Jump to content


Beyond Frontiers Audio


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 537
  • Created
  • Last Reply

@BokiTokiVoki

Ne vidim nikakvu preku potrebu da se testira sa zvucnicima tog cenovnog ranga. Mislim da bi bilo sasvim korektno upariti ga sa zvucnicima klase oko 10000€, pa mozda cak i manje, ali ne mnogo... Naravno, ovo ne znaci da bi mu skodilo da bude testiran i sa 30k zvucnicima :). Isto tako, zvucnici sa poslednjeg sajma definitivno nisu dovoljne klase.

Link to comment
Share on other sites

Tako to ide kad mi lale odluÄimo da osim Å¡unki ,kulena i kobasica napravimo i pojaÄalo .....slaninu ne spominjem namerno dok ne odluÄim kad je najbolja , zimi u februaru kad se onako secne direkno iz puÅ¡nice pa miriÅ¡e na zimu i dim ili leti kad se onako sve sliva sa nje

Link to comment
Share on other sites

@boki, anubis

svako je na svoj naÄin u pravu.

Naravno da u sluÄaju akustiÄki tretiranog prostora nema potrebe za namenski pravljenim zvuÄnicima. Tu će prostor da testira kutije.

U većini sluÄajeva u realnom životu nije moguće svoj životni prostor na taj naÄin tretirati i tu Bokijeva priÄa pije vodu, kao i room-correction i ostale džidža-bidže.

Naravski ja sam za prvu varijantu, bez pomagala tipa kablovi, room-correction, ekvilizacija, DSP efekti, izvitopereni zvuÄnici sa asimetriÄnim odzivom, pojaÄala sa loudnessom(stari Marantz) itd.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam nikoga ko se trajno usrecio sa ulaganjem u custom zvucnike ali znam neke koji su se trajno usrecili ulaganjem u akusticki dobro sredjene sobe. u takve sobe moze da se unese svaki kvalitetan zvucnik, dok se custom zvucnici mogu slusati samo u sobi za koju su projektovani, i ne samo to, nego za jednu jedinu poziciju u toj i takvoj sobi. mozda ima rezona kada neko ima 60 godina i ima perspektivu da nikada vise nece promeniti zivotni prostor pa onda moze da se zeza sa takvim zvucnikom.

da ne bude zabune, jedna stvar je paziti prilikom samogradnje na ponasanje sobe, a sasvim druga "custom projektovanje" koje moze da pobedi sobne anomalije.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...