tako tihom glavom ima tu dosta bekgraund suma. Mogao bih zamisliti da bi sa nekim glasnijim MC 864 moglo biti preglasno i nekih problema,ipak je linn samo 0.1mV.

868 jesam slusao uporedo ali nazalost nije imao phono sekciju pa mogu samo o line delu.Ima nekako laksi zvuk,mada deluje manje detaljno u visokim.Srednji tonovi su brutalni i uz kombinaciju sa 890 bukvalno nisam nasao nijednu numeru da ne zvuci sjajno.Cak i neka tunjava radio stanica i pop 80-tih. Onako uz svaku pesmu pevas kao da si u kafani.864 je opet dosta drugaciji i po meni dosta bira muziku,produkciju i sl.Kad je dobro brutalno je dobro, kad nije, nije...znam da bi mnogi rekli tako to i treba ali jednostavno kad na 868 uhvatis da slusas Hendriksa 2 sata glasno,i zena upadne u sobu i kaze ajd malo iskuliraj pola dva je posle ponoci preglasno je meni je to,to...who cares za audiofilske forice. Malo sam lenj pa nisam izmenjao lampi,mozda bi to i sa njima moglo da se postigne i uz 864, kolega kaze da su phillips lampe dovele do tog "lakog" i slusljivog tona. Ali jako,jako me čese ta MC sekcija iz 868pl.U jednom tekstu sam procitao hvale na preamp,ali da je bas phono deo taj koji ga cini state of the art uredjajem.Line deo mogu da kazem da je dosta tolerantniji prema CD...zapravo prema svemu,pa cak i losijoj produkciji ...rekao bih da levom rukom izvlaci ono najbolje iz muzike.Vatao sam cak i sosu kako nesto stalno zapeva uz lokal radio.

Ovdasnji diler ima brutalno dobre cene, pa pre kupovine polovnog proveri i cenu novog 😉 ja sam bio na korak od kupovine 868 i onda je istrcao 864 u pola cene pa pare odose na drugi deo sistema.Mogu ti poslati broj na PP,ako zatreba.Mislim da se EAR lako prodaje,nema tog ni na hifishark,komad dva od svakog modela max.realno i nema neku konkurenciju preamp sa balansiranim i nebalansiranim ulazima,mm i mc ...ma nema tu bogzna sta u toj ceni. ...imas sad nekog slovenca sa 868pl na hifishark.com sa dobrom cenom.Prodaje naravno radi kupovine 912.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Posto me podsetise da bi trebalo da se predstavim, da poslusam starije, iako sam obde koji mesec. 

iz Beograda, mladi hi -fi entuzijasta (To mladi isto ko mlada devojka iz Beograda, odavno se za ovo godiste ne prave rezervni delovi :D ). Recimo pedsestak godiina.  U  Hi Fi-ju na razlicite nacine godinama, poceo u vreme kada je glavni izvor informacija bio SAM, a onda neko vreme bio aktivan i u vreme BBS-ova. 

Zadnjih deset godina, iz raznoraznih razloga  sistem je bio baziiran na slusalicama. Ovo cudo koje nam se desava, i sredjivanje stana su me naterali da iz ormana izvucem sta je ostalo od opreme, i krenem sa zamenom. Generalna ideja je da veci deo sistema bude napravljen ovde. 

Imam nekakvih profesionalniih iskustava sa akustikom prostora, nesto sam i slusao na fakultetu, a i skupiilo se sve i svasta sa raznih strana. Pored muziike, ziivce drzim pod kontrolom im zezanjem sa stolarijom, rucnim alatima, onako kako se nekada radilo, sa poprilicno dobro opremljenom radionicom. 

Da i na kraju, dupla slova nisu hir, vec ovom macu treba hitno produvavanje tastature kompresorom, ili jos bolje zamena iste. 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, B.R. said:

Posto me podsetise da bi trebalo da se predstavim, da poslusam starije, iako sam obde koji mesec. 

iz Beograda, mladi hi -fi entuzijasta (To mladi isto ko mlada devojka iz Beograda, odavno se za ovo godiste ne prave rezervni delovi :D ). Recimo pedsestak godiina.  U  Hi Fi-ju na razlicite nacine godinama, poceo u vreme kada je glavni izvor informacija bio SAM, a onda neko vreme bio aktivan i u vreme BBS-ova. 

Zadnjih deset godina, iz raznoraznih razloga  sistem je bio baziiran na slusalicama. Ovo cudo koje nam se desava, i sredjivanje stana su me naterali da iz ormana izvucem sta je ostalo od opreme, i krenem sa zamenom. Generalna ideja je da veci deo sistema bude napravljen ovde. 

Imam nekakvih profesionalniih iskustava sa akustikom prostora, nesto sam i slusao na fakultetu, a i skupiilo se sve i svasta sa raznih strana. Pored muziike, ziivce drzim pod kontrolom im zezanjem sa stolarijom, rucnim alatima, onako kako se nekada radilo, sa poprilicno dobro opremljenom radionicom. 

Da i na kraju, dupla slova nisu hir, vec ovom macu treba hitno produvavanje tastature kompresorom, ili jos bolje zamena iste. 

Dobro nam  dosao. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dobar dan dobri ljudi!
Pratim forum povremeno već duže vreme, ali nikako i sama da zvanično postanem član, ali evo izgleda da je došlo i to vreme tako da evo i mene 😊

Planiram neki retro Marantz da oživim pa kontam da će mi trebati pomoć s toga se i registrovah pa nadam se da ću pronaći korisnih saveta.

Pozdrav i živeli; the only good system is a sound system  \m/ 

Link to comment
Share on other sites

Здраво Като, добродошла.

све што те занима постави питање у одређеном топику за то и наћи ће се неко да ти одговори.

имаш ли неки систем у функцији? Можеш га и представити у подфоруму “Ваши системи”.

ако још ниси оформила систем питање је шта више чекаш јер уживање почиње слушањем музике :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav ekipa,

Vec neko vreme se zamlacujem sa kucnim bioskopom,malo sam pratio forum onako sa strane,pa sam sad odlucio i da se zvanicno registrujem kako bih mogao da razmenim iskustva sa ostalim clanovima na konto tema o kucnim bioskopima,unapredim svoje znanje,itd.....u svakom slucaju,kuckamo se :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@Vlajo @Delija hvala drugari,evo i sistema:

-Klipsch R26-F (front)

-Klipsch R25-C (centar)

-Klipsch R15-M (sorround)

-JBL 200/230 sub

-AVR Onkyo TX SR393

Iako sam svestan da je ovo budzet varijanta,jako sam zadovoljan kako sve zvuci.Ceo sistem je orjentisan ka HT varijanti,filmove pustam sa racunara,dok za multimediju koristim Amazon FireStick 4k. Tek sam zagazio u ovu pricu,tako da polako jos ucim i kupim znanje,pa kada se ukaze prilika,ici cu na sto bolji AVR sa Dolby Atmos podrskom za 5.1.2 varijantu. Sto se subwoofera tice,mozda dodam jos jedan ovakav isti,ili cu samo skupljati lovu za neki SVS,videcu jos :)

PXL_20220825_124142647 (Copy).jpg

PXL_20220825_124245883 (Copy).jpg

PXL_20220825_124226414 (Copy).jpg

IMG_20220605_215600 (Copy).jpg

PXL_20220514_153750821 (Copy).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...