Jump to content


Preporuka za HD Satelitski risiver, i Blue Ray player


dr Pavlovic

Recommended Posts

vecina kanala nije full hd, sto znaci da nisu 1080P vec su 1080I, tako da je vrlo mala razlika u kvalitetu,neprimetna golim okom..kupi HD risiver i veruj mi da se neces pokajati dobijenim kvalitetom slike, cak mislim da ces biti impresioniran kada budes gledao neki sportski dogadjaj uzivo u HD kvalitetu! :)oko CS-A (u prevodu - otkljucavanja zakljucanih paketa kanala) imam razne mogucnosti, pa nek me kontaktira koga to interesuje..

Link to comment
Share on other sites

videofreak, u potpunosti se slazemo..o tome sam i pricao..

iskreno, mogla bi slika na satelitskim hd kanalima biti za nijansu bolja, u smisli da bude P a ne I, da ima veci bitrate i da ima vise frejmova..ali to su razlike koje su tesko uocljive golim okom, tako da je HD slika na satelitskim kanalima dovoljno impresivna i ovako..

Link to comment
Share on other sites

videofreak, u potpunosti se slazemo..o tome sam i pricao..

iskreno, mogla bi slika na satelitskim hd kanalima biti za nijansu bolja, u smisli da bude P a ne I, da ima veci bitrate i da ima vise frejmova..ali to su razlike koje su tesko uocljive golim okom, tako da je HD slika na satelitskim kanalima dovoljno impresivna i ovako..

Link to comment
Share on other sites

Ovde je priliÄno plastiÄno objaÅ¡njeno Å¡ta je Å¡ta:

http://hdtelevizija....znaee-logotipi/

Kod "Äuvenog" Sky-a na 28E, osim Å¡to je problematiÄan za gledanje u veÄernjim satima ( recimo Art 1 HD ) mnogo zavisi i kakav materijal puÅ¡ta...Meni recimo Swiss HD pored MyZen HD ima najimpresivniju sliku...Å¡teta Å¡to je tematika nezanimljiva ( barem meni )...

Razliku u kvalitetu izmeÄ‘u raznih HD kanala vrlo jasno uoÄavam....

U svakom sluÄaju mislim da je vredno investicije. Meni je ovo hoby a ne naÄin zarade, kao Å¡to je, ako sam dobro shvatio korisniku "bobbyx", ali ko već ima dobar TV i mogućnost za CS treba da proba, eto, recimo, preko njega :thumbsup2

Ja sam se liÄno nagledao...tako da ukoliko sutra i onemoguće CS meni se investicija odavno isplatila ( u smislu sopstvenog zadovoljstva ):spavanje

Takođe bih budućim korisnicima predložio da pogledaju još neke osim dreambox receivera...svašta tu može da se nađe...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

videofreak, u potpunosti se slazemo..o tome sam i pricao..

iskreno, mogla bi slika na satelitskim hd kanalima biti za nijansu bolja, u smisli da bude P a ne I, da ima veci bitrate i da ima vise frejmova..ali to su razlike koje su tesko uocljive golim okom, tako da je HD slika na satelitskim kanalima dovoljno impresivna i ovako..

Link to comment
Share on other sites

Ovde je priliÄno plastiÄno objaÅ¡njeno Å¡ta je Å¡ta:

http://hdtelevizija....znaee-logotipi/

Kod "Äuvenog" Sky-a na 28E, osim Å¡to je problematiÄan za gledanje u veÄernjim satima ( recimo Art 1 HD ) mnogo zavisi i kakav materijal puÅ¡ta...Meni recimo Swiss HD pored MyZen HD ima najimpresivniju sliku...Å¡teta Å¡to je tematika nezanimljiva ( barem meni )...

Razliku u kvalitetu izmeÄ‘u raznih HD kanala vrlo jasno uoÄavam....

U svakom sluÄaju mislim da je vredno investicije. Meni je ovo hoby a ne naÄin zarade, kao Å¡to je, ako sam dobro shvatio korisniku "bobbyx", ali ko već ima dobar TV i mogućnost za CS treba da proba, eto, recimo, preko njega :thumbsup2

Ja sam se liÄno nagledao...tako da ukoliko sutra i onemoguće CS meni se investicija odavno isplatila ( u smislu sopstvenog zadovoljstva ):spavanje

Takođe bih budućim korisnicima predložio da pogledaju još neke osim dreambox receivera...svašta tu može da se nađe...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

mixailo, verovao ili ne, nemam nikakvu finansijsku korist, imam prijatelja koji ima server za cs i od njega besplatno dobijam liniju, a ja zauzvrat mu nadjem po nekog pretplatnika..sto se tice drugih risivera jedino AZBOX i VU+DUO dolaze u obzir kad su u pitanju HD risiveri, ali mislim da je za nekog ko je nov u tom svetu najbolji izbor DREAMBOX jer sa njim nece biti promasaja i komplikacija, jer dreambox ima najbolju podrsku i svaki novi ,bolji i unapredjeni softver vezan za sat risivere se prvo pojavi za dreambox, a ostali risiveri(azbox,vu+duo) su manje vise na neki nacin kopije dreamboxa..da se razumemo , ja cenim i druge risivere, ja sam licno vlasnik azbox premium plus risivera..

Link to comment
Share on other sites

mixailo, verovao ili ne, nemam nikakvu finansijsku korist, imam prijatelja koji ima server za cs i od njega besplatno dobijam liniju, a ja zauzvrat mu nadjem po nekog pretplatnika..sto se tice drugih risivera jedino AZBOX i VU+DUO dolaze u obzir kad su u pitanju HD risiveri, ali mislim da je za nekog ko je nov u tom svetu najbolji izbor DREAMBOX jer sa njim nece biti promasaja i komplikacija, jer dreambox ima najbolju podrsku i svaki novi ,bolji i unapredjeni softver vezan za sat risivere se prvo pojavi za dreambox, a ostali risiveri(azbox,vu+duo) su manje vise na neki nacin kopije dreamboxa..da se razumemo , ja cenim i druge risivere, ja sam licno vlasnik azbox premium plus risivera..

Link to comment
Share on other sites

jablane,pojavila se u medjuvremenu enigma 2 i za AZBOX (isti softver kao sto koristi dreambox), tako da sada na AZBOXu sve radi identicno kao i na DREAMu, ali se i ja ipak razmisljam da prodam AZ i da kupim 500HD..jedva cekam da cujem doktorove utiske ako se bude odlucio za 500hd, pa me mozda bas on i pokrene da i ja uzmem jedan 500hd.. :)

Link to comment
Share on other sites

Fala za obavestenje...nisam znao. Mada, posle loseg iskustva sa AZ-om, i dalje sam skeptican. Posteno, ako to stvarno sve radi isto kao DM, onda bih ga opet vratio...bez dileme. DM 800 a i 500 mi se najvise ne dopadaju zbog skucenog prostora pozadi za prikljucke...to me uzasava.

Link to comment
Share on other sites

radi AZbox odlicno uz E2..koristim cccam 214 za cs,koristim svakodnevno subtitler by DD,ubacio sam skin za e2,picone...da ne radi dobro odavno bih prodao AZ..a od DREAMBOXa me najvise odvracaju njegove dimenzije koje su takoreci dzepne..vise mi se svidjs kako izgleda moj AZbox premium plus u polici ispod TVa.. :)

Link to comment
Share on other sites

radi AZbox odlicno uz E2..koristim cccam 214 za cs,koristim svakodnevno subtitler by DD,ubacio sam skin za e2,picone...da ne radi dobro odavno bih prodao AZ..a od DREAMBOXa me najvise odvracaju njegove dimenzije koje su takoreci dzepne..vise mi se svidjs kako izgleda moj AZbox premium plus u polici ispod TVa.. :)

Link to comment
Share on other sites

ma ljudi, da se razumemo, naravno da je vu+duo vrhunski risiver,radi kao zmaj i ne kvari se, ali sam ja preporucio dm500hd jer je 150-200e jeftiniji od VUcka, a za "obicnog" korisnika VU nema nikakve prednosti u odnosu na DM, jer te opcije dodatne koje ima VU mogu da posluze samo nekim entuzijastima..

Link to comment
Share on other sites

ma ljudi, da se razumemo, naravno da je vu+duo vrhunski risiver,radi kao zmaj i ne kvari se, ali sam ja preporucio dm500hd jer je 150-200e jeftiniji od VUcka, a za "obicnog" korisnika VU nema nikakve prednosti u odnosu na DM, jer te opcije dodatne koje ima VU mogu da posluze samo nekim entuzijastima..

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to treba da znaÅ¡....kao i svaka piraterija i ovde je priÄa tipa " dok traje-traje ". CS je moguće spreÄiti e sada zaÅ¡to to provajderi ne rade...to je drugo pitanje...Evo, recimo Total TV je za hrvatsko tržiÅ¡te izbacio risivere sa FW-om koji onemogućava CS...Dokle će tako biti....videćemo :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

pre neki dan sam kupio LCD TV , Sony Bravia 40" .. full HD .. pa reših da se bacim sada malo na gledanje TV-a, i da iskoristim tj. vidim šta taj Full HD donosi.

pa imam 2 pitanja:

Blue-Ray playeri: koji bi savetovali u kategoriji do 300 eura, i da li u naÅ¡im bioskopim ima filmova koji su radjeni u ovoj tehnologiji ?? Äim se prodaju BR playeri kod nas, pretpostavljam da ima i filmova, ali nikako da odem do DVD kluba, pa i da pitam :) ...mislim .. ako imaju 10 filmova, onda da ne kupujem BR :)

HD Satelitski risiver: Vec godinama imam EchoStar sat. risiver i volim da gledam strane kanale, jer mi je ova naša svakodnevica odavno dosadila .. tako da do skora, nisam ni razmišljao o zameni risivera .. ali sada vidim, da se prodaju i HD Satelitski risiveri.

Tako da prepostavljam da ima i programa na satelitima koji su u HD tehnici.

pa bih voleo da Äujem iskustva nekoga ko ima HD Sat. Risiver ? .. da li ima dovoljno programa, koji su najpoznatiji i koji bi HD Sat. Risiver preporuÄio ?

pozdrav i hvala unapred za odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na preporukama, za 20-ak dana idem za Nemacku, pa cu najverovatnije tamo kupiti DB 500 ..

@mixailo: da, spremao sam se da kupim Panasonic (koji mi je inace omiljeni brand u oblasti video tehnike, a za Sony mislim da je precenjen) i jedino sto me odvuklo od Panasonic plazme, je sto se greje, kao da si ukljucio kvarcnu grejalicu !

Otisao sam u Tehnomaniju i to u 18h, znaci svi televizori su tamo ukljuceni rade ceo dan, pa sam jednostavno stavio ruku na Sony, koji je skoro hladan bio, a posle na Panasonic, samo sto se nisam isprzio :)

Em ce trositi vise struje, em ce leti grejati kao blesav (ok imam ja klimu, ali ...) ... tako da sam uzeo ovaj Sony, i ne kajem se, super mi radi.

@bobyx : javljam utiske, ali tek za mesec dana :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na preporukama, za 20-ak dana idem za Nemacku, pa cu najverovatnije tamo kupiti DB 500 ..

@mixailo: da, spremao sam se da kupim Panasonic (koji mi je inace omiljeni brand u oblasti video tehnike, a za Sony mislim da je precenjen) i jedino sto me odvuklo od Panasonic plazme, je sto se greje, kao da si ukljucio kvarcnu grejalicu !

Otisao sam u Tehnomaniju i to u 18h, znaci svi televizori su tamo ukljuceni rade ceo dan, pa sam jednostavno stavio ruku na Sony, koji je skoro hladan bio, a posle na Panasonic, samo sto se nisam isprzio :)

Em ce trositi vise struje, em ce leti grejati kao blesav (ok imam ja klimu, ali ...) ... tako da sam uzeo ovaj Sony, i ne kajem se, super mi radi.

@bobyx : javljam utiske, ali tek za mesec dana :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...