Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozdrav iz BG-a,

od starog / novog ljubitelja dobrog hi-fi zvuka.

88-91 godine posedovao pojacala Magnum, Audio Innovation 400, Kelvin Labs, Bill Beard BB100... Stabi gramofon, Marantz CD 65SE i zvucnike Proac studio 1.

2016. posetio prvi put hi-fi sajam i odusevio se sa ponudom. Resio sam da ponovo nesto sklopim za svoju dusu , ali otom potom.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozzdrav svima , vec dugo godina se bavim ovim divnim hobijem, imam mali i skroman hi fi sistem koji se sastoji od sledecih komponenata :

Linn majik pojacalo

Maridian stereo amp 226

Grudnig cd 35, refreshovan i modifikovan

Denon cd 685, stock varijanta

Kef 103/4 kutije

Kablomania je mojih ruku delo, od IC , preko zvucnickih do napojnih kablova, uglavnom  su birani elementi srednjeg kvalitata kao Ampheno rca i neutrik, jeftiniji, naponski priklj su mi redovni, od bakelita koji se kupuju u elektroradnjama, znaci nista Oyade ili sl, kablove sam sve sam pleo, lemio, razne varijante, uglavnom za RCa kombinacija posrebreni bakar, isto i za zvucnicki, marke VDH cs 12 i cs 28....

pozz jos jedan od Audiofila !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Stanislav, Novi Sad

38. 

Tek sada sam se pod stare dana upustio u HiFi vode.

Oduvek sam zeleo da imam audio (stereo) sistem, ali nikako da se pojavi tih 1000e viska.

I jednog dana dobijem Sony dek na poklon, Sony TC-K470.

Mislio sam da ne radi i ignorisao sam ga nekih mesec, dva dana, mozda i vise.

Dok ga nisam ukljucio i stavio neku staru traku... ividi ... radi... bez greske.

Od tada sam nabavio tjuner Sony ST-S211 isto ok.. gadja stanice kako treba.

I posle je doslo pojacalo Sony TA-F645R 

(gledao sam Yamahu AX ali... nesto nisam bio siguran)

 

Onda sam se setio da ... imam Raspberry PI 2 i... narucio IQaudio Pi-DAC+ ali nije jos stigao.

U medjuvremenu sam dosao do Suptronics X800 (SATA Hdd board za Raspi).

 

Zvucnici ce morati malo da sacekaju... da prodje odlazak na more.

Trenutno imam zvucnike 80W 4ohm, od LG linije. Znamda to inije nesto... ali... za sada... ce morati da bude. 

Uz to 4ohm a pojacalo je 8ohm :( ali cuvamih.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Dusan, iz Beograda a sve vise iz Novog Sada... Pratim forum dugo. Za to vreme promenio sam vise razlicitih sistema trazeci pravi. Imao sam Harman/JBL, Yamaha/Monitor Audio a onda sam resio da predjem na digitaliju i vec 3-4godine imam tj. slusam kombinaciju Naim/Neat.

Eto toliko od mene za prvo javljanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav i od mene!

Emil, Novi Beograd, 35 leta. Imao sam par bezuspesnih pokusaja da uplovim u hifi vode, a sada, napokon, sitnim koracima ulazim u plicak. :)  Shodno plicaku i komponente: gramofon Rega planar 3/JVC z1s, integralac Mission Cyrus II, kutije Canton Karat 100 + woofer Canton GLS 50. Sve u proseku malo mladje od mene, ali u solidnom stanju. Imam povecu listu pitanja i stvari koje me zanimaju, tako da se unapred izvinjavam sto cu biti naporan.

Zivi bili!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ajduk said:

Pozdrav i od mene!

Emil, Novi Beograd, 35 leta. Imao sam par bezuspesnih pokusaja da uplovim u hifi vode, a sada, napokon, sitnim koracima ulazim u plicak. :)  Shodno plicaku i komponente: gramofon Rega planar 3/JVC z1s, integralac Mission Cyrus II, kutije Canton Karat 100 + woofer Canton GLS 50. Sve u proseku malo mladje od mene, ali u solidnom stanju. Imam povecu listu pitanja i stvari koje me zanimaju, tako da se unapred izvinjavam sto cu biti naporan.

Zivi bili!

Što plićak? To je lep sistemčić. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...