Jump to content


TV kanali na DVB tjuneru


goran_p

Recommended Posts

Nisam ni ja znao nego mi je rekao covk u radnji gde sam kupio TV.Posto sam na KDS NS a slika je bila losa preko analogne kablovske pitao sam ga da kakav je izbor kanalana SBB .On mi je rekao da ne prelazim na SBB jer su na KDS digitalni kanali besplatni.Trenutno ima 95 kanala SD i HD formata.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja znao nego mi je rekao covk u radnji gde sam kupio TV.Posto sam na KDS NS a slika je bila losa preko analogne kablovske pitao sam ga da kakav je izbor kanalana SBB .On mi je rekao da ne prelazim na SBB jer su na KDS digitalni kanali besplatni.Trenutno ima 95 kanala SD i HD formata.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DVB-T2 ja sam uspeo da uhvatim sa Leadtek PalmTop DTV200H USB2.0, RTS HD je pustao i Evroviziju sa AC3 zvukom znaci podesio sam ga odmah na 5.1, a i prenosio je finale Davis Kupa u Areni. Svaka kartica ili tv koja ima mogucnost hvatanja i pustanja u rad codec`a H-264 je mpeg4 sto ga cini jacom kompresijom i takozvanim DVB-T2(buduci kupci imajte ovo na umu, ne mora da pise DVB-T2, kao sto je kod mene slucaj), zato je nasa zamlja resila da ipak uzme ovaj format posto je moguce na jednu frekvenciju staviti mnogo vise kanala, sto DVB-T ili DVB-T2=HD.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sa lg televizorom nisam uspeo da nadjem nijedan od tih digitalnih kanala sto se emituju na KDS-NS. Postavim ja lepo na Nemacku ili jos bolje "other" zemlju otvore se opcije za DVB-C tjuner i on kao sve pretrazi i nikad nista ne nadje. DVB-c tjuner po default-u pretrazuje neki opseg na kojem nema nista. a ne moze rucno da se postavi frekvencija 689 kako je na kds sajtu. Mozda ja tu nesto ne radim dobro, sve ostale parametre postavim kao na sajtu:

http://www.kablovska.co.rs/index.php?cid=2&scid=173&stid=559&lang=rs

Frekvencija 698.00

Simbol rata 6900

MOD traženja 256 - QAM

Link to comment
Share on other sites

Ja sa lg televizorom nisam uspeo da nadjem nijedan od tih digitalnih kanala sto se emituju na KDS-NS. Postavim ja lepo na Nemacku ili jos bolje "other" zemlju otvore se opcije za DVB-C tjuner i on kao sve pretrazi i nikad nista ne nadje. DVB-c tjuner po default-u pretrazuje neki opseg na kojem nema nista. a ne moze rucno da se postavi frekvencija 689 kako je na kds sajtu. Mozda ja tu nesto ne radim dobro, sve ostale parametre postavim kao na sajtu:

http://www.kablovska.co.rs/index.php?cid=2&scid=173&stid=559&lang=rs

Izgleda je lg to sve lepo zaklucao u dogovoru sa velikim kablovskim operaterima, decko iz radnje je rekao da philipsi odmah nadju te digitalne kanale na kds-ns.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sta od digitalnih kanala može da se uvati u NiÅ¡u? Tuner je externa USB Terratec Cinergy XS kartica. Izbor je SBB ( ako se može da probije neÅ¡to od digitalnih kanala kroz obiÄan paket) i eventualno antena na terasi ( 10. sparat).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...