Jump to content


Osvetljenje skale na receiveru


Austin

Recommended Posts

Imam Philips reciever na kome su pregorele 2 od tri sijalice za osvetljenje skale, sijalice su 8v 300mA i nisam uspeo da pronađem takve u Novom Sadu.

ProÄitao sam temu koju je postavio ZoranBG gde piÅ¡e " Prvo sam doradio napajanje: stavio mali grec i elektrolit 330MFD/16V - dovoljno za LE diode." da li je potrebno da se to uradi ili mogu da samo stavim LED?

Napominjem da je jedna sijalica (cilindriÄna) joÅ¡ uvek u funkciji ali bih i nju zamenio.

Napon koji dolazi do sijalica je 7,6 V

Evo i slika:

post-10494-0-41939700-1299576685_thumb.j

post-10494-0-39765800-1299576713_thumb.j

post-10494-0-69015400-1299576746_thumb.j

post-10494-0-41939700-1299576685_thumb.j

post-10494-0-39765800-1299576713_thumb.j

post-10494-0-69015400-1299576746_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Одличан приÑтуп, али ниÑи напиÑао да ли је измерени напон 7,6 Ð’ једноÑмерни или неизменични!

Лепше Ñветле ЛЕД траке а и за 12Ð’ Ñу, тако да ако је напон неизменични довољан је и Ñамо грец.

О употрби ЛЕД трака било је у теми о оÑветљењу Ð¢ÐµÑ…Ð½Ð¸ÐºÑ Ñнагаша од колеге Милше!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zvizni ti dve le diode (po 4000mCd) umesto te stare sijalice, ili pak jednu od 12000mCd (http://www.mikroprinc.rs/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=E701020&pid=15854) i pevaj! Ako je naizmenicna struja malkice ce da blinkaju sto ne mora da izgleda ruzno (iako jedva primetno, ali skracuje im vek trajanja), a ti onda zviznes jedan elektroliti i ispravljacku diodu, i eto tebi lepog osvetljenja! Samo ces da se zezas malo sa lemljenjem i ubudzivanjem tih le dioda u to grlo (ako je tesno za dve, ti stavi jednu le diodu, a ako ima previse lufta u tom grlu pazljivo popuni pistoljem sa toplim lepkom ne bi li usmerio svetlost kako treba)! I, najvaznije - pazi taj konac od tunera da ne pregoris sa lemilicom, tad ce ovaj pos'o sa osvetljenjem da bude macji kasalj naspram montiranja tog konca (jedna od najvecih zaj.....ija u hifi-u, garantujem) :grin: !

Link to comment
Share on other sites

Za diode mi je jasno, probaću već danas, nego gde da "zviznem jedan elektrolit i ispravljacku diodu" i koje vrednosti da kupim.

Sa lemilicom sam priliÄno spretan ali samo ako mi se kaže zalemi to i to, tu i tu :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ðеће равномерно проÑветљавати Ñкалу јер је тачкаÑÑ‚ извор, но то Ñу игре без граница :thumbsup2 .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Одличан приÑтуп, али ниÑи напиÑао да ли је измерени напон 7,6 Ð’ једноÑмерни или неизменични!

Лепше Ñветле ЛЕД траке а и за 12Ð’ Ñу, тако да ако је напон неизменични довољан је и Ñамо грец.

О употрби ЛЕД трака било је у теми о оÑветљењу Ð¢ÐµÑ…Ð½Ð¸ÐºÑ Ñнагаша од колеге Милше!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

e, to je ta shema. Led ce lepo da osvetli, vec sam radio skalu sa le diodama, ispadne perfektno (5 pari po 12000mCd). Naime, problem kod sijalica je sto daju zuckastu svetlost, pa ako ih menjate na marantz receiver-u (moj slucaj), dobicete vise zelenkastu boju (a, trazi se ''marantz plava'') jer zuta i plava (boja skale) daju zelenu. Jos jedan plus - le diode manje trose od standardnih sijalica. Probaj, le diode su dzabana, pa ako ne odg. - u potragu za sijalicama!

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da te plasim - ima ovde strucnijih od mene - ali kada je neko probao da zameni sijalice u mom Marantz-u sa LEDom (bila i kod mene ideja iako imam rezervni set tih sto izgledaju kao osiguraci) to je dovelo do problema na nekom sasvim drugom mestu. Sad, da li zbog struje koje su LED vukle, ili zbog neceg drugog, vise se ne secam... Ja bih ti preporucio da pronadjes sijalice, ne bi trebalo da je tesko... Ja sam moje nabavio pre ihahaj godina, tako da ne znam gde ih ima, ali bih prvo probao eBay ako vec prodavnice nemaju....

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da te plasim - ima ovde strucnijih od mene - ali kada je neko probao da zameni sijalice u mom Marantz-u sa LEDom (bila i kod mene ideja iako imam rezervni set tih sto izgledaju kao osiguraci) to je dovelo do problema na nekom sasvim drugom mestu. Sad, da li zbog struje koje su LED vukle, ili zbog neceg drugog, vise se ne secam... Ja bih ti preporucio da pronadjes sijalice, ne bi trebalo da je tesko... Ja sam moje nabavio pre ihahaj godina, tako da ne znam gde ih ima, ali bih prvo probao eBay ako vec prodavnice nemaju....

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da te plasim - ima ovde strucnijih od mene - ali kada je neko probao da zameni sijalice u mom Marantz-u sa LEDom (bila i kod mene ideja iako imam rezervni set tih sto izgledaju kao osiguraci) to je dovelo do problema na nekom sasvim drugom mestu. Sad, da li zbog struje koje su LED vukle, ili zbog neceg drugog, vise se ne secam... Ja bih ti preporucio da pronadjes sijalice, ne bi trebalo da je tesko... Ja sam moje nabavio pre ihahaj godina, tako da ne znam gde ih ima, ali bih prvo probao eBay ako vec prodavnice nemaju....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...