Ljuba

Da li posedujete Blu-ray plejer?

198 members have voted

1. 1.

• Da, kao samostalnu komponentu.
      38
    • Da, kao deo sistema kuÄ?nog bioskopa.
      5
    • Da, na Sony Playstationu.
      10
    • Da, na računaru.
      11
    • Ne.
      134

Recommended Posts

Ðе гледам филмови ни у ÐвИ формат а камоли тек блуреја... Много то бре напредно :ruganje .... занима ме који Ñве филмови излазу на блуреју дал има неки уметнички ил Ñамо оливуд.

Imam LG BP420, navodno je i 3D, Å¡to nisam isprobavao jer mi TV nije 3D.

Pre svega, zbog skromnih finansijskih mogućnosti koristim ga za viÅ¡e stvari. NajviÅ¡e za muziku jer Äita i i FLAC kad utaknem USB (famozni DAC joÅ¡ nisam nabavio), plus Å¡to sluÅ¡a preko njega i internet radio. A i ratosiljao sam se kompa kao dela sistema.

Na njemu gledam i filmove, a poneÅ¡to i pogledam s YT, kad ga povežem s laptom, jer je nezgodno tipkati preko njegoovg daljinskog. Ima Äak i opcije da direktno vuÄe fajlove s kompa, ali ta mi instalacija nije neÅ¡to nije poÅ¡la za rukom, a i nije mi o glavu da i to imam.

Sve u svemu, i nije loša spravica za te pare (nova bila 140 evra), ali je daleko od toga da bi njome bio zadooljan zahtevnii audiofil.

Ðово (половно) Ñокоћало у кућишту мог рачунара:

oq9dex.jpg

Imam i to dva komaTa. Nesto stariji ali fenomenalan Panasonic DMP-BD60, po kvalitetu slike bez problema je mogao da se poredi i sa daleko skupljim modelima (placen je malo manje od 30k), a ono sto me je odusevilo je odlican UniPhier cip koji sluzi za upscale DVD i  slicnih SD formata. Prvo sam mislio da je neka glupost ali bilo koji snimak pa cak i onaj koji sam snimao Canon digitalnom kamerom (720 x 576px) izgleda daleko bolje nego na drugim po ceni slicnim plejerima (jedno dva sata sam gnjavio prodavca u radnji dok sam isprobavao), a cak daleko nadmasuje sliku koju dobijam sa GTS 450 graficke sa kompa, jednostavno neverovatno. Drugi je takodje Panasonic DMP-BD75, po oznaci veci ali u praksi slabiji model ali sa podrskom za MKV. Jeste da ponekad mora duze da se ceka dok neki filmovi stignu kod nas u Srbistan ali neki MKV od 15-20GB resi stvar. Na dijagonali od 102 cm razlika je neprimetna u odnosu na original snimak.

Ja ga imam i koristim ga za sve zivo...filmovi, muzika (flac), slike, internet. Philips BDP 5500... Sirotinjski, ali vrsi posao.  :thumbsup2

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,728
    • Total Posts
      291,184