Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima,

   kako red i forumaska kultura nalazu, svratih ovde da se predstavim. :wave2

 

Pisem vam iz grada ex.elektronske industrije, Nisha, audiofil po cinu nisam, jer mi je plafon mogucnosti uvek bio neki muzicki stup "liven u komadu".

Sredstava bilo nije ali volje jeste te sam od malena pratio audio tehniku, gramofone, sakupljao vintage kataloge i prospekte iz inostranstva (sve je to bila mastarija, malo toga sam zapravo cuo).

Smorio me je zvuk ultra digitalije te sam resio da za neki skroman novac sastavim sistem koji ce popraviti(oziveti) zvuk u mom zivotnom prostoru.

 

Forum duze vreme pratim ali jednostavno nemam sta pametno da napisem, potkovan toliko ipak nisam, a pitanja ne postavljam dok se ne potrudim da sazvakano pronadjem i procesljam.

Slusam muziku, manje kondenzatore i provodna kola, iako postujem sve sto procitam od iskusnijih ljudi-audiofila o uticaju x i y faktora a finalni zvuk i uzitak.

 

Nadam se lepom druzenju, jer sam pametne stvari vec procitao i citam, te znam da ih je forum prepun :thumbsup2

Pozdrav svima, eto mene uskoro sa (po)nekim pitanjem :listen

 

Link to comment
Share on other sites

@vitos,

dobro dosao !

 

Nis - nemoj tako .... ex. elektronska industrija......... Postoje secanja. Imamo jos uvek niske cevi. :thumbsup2

Bice, valjda, u skoroj buducnosti i elementarne pameti i volje/zelje, te pokrenuti ponovo proizvodnju.

Navijamo svi mi, ljubitelji cevnog zvuka !

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 

Nis - nemoj tako .... ex. elektronska industrija......... Postoje secanja. Imamo jos uvek niske cevi. :thumbsup2

Bice, valjda, u skoroj buducnosti i elementarne pameti i volje/zelje, te pokrenuti ponovo proizvodnju.

Navijamo svi mi, ljubitelji cevnog zvuka !

 

:wave2

Nažalost izgleda da od toga neće biti ništa. Prenosim citat sa drugog foruma:

 

"

Posle zavrsetka ranijeg sudskog procesa u kome je pored ostalog potvrdjeno vlasnistvo Western Electric-a nad masinama, i gde se ocekivalo da pocnu pripreme za pocetak proizvodnje, trenutno (Sada!) se desava nesto sasvim drugo; Po nalogu Charles Whitener-a, masine se iznose iz pogona, secu brenerima na manje komade, i odnose na otpad!

Na zahtev Direktora i radnika da te masine ponovo otkupe da bi ponovo pokrenuli proizvodnju, on im je trazio odmah 400.000 eura, a u stvari (po tvrdnji direktora) nije ni zeleo da ih proda, znajuci da oni ne mogu brzo da skupe te pare, jednostavno ih je prodao kao sekundarne sirovine otpadu, na kilo.

Uopste ne ulazeci u problem ko je sad tu kriv i zasto, da li je Whitener od pocetka to planirao da bi unistio potencijalnu konkurenciju, koliko je nasa strana tu pogresila, ostaje za pricanje i naklapanje nadalje. Vrlo tuzan kraj za fabriku koja je osnovana 1951 godine, i koja je izvozila po celom svetu, prodavala lampe brendovima kao sto su Marshall i VTL. Za ono vreme to su bile najmodernije masine za proizvodnju (Philips, Telefunken..), deo kadra je bio na specijalizaciji za neke od njih, i sto je najvaznije imali su stvarno kvalitetan proizvod. Stecajni postupak fabrike je zavrsen 06.05.2011 godine, od kada zvanicno vise ne postoji.

 

"

 

 

Preuzeto sa:

 

http://audiohard.com/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=934

Link to comment
Share on other sites

Jedna od kocnica ponovnom pokretanju EI i Masinske industrije u Nisu je i stanje EPS, Jugoistoka. Godinama nije ulagano u mrezu (vec u plate) i stanje je koliko da se opskrbi grad. Kada bi se fabrike pokrenule i pocele da trose koliko torse nastao bi kolaps sistema. Ko zeli da pokrene bilo kakvu proizvodnju velikog potrosaca elektricne energije mora sam kupiti i obezbediti kablove, trafo stanice i sta je sve tu potrebno a onda sve to pokloniti EPS-u jer po zakonu Srbije niko osim EPS-a ne moze biti vlasnik nekog vida prenosa struje. Naravno, posle bi bio u obavezi da uredno i redovno izmiruje racune.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Postovanje svim clanovima

Pratim već neko vreme forume, ima zanimljivih , ponekad žustrih diskusija-dopada mi se. Imam dosta godina i dugo slušam muziku na istoj tehnici.Revox, Scott, Sony,BostonAcustic, Beyerdynamic, Oehlbach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svim Älanovima foruma

 

Ima već dosta vremena kako sam prodao neki sistemÄić koji sam imao i sada je vreme da se neÅ¡to sklopi. Na forum, koji povremeno pratim već dugo, sam se uÄlanio kako bi se savetovao sa Älanovima o opremi, kao i da bi eventualno uÄestvovao u ostalim diskusijama o muzici i tehnici.

Od muzike slušam sve, zavisi kako mi dođe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...