Jump to content


Preporuka za HD Satelitski risiver, i Blue Ray player


dr Pavlovic

Recommended Posts

Pozdrav svima,

pre neki dan sam kupio LCD TV , Sony Bravia 40" .. full HD .. pa reših da se bacim sada malo na gledanje TV-a, i da iskoristim tj. vidim šta taj Full HD donosi.

pa imam 2 pitanja:

Blue-Ray playeri: koji bi savetovali u kategoriji do 300 eura, i da li u naÅ¡im bioskopim ima filmova koji su radjeni u ovoj tehnologiji ?? Äim se prodaju BR playeri kod nas, pretpostavljam da ima i filmova, ali nikako da odem do DVD kluba, pa i da pitam :) ...mislim .. ako imaju 10 filmova, onda da ne kupujem BR :)

HD Satelitski risiver: Vec godinama imam EchoStar sat. risiver i volim da gledam strane kanale, jer mi je ova naša svakodnevica odavno dosadila .. tako da do skora, nisam ni razmišljao o zameni risivera .. ali sada vidim, da se prodaju i HD Satelitski risiveri.

Tako da prepostavljam da ima i programa na satelitima koji su u HD tehnici.

pa bih voleo da Äujem iskustva nekoga ko ima HD Sat. Risiver ? .. da li ima dovoljno programa, koji su najpoznatiji i koji bi HD Sat. Risiver preporuÄio ?

pozdrav i hvala unapred za odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

pre neki dan sam kupio LCD TV , Sony Bravia 40" .. full HD .. pa reših da se bacim sada malo na gledanje TV-a, i da iskoristim tj. vidim šta taj Full HD donosi.

pa imam 2 pitanja:

Blue-Ray playeri: koji bi savetovali u kategoriji do 300 eura, i da li u naÅ¡im bioskopim ima filmova koji su radjeni u ovoj tehnologiji ?? Äim se prodaju BR playeri kod nas, pretpostavljam da ima i filmova, ali nikako da odem do DVD kluba, pa i da pitam :) ...mislim .. ako imaju 10 filmova, onda da ne kupujem BR :)

HD Satelitski risiver: Vec godinama imam EchoStar sat. risiver i volim da gledam strane kanale, jer mi je ova naša svakodnevica odavno dosadila .. tako da do skora, nisam ni razmišljao o zameni risivera .. ali sada vidim, da se prodaju i HD Satelitski risiveri.

Tako da prepostavljam da ima i programa na satelitima koji su u HD tehnici.

pa bih voleo da Äujem iskustva nekoga ko ima HD Sat. Risiver ? .. da li ima dovoljno programa, koji su najpoznatiji i koji bi HD Sat. Risiver preporuÄio ?

pozdrav i hvala unapred za odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav postovani gospodine,ja bih mogao da vam preporucim neki od BR plejera iz Pioneer proizvoda.Mislim da ih kod nas ima cena do 300e.A ako imate mogucnosti da dobavite nesto iz inostranstva ima i boljih modela.Blue Ray je nova tehnologija i sve je zastupljenija.Nisu to samo filmovi ima i koncerata raznih tipova od ozbiljne muzike,pop,rok itd.Taj plejer cita i sve sadasnje formate.Licno mislim da je jos rano kupovati BR plejer jer kod nas je, sto se toga formata tice trziste jos uvek oskudno.Sto se tice HD risivera o tome ne mogu da pricam jer ne znam.Ja sam danas stavio amin na bratovljevu ponudu i za jedno mesec dana stize komplet Pioneer set risiver Blue Ray plejer SACD zvucnici.Reciveri osim Pioneer-a jos Yamaha,Sony,Onkyo i mozda jos neki proizvodjac ali je pitanje sta ce te ovde naci od kvalitetnijih uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Puno hvala za odgovor .. i ja sam slicnog misljenja .. ali, ako smem da pitam: sta ces ti gledati na BR playeru, koji ti uskoro stize iz US ? tj. zasto ga kupujes ? :) ...

ako te ne mrzi, napisi nam sta si narucio od opreme, pa da pogledam na netu.

ove godine bih trebao da idem za US (nekada sam tamo ziveo i radio), pa planiram da donesem neku muziku, jer je tamo najmanje duplo jeftinije nego ovde (vec sam pisao u temi za Bose AM10 ...razmisljam da njih kupim tamo, samo nisam imao priliku da slusam , kako se stereo muzika cuje na njima ?)

pozdrav i hvala sa savete

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako ja cu da uzmem Pioneer Susano SC-LX 90 direct energy HD amplifier,Blue Ray BDP-LX91,zvucnike EX seriju S 1,2,7 subwoofer S-W1ex

Ovo sto sam ja sa bratom dogovorio kosta silne pare.Ni sam neznam sta ce mi to ali bata kaje svoje grehe prema meni i dobio je lovu iznenada,koja moze da pokrije obojicu i da ostane ohoho.On je vec sebi uzeo isto to pa zato i mene tera.

BR plejer sam po njegovom nagovoru uzeo a i on ce me snabdevati materijalom.

Mi cemo celu operaciju zavrsiti u Nemackoj jer se sve ovo ne isplati nositi iz USA ovamo.

:listen:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako ja cu da uzmem Pioneer Susano SC-LX 90 direct energy HD amplifier,Blue Ray BDP-LX91,zvucnike EX seriju S 1,2,7 subwoofer S-W1ex

Ovo sto sam ja sa bratom dogovorio kosta silne pare.Ni sam neznam sta ce mi to ali bata kaje svoje grehe prema meni i dobio je lovu iznenada,koja moze da pokrije obojicu i da ostane ohoho.On je vec sebi uzeo isto to pa zato i mene tera.

BR plejer sam po njegovom nagovoru uzeo a i on ce me snabdevati materijalom.

Mi cemo celu operaciju zavrsiti u Nemackoj jer se sve ovo ne isplati nositi iz USA ovamo.

:listen:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Jesi li video koje su cene u Nemackoj za Susano i BDP-LX91? :eek

I plus kolika ce jos carina da bude na sve to? :o

Meni je kada sam kupovao AVR za oko zapao SC-LX83 ali tada nije bio dobavljiv ovde (a i sada je preskup kod nas),a BR player koji bih sada kupio da nisam uzeo Onkyo BD-SP808 je BDP-LX54 koji ima podrsku za MKV!

Tako da bih se sasvim rado zadovoljio sa kompletom SC-LX83 i BDP-LX54. :D

Ali ako imas novca da pazaris ono sto si naumio,onda verovatno znas da to spada u sam vrh i elitu u svetu surround-a i tu nema sta! :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za Dreambox HD satelitske risivere. Koristim DB800HD (koneska kopija) i radi bez problema vec duze od godinu dana. CS radi bez problema i mogu da gledam oko 300 HD kanala na nekoliko satelita. Cujem da ljudi hvale i DB500HD model. Ako imas mogucnosti za neki od ova dva modela nemoj se dugo dvoumiti. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za Dreambox HD satelitske risivere. Koristim DB800HD (koneska kopija) i radi bez problema vec duze od godinu dana. CS radi bez problema i mogu da gledam oko 300 HD kanala na nekoliko satelita. Cujem da ljudi hvale i DB500HD model. Ako imas mogucnosti za neki od ova dva modela nemoj se dugo dvoumiti. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Jesi li video koje su cene u Nemackoj za Susano i BDP-LX91? :eek

I plus kolika ce jos carina da bude na sve to? :o

Meni je kada sam kupovao AVR za oko zapao SC-LX83 ali tada nije bio dobavljiv ovde (a i sada je preskup kod nas),a BR player koji bih sada kupio da nisam uzeo Onkyo BD-SP808 je BDP-LX54 koji ima podrsku za MKV!

Tako da bih se sasvim rado zadovoljio sa kompletom SC-LX83 i BDP-LX54. :D

Ali ako imas novca da pazaris ono sto si naumio,onda verovatno znas da to spada u sam vrh i elitu u svetu surround-a i tu nema sta! :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Super ! .. puno hvala za savet i preporuku. Reci mi samo, koju karticu koristis ?

sta je to "CS" ? :)

da li moram da zadrzim antenu i LBN-ove, ili moram da kupujem druge ? .. ok, znam da to nije skupo, ali samo pitam.

i jos, nesto: gde si kupio risivier, i koliko kostaju ovi DreamBox ?

Pozdrav i hvala za savet

Link to comment
Share on other sites

Ја имам иÑто DM 800hd, кинеÑка копија. Ради фино. Јефтинији је од оригинала прилично а ради можда чак и боље! Ðко имаш добар тв и ав риÑивер...онда би би било пожељно (уколико ти финанÑије дозвољавају) да набавиш HD риÑивер...никако обичан! И опет, наравно, ако желиш у Ñвет CS. ;)

Ршто Ñе тиче БР плејера... Размишљао Ñам о неком LG...али Ñада приметих да и Pioneer има иÑто има уређај Ñа подршком за МКВ.

Link to comment
Share on other sites

Ðемам га али на форумима добро оцјењују Vu+Duo HD ÑателитÑки пријемник. Кажу да је у клаÑи великог Dreamboxa 8000.

Link to comment
Share on other sites

Ја имам иÑто DM 800hd, кинеÑка копија. Ради фино. Јефтинији је од оригинала прилично а ради можда чак и боље! Ðко имаш добар тв и ав риÑивер...онда би би било пожељно (уколико ти финанÑије дозвољавају) да набавиш HD риÑивер...никако обичан! И опет, наравно, ако желиш у Ñвет CS. ;)

Ршто Ñе тиче БР плејера... Размишљао Ñам о неком LG...али Ñада приметих да и Pioneer има иÑто има уређај Ñа подршком за МКВ.

Link to comment
Share on other sites

OK, nije to problem

samo bih te zamolio za još neke odgovore

1. da li mogu da koristim postojeći tanjir i LNB-ove, ili da kupim sve novo ?

2. da li uz taj risiver treba da se kupi i neka kartica ili ne ?

3. koje satelite gadjas sa tim risiverom ?

4. jel prodaje neko u Srbiji taj risiver, ili da ga dovlaÄim od "preko" (Å¡to isto nije problem)

iz ovih pitanja, možete da vidite, da nisam baš update-ovan sa najnovijim stanjem u Satelitskoj TV :)

pre 7-8 godina sam kupio EchoStar, namestio ga sa 2 LNB'a da radi, i od tada nisam pratio događaje i novitete.

pozdrav i hvala na savetu

Link to comment
Share on other sites

500 hd je i po meni pravi savet.

1. Možeš da koristiš isti tanjir i oba lnb-a pretpostavljam da su usmereni na 19E i na 13E.

2. CS znaÄi "deljenje kartica" . ZnaÄi ti imaÅ¡ karticu jednog provajdera tvoj prijatelj drugog provajdera i zbirno imate 2 kartice :rolleyes: koje putem interneta i cam modulatora delite. U praksi neko ima sve te kartice i ti mu meseÄno plaćaÅ¡ i gledaÅ¡ raznorazne provajdere.

3. Mislim da ti je za priÄu o CS mnogo bolja motorna opcija da bi "gaÄ‘ao" viÅ¡e satelita

4. Ponudu imaš i kod nas i u inostranstvu ( gde je naravno povoljnije )

Ono Å¡to treba da znaÅ¡....kao i svaka piraterija i ovde je priÄa tipa " dok traje-traje ". CS je moguće spreÄiti e sada zaÅ¡to to provajderi ne rade...to je drugo pitanje...Evo, recimo Total TV je za hrvatsko tržiÅ¡te izbacio risivere sa FW-om koji onemogućava CS...Dokle će tako biti....videćemo :ruganje

Takođe....svi tu risiveri ( mislim na linux based, koji su pogodni za CS ) nisu baš user friendly...

Dalje, najbolji HD programi su na Sky UK....za mnoge kanale ti tu treba velika antena, jer snop sa satelita 28E nije baš predviđen za Srbiju. :sad:

I da znaš....ništa od toga nije Full HD....

Link to comment
Share on other sites

vecina kanala nije full hd, sto znaci da nisu 1080P vec su 1080I, tako da je vrlo mala razlika u kvalitetu,neprimetna golim okom..kupi HD risiver i veruj mi da se neces pokajati dobijenim kvalitetom slike, cak mislim da ces biti impresioniran kada budes gledao neki sportski dogadjaj uzivo u HD kvalitetu! :)oko CS-A (u prevodu - otkljucavanja zakljucanih paketa kanala) imam razne mogucnosti, pa nek me kontaktira koga to interesuje..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...