Jump to content


DYNAUDIO Audience42


smilz

Recommended Posts

Planiram nesto o kupovini ovih zvucnika,dali mi neko moze reci nesto o njihovim kvalitetima,nedostacima.Pojacalo na kome bi svirali bilo bi Yamaha AX-892,CD YamahaCDX-880.

U kojoj klasi oni spadaju,jednostavno dali vrede za te pare(OKO 560e u Skoplju).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ljubitelj Dynaudio zvucnika. Pored Contour 1.3 imam i jedan par Audience 40. Ako volis muziku glasno to je pravi izbor. 150 w su i imaju samo jedan par portova za kabl tako da biwiring otpada (Dynaudio smatra da njihovi zvucnici tako bolje rade). To su mali monitori oko 28 cm i potreban im je par dobrih stalaka (Atacama, Partington). Posto im je bas refleks pozadi neophodno je da budu udaljeni od zida i coskova. Ne stavljaj ih nikako na policu sa knjigama, mozes da se oprostis od basova. Prilicno su nezgodni za guranje, kao uostalom i svi Dynaudio modeli, 86 db na 4 oma. Ne bi trebao da bude problem za Yamahu mada ne bi bilo lose prikljuciti ih na neki power amp. Izbacuju tacno ono sto je na disku ili ploci, bez pardona. Ako volis sound apotekarski precizan i analitican, go for it. Ovi monitori se cesto koriste u studijima za snimanje, upravo iz ovih razloga. Jedini je problem sto su umotani u foliju koja imitira razlicite tipove drveta pa mozda nekome to bode oci. Dozvoli im nekoliko dana rada da se razmrdaju, pravo iz kartonske kutije zvuce kao najgori par plastikanera sa buvljaka. Cena koju si naveo je u redu mada mogu vec da se nadju preko i za 500 eura. Spadaju u klasu Dynaudio zvucnika, znaci nema greske ako ih kupis. Ako ti to nesto znaci ocenjeni su sa Best Buy (pet zvezdica) u What Hi Fi? magazinu u decembru 2002. godine.

Pozdrav.

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Zdravo smilz!

Å ta da Äovjek kaže osim ZAÅ TO NAM SE TO SVIMA DEÅ AVA?????

ÄŒekam godinama da neko upita:

"Hoću da komponujem sistem iz snova, imam sobu 3x4m da jednim malim prozorom i ne bas puno namjeÅ¡taja, koje zvuÄnike u klasi do 500 funti mi preporuÄujete?"

Hoću reći i tebi se desilo kao uostalom i mnogima drugima da kupujeÅ¡ zvuÄnike prema pojaÄalu, a u "HiFi zakoniku" lijepo stoji da MORA biti obratno.

Biću konkretan i mislim da sam u tvojoj koži ne bih kupio ove zvuÄnike, ne uz pojaÄalo koje imaÅ¡.

I meni je Dynaudio favorit zvuÄnik iako ga ja nemam u kući, ali sam mnoge sluÅ¡ao jer imam Å¡ansu poÅ¡to se proizvode u mom komÅ¡iluku i ima ih mnogo kako kod raje tako i u demo room-ovima.

greendolphin ti je fino opisao iste i nema se neÅ¡to specijalno dodati i kako on sam reÄe i ja mislim da su previÅ¡e zahtjevni za tvoje pojaÄalo, medjutim ako kontaÅ¡ u neko dogledno vrijeme promjeniti Yamahu onda je ovaj zvuÄnik u svojoj klasi cijene apsolutni favorit.

Na kraju ako se greendolphin ne ljuti samo bih malo popravio ovo:

imaju samo jedan par portova za kabl tako da biwiring otpada (Dynaudio smatra da njihovi zvucnici tako bolje rade).
Link to comment
Share on other sites

Ne nasedaj na provokacije, Yamaha je odliÄno pojaÄalo, puno bolje od raznih, Rotela, Nada, Marantza i inih audiofilskih pojaÄala. Ta tvoja Yamaha ima ladno da gura Dynaudio, a i puno zahtevnije kutije od njih, nemaÅ¡ potrebe niÅ¡ta da menjaÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo smilz!

Ovaj forum koliko ja znam funkcioniše po principu:

Možeš da me saslušaš - ne moraš da me poslušaš!!!

Yamaha kako stex reÄe će "ladno da gura Dynaudio" i ima Äovjek pravo, jer je Yamaha po svojoj muzikalnosti toliko daleko za petama raznih, Rotela, Nada, Marantza da će pomenuta toplina zvuÄne slike sigurno da izostane!

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Zdravo smilz!

Ovaj forum koliko ja znam funkcioniše po principu:

Možeš da me saslušaš - ne moraš da me poslušaš!!!

Yamaha kako stex reÄe će "ladno da gura Dynaudio" i ima Äovjek pravo, jer je Yamaha po svojoj muzikalnosti toliko daleko za petama raznih, Rotela, Nada, Marantza da će pomenuta toplina zvuÄne slike sigurno da izostane!

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Kad je Yamaha pravila muziÄke instrumente, gore pomenute firme nisu ni postojale, Marantz, Nad, Rotel forsira engleska hi-bljak Å¡tampa, koja se nažalost ovde najviÅ¡e Äita. Na istim kutijama, sam probao Marantza, Yamahu, Sansui, Pioneer, Luxman, Nad, Rotel, Sony a skoro sam drugarima popravljao Rotel 820BX i Nad 320, pa sam video Å¡ta ima u nutra. Yamaha serija 4xx je POJAÄŒALO za ova dva. Denon i Onkyo su takoÄ‘e tata za Nada, Marantza i Rotela. Zaboravite ljudi Å¡tampu, sluÅ¡ajte ako možete Å¡to viÅ¡e ureÄ‘aja. A najbrže je da kad se odluÄujete izmeÄ‘u nekoliko ureÄ‘aja sliÄne cene kupite teži. Snaga dolazi iz ispravljaÄa, Å¡to znaÄi težak trafo. Druga priÄa su PWM pojaÄala, ali ih ovde ima veoma retko.
Link to comment
Share on other sites

Zdravo stex!

Ja ne preferiram nijedno od navedenih pojaÄala i zato mislim da je to u ovom sluÄaju nebitno. Kao Å¡to ti sam reÄe Yamaha je firma koja je straÅ¡no jaka u proizvodnji muziÄkih instrumenata, ali moraÅ¡ priznati u vodama HiFi-ja je ipak daleko, daleko od vrha, realno reÄeno iza skoro svih ovih firmi koje su gore navedene.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi !

Samo polako :lol:

Jednostavno nisam mogao a da se ne umesam i dopunim raspravu...

Pod jedan svako od nas hvali ili kudi jednu firmu iz ko zna kojih razloga...

Ali ne trebamo odmah da padamo u vatru...

Prvo stex komentar o tome da je Yamaha puno bolje od raznih ostalih koje si nabrojao moras prvo malo da pojasnis... Konkretno od kojih je pojacala bolje po tvom saznanju od pomenutih firmi u toj klasi.

Prvo nema svrhe raspravljati o Yamaha - kompaniji koja je po svemu mooogo veca od gore pomenutih firmi i to je cinjenica kao i to da radi cenjene prof uredjaje, ali uvek ima neko ali...

Ono sto sam ja video i cuo AX492 isto Yamaha - bilo je sjajno pojacalo za te pare i verovatno jako dobro tehnicki uradjeno prilicno je

bilo "golemo" ali jednostavno to nisu audiofilska pojacala - ona sviraju dobro jako dobro i nema nikakvih nazalnosti u zvuku ali takodje ne unose

ni neku posebnu car boju u zvuku koju daju i NAD i Marantz pa i Rotel

a to je taj poseban mali detalj, koji bi svi mi ovde trebali da cenimo ...

Ne znam da li sam bio jasan a takodje yamaha ce bez ikakvih problema gurati te zvucnike to nije problem cak ce oni iz nje izvlaciti maksimum,

ali pogledajmo malo cene i klasu pa cemo videti da yamahi tu nije mesto

sa tim kutijama. :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi Ne mogu da verujem... :)

Niko ladno da se nadoveze na diskusiju i da se prica nastavi !

Naime Stex je ako se ne varam izneo jednu vrlo kontradiktornu teoriju

ili cinjenicu U vezi Yamaha pojacala.

Ok sada ili ga svi smatraju nekim cudakom ili sta vec ali niko da se odazove i kaze nesto.

Prvenstveno mislim na sve one koji su culi Yamaha pojacala ili ih imali neko vreme.

Jer sam sam rekao ono sto sam cuo i sta mislim i sto koliko je meni poznato misli vecina ali ne mora da znaci da je to tako...

Naime bas sam naleteo na netu na malo engleske HIFI stampe koja je

bas ishvalila Yamaha pojacala doduse neka malo starija mislim 592 ili 496 tako neke modele kao testirali ih sa 2 i 3 puta skupljim i Yamaha ostajala u igri :lol: . E sad zanemarimo stampu i to sta kazu nasa izkustva mislim

prvenstveno na cujna a ne tipa procitao i tako...

Bas sam malcice zaintrigiran pricom ali cu cim budem mogao otici da poslusam neko od njihovih jacih modela...

P.S Inace sta bi sa cinjenicom takodje ko najvise "laze" o snazi pojacala :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi Ne mogu da verujem... :)

Niko ladno da se nadoveze na diskusiju i da se prica nastavi !

Naime Stex je ako se ne varam izneo jednu vrlo kontradiktornu teoriju

ili cinjenicu U vezi Yamaha pojacala.

Ok sada ili ga svi smatraju nekim cudakom ili sta vec ali niko da se odazove i kaze nesto.

Link to comment
Share on other sites

Imam pojaÄalo Yamaha A760 mkII staro preko dvadeset godina… Snage 2x85W / 8ohm. To pojaÄalo je odraÄ‘eno vrhunski. Pripada Yamahinoj „Natural sound“ seriji. Ima trafo od 580 VA. TeÅ¡ko deset kilograma, ELNA for AUDIO kondenzatori, tonske kontrole su mu +/- 10 db na 20 Hz i 20 KHz, MC i MM pojaÄalo, tu je takoÄ‘e i varijabilni loudness itd, itd… PojaÄalo za koje ne možemo reći da je nekvalitetno. A Å¡to se zvuka tuÄe - mislim da je tu pitanje ukusa. Zvuk mu je Äist, izuzetno snažan i dinamiÄan, bez problema kontroliÅ¡e celu situaciju. Bas nije dubok, ali je zato jasno definisan. Visoki su mu Äisti i, rekao bih, sterilno jasni. Za neki rock ili pop muziku je odliÄno. Ja liÄno kao zamerke sam naÅ¡ao to Å¡to kod klasiÄne, jazz ili neke akustiÄne muzike previÅ¡e je (za moj ukus) analitiÄno. Visoki znaju posle dužeg sluÅ¡anja da malo zamore. A koliÄina nižih frekvencija mi malo nedostaje, bar uz trenutne zvuÄne kutije koje imam. Uglavnom, da ne davim, atraktivan zvuk, sa jasnim holografskim prostorom i svim detaljima na „vidiku“. U poreÄ‘enju sa Pioneer A 407R pojaÄalom uvek se iznenadim na koliÄini detalja koji „isplivaju“. Ali, zbog toga mi deluje nemirno, naglaÅ¡eno, previÅ¡ istaknuto…

Link to comment
Share on other sites

Imam pojaÄalo Yamaha A760 mkII staro preko dvadeset godina… Snage 2x85W / 8ohm. To pojaÄalo je odraÄ‘eno vrhunski. Pripada Yamahinoj „Natural sound“ seriji. Ima trafo od 580 VA. TeÅ¡ko deset kilograma, ELNA for AUDIO kondenzatori, tonske kontrole su mu +/- 10 db na 20 Hz i 20 KHz, MC i MM pojaÄalo, tu je takoÄ‘e i varijabilni loudness itd, itd… PojaÄalo za koje ne možemo reći da je nekvalitetno. A Å¡to se zvuka tuÄe - mislim da je tu pitanje ukusa. Zvuk mu je Äist, izuzetno snažan i dinamiÄan, bez problema kontroliÅ¡e celu situaciju. Bas nije dubok, ali je zato jasno definisan. Visoki su mu Äisti i, rekao bih, sterilno jasni. Za neki rock ili pop muziku je odliÄno. Ja liÄno kao zamerke sam naÅ¡ao to Å¡to kod klasiÄne, jazz ili neke akustiÄne muzike previÅ¡e je (za moj ukus) analitiÄno. Visoki znaju posle dužeg sluÅ¡anja da malo zamore. A koliÄina nižih frekvencija mi malo nedostaje, bar uz trenutne zvuÄne kutije koje imam. Uglavnom, da ne davim, atraktivan zvuk, sa jasnim holografskim prostorom i svim detaljima na „vidiku“. U poreÄ‘enju sa Pioneer A 407R pojaÄalom uvek se iznenadim na koliÄini detalja koji „isplivaju“. Ali, zbog toga mi deluje nemirno, naglaÅ¡eno, previÅ¡ istaknuto…
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je Yamaha A760 mkII posteno odradjena. To rezultira i dobrim zvukom. Mislim da ljudi danas Yamahu povezuju sa digitalnim receiverima, i slicnom konfekcijskom audio tehnikom... A i verujem da je tu prisutno i misljenje da cim je evropsko - samim tim je i bolje. Ja licno sto se nekog dizajna tice, volim firme kao sto su Audio Analogue, Musical Fidelity, Californa Audio Labs, Cambridge Audio... Po onom principu: „Manje je vece“! Da li se neko mozda seca Yamahinog deck-a KX-1200? Ondasnje cudo tehnike, vrhunskog kvaliteta!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

Vec vise puta cujem pricu o 'toplini' zvuka pojedinih pojacala: ovde se pominje Rotel, a znam da sam negde cuo/citao i za Marantz slicnu stvar ('umeksavanje zvuka'). Meni licno bi smetalo da moje pojacalo bilo sta radi/menja na zvuku sa source-a; mozda neko razmislja drugacije...

A kad se zazelim 'toplog' zvuka - iskopam stari kasetas, pa ga povezem na risiver i eto uzivanja. (Sto sam upravo i uradio za vikend - dosao sa odmora :lol: )

Dodatna opaska: da li su mozda pomenuti 'trikovi' sa zvukom pojacala usli u modu sa pojavom CD-a i njegovog 'hladnog, sterilnog' zvuka?

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Topliiji / hladniji zvuk...

Mislim da je to stvar ukusa konstruktora ili namerno zabasurenih mana kod ekstremnih frekvencija. Ima ljudi kojima ne odgovaraju visoki tonovi koji rezu, ili koji su sterilno cisti i naglaseni. Jednostavno - zamaraju. Kod takvih slucajeva se verovatno biraju elektronski delovi koji daju neku vrstu mekoce, sto se odrazava na „toplinu“ visih frekvencija.

A kod CD playera... mislim da je u pocetku ta hladnoca bila produkt jittera ili slicnih izoblicenja izazvanih losijim DAC-om. Sada je sve to mnogo blize analognom, pogotovo kod Hi-End firmi kao npr. Meridian, Linn, Gryphon, Accuphase, itd.

Link to comment
Share on other sites

E, sad cu malo da pravim reklamu casopisu 'Hi-Files'...jednostavno, moram.

Ima dobar clanak o CD zvuku, zaboravio sam tacan naslov. Dakle, 'tvrdoca' zvuka je najcesce posledica losih filtera prisutnih u prvim modelima CD plejera. A da ne bih sad pricao sta su filteri, i kako se radi u danasnjim plejerima...kupite prvi broj. Vredi svaki dinar, casna rec.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...