Jump to content


Krell Kav 300i


Oknarb

Recommended Posts

Taj Krellac je impresivniji kao inzenjerski proizvod nego zvucno. Snaga da, ali sirova i suva. Timbralno korektan, pretezno na svetlijoj strani, malo grainy u visokima. Dobra bass kontrola i udar, tipicno za brand. Cuo sam ga u zaista dobrom izdanju s recimo JBL ili Infinity zvucnicama, dok je s B&W to paralo usi - mislim da goreg Bowersa u zivotu nisam cuo (CDM 7 ili 9, tako nesto, ako se dobro secam). To je u celini amp koji zasluzuje paznju, i u pravoj kombinaciji moze da svira za svih 10, ali moze i sasvim suprotno.

S Naimom nemam iskustva, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Кад Ñам ја куповао моје B&W 703-ке, један од дилера ми је рекао да је KAV-300i идеална комбинација Ñа Bowers-има.

Мора да је био луд или глув. Или и луд и глув.

Дакле, никако Ñа B&W.

Link to comment
Share on other sites

Taj Krellac je impresivniji kao inzenjerski proizvod nego zvucno. Snaga da, ali sirova i suva. Timbralno korektan, pretezno na svetlijoj strani, malo grainy u visokima. Dobra bass kontrola i udar, tipicno za brand. Cuo sam ga u zaista dobrom izdanju s recimo JBL ili Infinity zvucnicama, dok je s B&W to paralo usi - mislim da goreg Bowersa u zivotu nisam cuo (CDM 7 ili 9, tako nesto, ako se dobro secam). To je u celini amp koji zasluzuje paznju, i u pravoj kombinaciji moze da svira za svih 10, ali moze i sasvim suprotno.

S Naimom nemam iskustva, sorry.

Link to comment
Share on other sites

PojaÄalo se guÅ¡i i davi kada se odvrne viÅ¡e a sa nekim nezgodnijim opterećenjem. Deklarisano 2x150 W na 8 Ohma i 2x300 W na 4 Ohma, a sa trafoom od 400 VA. Na merenjima je izvlaÄio 250 W na 4 Ohma guÅ¡eći se uz velika izobliÄenja.

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao prilike da podrobnije cujem kav-300i,ali u casopisima je bio sjajno ocenjen.Dobitnik je EISA nagrade za 1996/97 godinu.U Nemackoj(Stereo i Audio) je bio odlicno ocenjen.

Apropo modela kav-300i da kazem i ovo mozda nekom bude zanimljivo.Vlasnik sam Krell-a kav-400xi i o njemu mogu da kazem sve najbolje,pored sjajnih ocena u Hifi Choice-u(product of the year 2003/04+ocena Editor's Choice u istom casopisu),5 zvezdica u What Hifi-ju i odlicne ocene u Stereoplay-u imao sam prilike da ga cujem sa vise zvucnika(Pro Ac 2.5.Spendor S-6,Heybrook Sextet,Meadowlark Audio,Pilot Standmonitor,Anthony Gallo Reference 3.1,SF,Elac,Mission,Usher s-520,ALR,Mitsubishi,Technics,Braun...bilo je oko 20 pari zvucnika sa kojima sam ga cuo u ovih 3 godine otkad ga imam.Svi Engleski zvucnici koje sam ovde nabrojao su odlicno radili sa Krell-om kav-400xi,trenutno ga slusam sa Heybrook Sextet zvucnicima i verujte uzivam u zvuku(fenomenalna kombinacija koju bi svakom preporucio).Voleo bih da ga cujem i sa novijim modelom Heybrook Octet(mada su jako retki kod nas).Izdvojio bih kao odlicne za njega Pilot Standmonitor i Anthony Gallo reference 3.1,sa Meadowlarkom sam najbolje rezultate dobio sa XLO zvucnickim kablovima(model pro 650).Od ostalih iznenadilo me kako su dobro na njemu radili Mission model 70,ALR Basic 2 i Elac elx-8068,zaista je cudo kakav je zvuk Krell izvukao iz tih zvucnika(prosto se nadjete zateceni i odusevljeni kako to dobro svira).Bilo je prilika i kad sam ga nosio na poredjenje sa jednim nasim cenjenim preamp/ampom koji je svirao na jednom od hifi sajmova u hotelu Hayat.Poredjenje smo vrsili na ProAc-u 2.5,drugar je insistirao na poredjenju(pre toga je prilicno hvalio svoju amplifikaciju).Ako hoce moze i sam da napise utiske ovde,koji su bili porazavajuci za njegovu preamp/amp kombinaciju koja je bila hvaljena u svoje vreme.Krell je bio mnogo bolji na uporednom testu.Posle toga(odmah sutradan) je drugar dao oglas da proda svoj preamp i snagas.U kvalitet Krell-a su mogli da se uvere i mnogi cenjeni clanovi foruma koji su bili kod mene.Ko god zeli(ima Naim) pojacalo pozivam ga kod mene na test sa Krell-om,posle testa napisacemo rezultate.Mogu da dodju jos neki clanovi foruma kao svedoci testa i kasnije napisu svoje misljenje ovde.Poredjenje bih voleo da cujem iz moje ciste radoznalosti,jer nisam nikada imao Naim pojacalo.S'obzirom na katalosku cenu Krell-a kav-400xi u Nemackoj od 3400 evra u obzir moze da dodje Naim SuperNait(4000 evra u Nemackoj),naravno i drugi modeli(SuperNait sam naveo zbog slicnih cena).Ko ima Naim i ko zeli da testira pozvan je kod mene,mislim da bi takav test(Krell vs. Naim) bio zanimljiv mnogim clanovima foruma.Takodje poziv vazi i za one koji imaju druga pojacala(poput Accuphase-a,Luxman-a,Electrocompaniet-a,Simaudio Moon-a,Nad-a m-3...),smatram da bi mnogima bilo korisno i zanimljivo da cuju rezultate(poredjenje).Pozvao bih prvo Boki Toki Vokija da dodje,pre svega da uzvratim gostoprimstvo a i da cuje i napise svoje utiske ovde o Krell-u(mogu trenutno da ga testiram sa 3 para zvucnika).Naravno i pokretac teme je uvek dobro dosao da cuje Krell-a.

Link to comment
Share on other sites

Ukazala se potencijalna prilika za zamenu.Ne znaci da ni ostale komponente nisu za upgrade.Pogotovu Dac.Sadasnji DAC je za pohvalu i daje veoma lep zvuk.Sam sistem odlicno funkcionise u prostoru gde se nalazi.

Unazad godinu dana je sklopljen.No kao i svi mi zaljubljenici u hi fi volim da eksperimentisem sa zvukom.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je do prave promene pogledaj,uzmi amp pos misku i poslusaj ovo /index.php?/topic/19060-naim-audio-sbl/">http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/19060-naim-audio-sbl/ .Nema tog pojacala koje ce ti doneti takvu promenu u zvuku,kao sto su dobri zvucnici.Preporuka je za model,konkretan primerak ne poznajem-kao ni vlasnika.Tvoj amp ih moze pokretati solidno i imaces High end sound,za upgrade ampa ima kad,a ovo bi bio vec sustinski pomak.Ako ti je NS blize mozes cuti i kako rade kod mene sa odvojenim naim stepenima i hicapom.Nedavno sam ih probao sa jednim jeftinim Arcam integralcem,cak i sa njim su lepo radili. Uopste ne sumnjam da Monitor audio ne radi korektno,ali za SBL sound Naim danas uzima 6000funti i dobili su UK nagradu "zvucnik godine".

Link to comment
Share on other sites

Treba reci i da navedeni Naim i Krell kav-300i ne pripadaju istoj cenovnoj klasi i rangu.Kav-300 i je kostao od 5800(5/1996 godine Stereo,bio ocenjen kao najbolje pojacalo kod njih)-6150 dm(4/1997 godine Audio) u Nemackoj,dok je u Engleskoj bio 2490 funti(1996 godine).U USA je kostao 2350 dolara.Dok je cena Naima kod nas 1015 evra.U Engleskoj je kav-400xi bio skuplji od SuperNait-a(Hifi Choice Jun 2007,SuperNait 2350 funti,kav-400xi 2698 funti isto su bili ocenjeni u Hifi Choice-u,dok je u What Hifi-ju Krell kav-400xi bio bolje ocenjen od Naim SuperNait-a).Zato ako neko ima SuperNait neka se javi na pp da testiramo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...