Jump to content


Cista A klasa


anubisgrau

Recommended Posts

sumnjam da sem njega bilo ko drugi razume o cemu se tu radi

 

Разумем о чему Ñе ради али не разумем шта је тиме 'тео да каже.

 

Изгледа Ñам глуп    :oops:

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Viktor na to sam mislio,  vidis da nije tesko razumeti .To je moj neki interni naziv pod kojim mislim da zvucnik treba lepo da segmentira  nize , srednje , vise , itd  bas deonice jer u muzickom materijalu se necuje samo napr... bas pedala vec se koriste i  drugi bubmjevi  raznoraznih oblika i velicina  - na to sam mislio .  Nisam ja izmislio taj izraz ,  to  sam preuzeo citajuci po netu opise ljudi koji vrse recenzije i testiranja audio opreme. Ima tamo jos izraza koji mogu delovati cudno

 

Evo napr . . jos jednog koji moze da deluje cudno   ,,   dobro rendirana zvucna slika ,, 

 

ps

 

 

Nije lose mozda otvoriti posebnu temu za izraze koji se mogu upotrebljavati za opise dozivljavanja zvuka

Link to comment
Share on other sites

Pa heba ga zec koji kola vuÄe, jel ima veće "istine" od toga da je "manje -viÅ¡e" , da svaki kondenzator na putu signala "kvari" zvuk itd...   . "A" klasa je neprikosnovena itd,,,  . Znaći ostali " ÄŒarobnjaci" koji dizajniraju pojaÄala u drugim klasama su foliranti , Å¡to li ? .Kao i svaki proizvod  A klasa ima svoje prednosti i nedostatke , nju preferiraju audiofiri koji hoće na manjim snagama postići "kompletan " zvuk . Ja ju poÅ¡tujem do  cc 3 W , za lagano ili možda malo jaÄe sluÅ¡anje (solo) - sam . ÄŒim je ekipa gubi se ona draž. Ali  Å¡to će mi Ferari ako se ne mogu njime pravit važan. Molim da se nitko ne ljuti . :)

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Viktor na to sam mislio,  vidis da nije tesko razumeti .To je moj neki interni naziv pod kojim mislim da zvucnik treba lepo da segmentira  nize , srednje , vise , itd  bas deonice jer u muzickom materijalu se necuje samo napr... bas pedala vec se koriste i  drugi bubmjevi  raznoraznih oblika i velicina  - na to sam mislio .  Nisam ja izmislio taj izraz ,  to  sam preuzeo citajuci po netu opise ljudi koji vrse recenzije i testiranja audio opreme. Ima tamo jos izraza koji mogu delovati cudno

 

majstore, ima rec koja se odavno koristi u ovom sportu za opis toga sto zelis da kazes, a to je definicija. i odnosi se na bilo koji deo tonskog spektra, svejedno da li je bas, srednji ili visoki. mislim, ne mogu da zamislim da neko pri zdravoj pameti kaze dobra segmentacija srednjih ili visokih tonova. 

 

to da li tvoj sistem jasno reprodukuje razliku izmedju recimo pearl bas bubnja napravljenog od mahagonija (tamniji ton) ili americkog javora (svetliji, otvoreniji ton) se u ovom sportu zove definicija (u basu) a sad naravno ako smo dokoni mozemo da izmisljamo.

 

segmentacija znaci deljenje na delove, sto je apsolutno nepozeljna stvar u vrhunskoj audio reprodukciji gde je apsolutna koherencija frekventnog spektra jedna od primarnih vrednosti.

 

no hard feelings, pokusavam da skrenem paznju na nesto pogresno ali ako te to pogadja, zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...