Jump to content


DVD network (or not) media player


Jazzavac

Recommended Posts

Pozdrav video delu ovog foruma!

Imam jedno pitanje, a ni malo iskustva u ovoj oblasti. Naime, sin mi cesto gleda DVD-eve i mnogo voli da ih dira, grebe, masti, baca, gazi po njima, ...., tako da posle par pustanja filmovi vise nisu gledivi. Ovde ljudi dosta pricaju o audio streaming-u, a meni pade na pamet da mozda postoji uredjaj sa hard-drive-om pa da na njega nakrkam DVDeve i pustam na TV. Znaci ripujem DVD na hard, pa ga tako gleda... Moze direktno na analogni ulaz TV (audio + video composite) ili na neki drugi. Ne mora da bude network, ne mora ni HD....

Elem, svima koji imaju nekakav pametan predlog se unapred zahvaljujem!

Pozdrav :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hvala! Pogledao sam sva tri uredjaja i nesto mi jos nije jasno. Vidim da su svi oni manje-vise stream-eri a da mi je potreban neki eksterni HDD gde ce stojati ripovani DVDevi na primer. Ja ne bih zeleo da moram da imam ukljucen racunar kada neko zeli da gleda film. Nego, ako treba, ripujem sa DVDa na HDD - recimo neki eksterni sa USB - pa ga onda prikljucim na uredjaj, a ovaj sam ume da prolazi kroz file system, pronalazi filmove i sve to preko menija koji vidim na TVu? PAL/NTSC pretpostavljam da vise nikom nije problem. Izlaz mi treba kompozitni....

Sada, Playstation ima svoj HDD od najvise 360 GB sto je nekih 60ak DVD filmova - malo... A kosta oko 400$.

WD TV Live Plus HD Media Player kosta svega 100$, ali mu treba eksterni HDD (1 TB na primer), ako dobro razumem sistem. I jos, ako ga spojim na net, daje mi i Netflix....

IAMM ima cuda od prikljucaka, ali mi sa sajta na prvo gledanje nije bas najjasniji koncept. Pominje SATA HDD, ali ne vidim da je ugradjen unutra?

BTW - ko ove stvarcice prodaje u Srbiji?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

U vezi IAMM-a nema ugradjen disk vec se on posebno dokupljuje i ubacuje u uredjaj.

IAMM moze raditi ono sto ti zelis da snimi sa eksternog izvora DVD-a, TV-a i sl. ali ce to raditi u

realnom vremenu i to u MPEG 2 i 4 formatu. Mislim da to ipak nije prakticno vec je bolje ripovati DVD na

racunaru u nekom popularnom formatu (mkv, divx),sto znaci prilicnu ustedu u prostoru i bolji kvalitet snimka.

-Znaci IAMM-20.000 din + obicni sata disk oko 7.500 i nemas problema sa diskovima.

-IAMM se moze nakaciti na mrezu i u tom slucaju mozes pristupati preko njega racunaru i obrnuto.

-Moze se povezati sa kompjuteru preko USB kabla i tada ga racunar vidi kao eksterni disk.

-Nezavisno od racunara mozes brisati i premestati fajlove sa hard diska.

-Moze se prikljuciti direktno na dvd i preko njega pustati dvd-eve (nema neke velike koristi osim kada je nedovoljno prikljucaka na tv-u)

Link to comment
Share on other sites

Mozda glupo pitanje, ali sta ako zelim izvorni DVD format AUDIO_TS i VIDEO_TS folderi - da li ce ih ova cuda prepoznati? Bilo koje transkodovanje ce mi oduzeti previse vremena da pohranim silne Noddy-e, Majstor Bobove i ostalo...

Tutti - ko prodaje IAMM? Da li IAMM podrzava stream-ing sajtove - Netflix i ostalo? Jos, Netflix na primer mora preko proxy-a - da li imam mogucnosti za takva podesavanja?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio u 4Audiu, prodaje ga i Tehnomanija i CSC Computers.

Nazalost nece prepoznati DVD folder kao takav i pustiti dvd sa menijem.

Moze da pusti sve fajlove sa dvd-ija i mozes da pogledas film ako nema subtitlova.

Bar ga ja nisam uspeo da nateram da to odradi. U IAMM-ovom meniju stoji DVD ali to

je bas ako je povezan sa DVD-em.

Sto se tice striminga podrzava samo predefinsiane sajtove You Tube, BBC podkast i slicno,

nije mi to bilo mnogo zanimljivo.

Bitna stvar ima podrsku za torrent i internet radio.

Link to comment
Share on other sites

Imas sada dosta bogatu ponudu i network playera ali i Blue Ray playera sa Hard Diskom. Podrzani formati variraju od uredjaja do uredjaja, ali to sto Jazz zeli vise nije problem.

Moja preporuka ti je da ides po Blue Ray player/recorder sa ugradjenim Hard diskom. Pogledaj u pravcu Samsung (dosta jeftiniji od Panasonica). Prvo imas mogucnost gledanja Blue Ray diskova, ako zelis ... Te sprave gotovo sve od reda danas imaju odlicne upscalere u slucaju da se koriste DVDovi ili na njima bazirani formati. Takodje koriscenje HDMI konekcije je highly recommended - a ove sprave to imaju.

Nesto jeftinija varijanta jesu Blue Ray playeri koji imaju network funkciju (a gotovo svi to danas imaju podrzavajuci DLNA protokol). U tom slucaju ripovani DVDovi se nalaze na nekom disku u mrezi i preko WLAN mozes da im pristupis. Tu samo moras dobro da obratis paznju koji formati su zbilja podrzani preko DLNA - vrlo cesto izbor nije nesto narocit ... Ali sa pravim DLNA serverom se i taj nedostatak da kompenzovati ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo eksperimentisao sa IAMM-om i pusta dvd i to:

- direktno sa dvd drajva sa racunara ili presnimljenih foldera na hd i to tako sto se pokrene fajl Video_ts.ifo, to je onaj prvi u folderu, i onda krene reprodukcija od pocetka, dodjete i do menija, mozete odabrati i jezik i sl.

- po meni druga bolja opcija je da pomocu programa kao sto je npr. PowerISO prebacite film u iso fajl i kao takvog ga IAMM prepoznaje bez problema, odmah ucita menije i sve ostalo, tj. vidi ga kao dvd. Stvarno dobra opcija. Mislim da bi ovo bas odgovaralo Jazzavcu posto proces ne traje dugo, fakticki kao presnimavanje filma na hard disk, i sto je najbolje imate jedan fajl na u kome je komplatan film.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima! Svidja mi se opcija za PowerISO - prakticno svaki film postaje virtual DVD drive? Moracu da vidim kako ovaj software radi....

Sto se tice blue ray-a, nisam bas siguran da bih na mom TVu dobio bilo sta. Ja jos trosim CRT, jeste ravan ekran ali je CRT i nemam nameru da ga skoro menjam... Barem ne dok ne smislim kako da preko nekog free proxy-a dodjem do Netflixa....

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...