Jump to content


Jugotonove ploce!


greendolphin

Recommended Posts

Evo sta sam nedavno cuo od hi fi entuzijasta iz moje okoline koji su verni fanovi vinila, gramofona i cevnih pojacala. Posto se neko vreme interesujem za kupovinu gramofona vec sam krenuo da nabavljam ploce preko oglasa ili na berzama i buvljacima a nadam se da cu koju iskopati sada u Jugi. Motajuci se po okolini i slusajuci dobre gramofone i pokusavajuci da se sto bolje informisem i pokupim sta je vazno, cuo sam i ove komentare. Ljubitelji ploca ovde (Austrija) strasno cene Jugotonova izdanja. Objasnili su mi da su ploce deblje i da je vinil kvalitetnije rezan a jedan je rekao da mu gramofon najbolje radi kada je temperatura u prostoriji visa i kad vinil postane za nijansu meksi. Imao je nekoliko istih izdanja od Jugotona i nekih nemackih i holandskih proizvodjaca i da po njemu Jugoton zvuci za klasu bolje! Kada se samo setim da sam ko klinac odlazio u Trst sa skolom da kupim Levis-ke i starke a vracao se sa 15-tak ploca od Zeppelin-a i The Who. Tada je vladalo misljenje da su nase ploce skart a da su "originali" IN! Kamo lepe srece da nikad nisam prodao i poklonio sve te ploce. Ovaj moj poznanik odmah kupuje Jugoton cim ga negde vidi bez obzira kakva je muzika!? Zainteresovan sam za kupovinu domacih i stranih izdanja, ne mora da bude samo Jugoton. Bitno je da je ploca kao i omot u A1 stanju. Muzika: jazz, klasika, (pop/rock od kraja 70-ih do pocetka 90-ih) kao i domaci band-ovi. Iskljucivo za moje potrebe, ne treba mi dvaes´ komada od svake, ne zelim da trgujem. Ako neko nesto zeli da proda neka mi se obrati. Da ne bi bilo zabune cene po kojima ovde kupujem ploce u besprekornom stanju su od 1(!), uglavnom 2 (buvljaci, oglasi, studentske berze...) do max 5 evra za raritetna i hi end izdanja RCA, ECM, Deutsche Grammophon...

Pozdrav

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Zdravo zeleni delfinu!

Ja posjedujem jedan dio na vinilu, ne znam koja je kvaliteta, jer sam postao nezainteresovan za iste, znam da ima nesto Azre, Dugmeta, Galije, Dilan, Pink Floyd koliko se sjecam.

Voljan sam ti dobaciti iste bez ikakve nadoknade, ali posto je ferije proslo a ja sam par 1000 km daleko od mjesta gdje se iste nalaze ne mogu obecati nista u skorije vrijeme.

Zamemorisat cu negdje u podsvjesti pa ako sta bude "hvala Bogu" hocu reci ne ljuti se na mene ako ne bude nista od toga!

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...