Jump to content


? klase pojacala, predpojacalo, snaga trafoa ?


pertla93

Recommended Posts

Postavljao sam vise tema tj pitanja i prezadovoljan sam zato sto je na svako moje ponekada iz neznanja glupo pitanje dato odgovor.

1.Primetio sam dok listam oglase pise npr pojacalo radi u AB klasi ili npr u A klasi. Primetio sam takoodje da pojacala koja rade u "A" klasi imaju gomilu kondenzatora i trafoe prilicno velike snage. Pa bih zeleo da saznam nesto vise o tome.

2.imam pojacalo radjeno iz kit kompleta kelca 20w TDA2003 kako je sve napisano i objasnjeno samo ga debil ne bi sklopio kako treba. prikljucio ga na stari trafo 9V 0.8A probao radi sve ko bog. Naravno pre toga sam kupio odgovarajuci hladnjak i svu pratecu opremu vezao 4400µF tj 2x2200, stavio potenciometar od samo 100Ω i napravio gresku ali nema veze. I sve je bilo ok dok je probanmo na mob telefonu kako se usteka u komp sa integrisanom losom 2.1 karticom pocinje da krci i da zeza pa sam ja nesto razmisljao dal bi pred pojacalo povadilo stvari. I koje bi pred pojacalo bilo odgovarajuce da se upari sa ovim pojacalom naravno neko iz kelca zato sto zivim u gradu sa 250 000 stanovnika i nijednom radnjom koja prodaje komponente. PREDPOJACALA KELCO

3. Znam da je preporucena snaga trafoa na ovo moje pojacalo 40W duplo vise od snage pojacala tako sam procitao po netu. Ali mene zanima da li bi pogresio ako bih stavio torus trafo od 80W zato sto je razlika izmedju onoga od 40 i onoga od 80 citavih 300 dinara u Trafcu BEOGRAD. Izlazni napon im je po 12V tj isti ali je zato struja duplo veca sto je po obrascu neminovno.

Zeljno iscekujem vase odgovore...

PS. Da li je 4400µF malo i postoji li pravilo kolika kapacitivnost treba biti u odnosu na snagu ili mozda neku 2. cinjenicu.

Link to comment
Share on other sites

Postavljao sam vise tema tj pitanja i prezadovoljan sam zato sto je na svako moje ponekada iz neznanja glupo pitanje dato odgovor.

1.Primetio sam dok listam oglase pise npr pojacalo radi u AB klasi ili npr u A klasi. Primetio sam takoodje da pojacala koja rade u "A" klasi imaju gomilu kondenzatora i trafoe prilicno velike snage. Pa bih zeleo da saznam nesto vise o tome.

http://www.hi-files.com/enciklopedija/pojačala---klase

Link to comment
Share on other sites

Hvala mada sam ja u globalu zadovoljan sa svojim kolom :) Lepo se cuje u odnosu na geniusove zvucnike ;) mada mislim da ce se cuti jos lepse uz torus trafo od 50W koji sam narucio, a danas cu naruciti iz microprinca 5 kondenzatora od po 10000µF i grec 25A ...

A s obzirom da je ovo pojacalo mono imam ideju da ako ovo uspe kasnije narucim jos jedan modul ,trafo, grec i kondenzatore pa napravim 2 pojacala 2 mono bloka. jedini problem je u tome sto svaku sitnicu narucujem post expresom a to kosta zato cekam da skupim vise novca i narucim sve od jednom.

Link to comment
Share on other sites

big-615684_P4030878.jpg

gde da kupim ovakvu kutiju da spakujem svoj amp a da ne bude preskupa stigao je torus i kondenzatori cuje se vrh z koji dan jos 1 pojacalo trafo i dotana oprema ... monoblokovi :) moji prvi XD

Samo da ih stavim u kutije a posle mi ortak radi airbrush na kutijama pojacala izgledace do jaja, da izvinite na izrazu ... jos samo konektori i normalni potenciometar a ne ovaj od 100 ohma mada ja nzm od koliko da uzmem. I da gde se mogu nabaviti lepe metalne kapice za potenciometre.

???? Brat mi kaze da sam prolupao zato sto se njegov zivot sastoji od zevanja u kompjuter i ispijanje piva, dok se meni taj nacin zivota ne dopada.

Link to comment
Share on other sites

Hvala jasno mi je ... kutiju sam uspeo da nadjem u kelcu odakle sam narucivao i modul tek sam malopre skapirao da nemaju samo radio kit vec i komponente elektro mehanicke komponente i jos sto sta evo kutija :nerd

jos samo da nadjem pare za sve :) moram da cekam 15 i :) Imam za 1 kutiju modul i kondenzatore fali mi jos par hiljada dinara za trafo i jos jednu kutiju :) I da konektore hocu da nadjem dobre i kvalitetne i strujne i zvucnicke kad kazem kvalitetne ne mislim da dam 50e za konektore.

I umalo da zaboravim da li je potreban pred pojacalo da li bi to promenilo zvuk kao sto sam procitao na netu i da li bi imalo ozbiljnu ulogu u mom sistemu ? i koji da narucim iako ne planiram u skorije vreme da ga sastavim od ovih kit kompleta

Link to comment
Share on other sites

A sta mislite o kefovim Ctrojkama Kef C3 4Audio 175 e ipak je KEF firma sa renomeom. i Q10 mi je zestoko zapao za oko ali takoodje zestoko probija budzet steta vrlo mi je zao.

STEREO ZVUÄŒNICI

C1 .................................................................... 140 € (par)

C3 .................................................................... 175 € (par)

C5 .................................................................... 350 € (par)

C7 .................................................................... 440 € (par)

Cenovnik 4Audio

A i razni missioni mi se uklapaju u budzet, mnogi parovi iz 4Audia mi se uklapaju ali ja nzm na sta ce to da lici sa mojim pojacalima

Link to comment
Share on other sites

bolje ponesi svoje pojacalo tamo i probaj te zvucnike... ja sam probao i taj kef i mission i na kraju sam kupio eltax.. mission je imao siromasan zvuk, kef je bio slab, a ovi su razbijali :D (rang cene KEF-a C3). ali opet, odnesi pojacalo (i svoju muziku) i slusaj tamo nekoliko razlicitih zvucnika pa uzmi ono sto najvise tebi odgovara :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...