Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

     Pozdrav svim ljubiteljima "lepog zvuka" od moje malenkosti!!!

     Kako kućni red nalaže ovde sam da kažem koju reč o sebi! Povratnik sam jer sam nekada kao tinejdžer provodio noći i noći uz moju "prvu ljubav" Kenwood KR-1400 uparen sa (ništa mlađim) Siemens kutijama čijeg se modela sada više i ne mogu setiti! Bilo kako bilo ta kombinacija je tako lepo zvučala da je se uvek setim sa setom!!! 

     Danas ... posle 2 decenije tavorenja konačno finansije dozvoljavaju da se vratim mom "poroku"!!! Što se trenutnog stanja tiče još uvek nemam formiran sistem i posedujem samo tangecijalni gramofon JVC AL-E77BK koji sam pribavio po zaista niskoj ceni (nešto manje od 25€) koji je zaista očuvan za svoje godine! Uskoro nastavljam dalje, a želja mi je da sastavim jedan da kažem "analogni sistem" i to nešto skromniji za početak pa uz vašu pomoć bih to nadograđivao polako!

     Za kraj o zvuku koji volim!!! Instrumentalna i ambijentalna muzika (Vangelis, Jean-Michel Jarre, James Last, Kitaro, Space, ... ), a zatim u dobroj meri i stari dobri Hard Rock i sve njegove varijacije (Pink Floyd, Deep Purple, The Who, CCR i da ne nabrajam dalje)!!!

     Eto ... ukratko!!! :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja se nisam predstavio, odmah na savetovanje. :D

Ja sam mladen iz krusevca, vazda zelim da napravim normalan sistem, vukao sam se sa mikrolabovima a sada dosao ovde da me iskusniji savetuju kako da krenem. :) 

sviram gitaru nekih godinu dana, bavim se programiranjem, pravim kojekakve vrednosti :D  i volim da slusam uglavnom gitarsku muziku, rok, bluz i slicno. 


 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav svima,

može se reći da sam novi/stari član. Bio sam član pre desetak godina pod imenom Valderama, realno ne baš preterano aktivan, ali željan da nešto novo nauči. U međuvremenu sam skroz zabatalio interesovanje za Hi-Fi, između ostalog i zbog toga što sam bio zadovoljan opremom koju posedujem. Međutim muka me natera da se ponovo registrujem. Elem, dođe vreme da se oprema servisira, a majstora nigde. Da ne dužim dalje ovde, prebacujem se u odeljak Servis.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Red je da se predstavim :

izvori :

cdp denon 685

dac conv sa wolfson 8741 cipom usb konekciaj sa racunarom

interconect kablovi:

sve pravise, razno razne kombinacije , posrebreni bakar, ofc bakar, i itd

preamp:

pasiva sa alps blu potom

izlaz:

quad 405.2

zv kablovi:

Chord carival silverscreen

raznorazni pravljeni

zvucnici:

kef 103.4 (osvezeno jedino ozicenje, stavljena ofc bakarna zica, skretni u planu da se radi)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...