Jump to content


Hi-Files 40


nkrgovic

Recommended Posts

Da, casopis je postao bolji cim je redakcija pocela da osluskuje glas naroda. :rolleyes:

Zoki ima talenta da u svojim tekstovima kaze ono sto treba i na najbolji nacin opise uredjaje.

Jos nisam stigao da procitam broj osim testova zvucnika i Audiolaba. Ala Diamondi ispusise, ali borili si su se

protiv duplo skupljih rivala.

Sto se tice slika stvarno bi mogli bolje. Negde su preeksponirane negde podeksponirane. Muka je dobiti u stampariji

ono sto se hoce. Ja sam volonterski uredjivao lokalni casopis i uvek je bilo frke napraviti da fotografija dobro izgleda

pa cak i crno bela. Ove u boji moraju biti CMYK i stvarno se mora prilagoditi monitor da bi izgledalo isto na displeju i u stampi.

Mozda bi pomoglo bolje osvetljenje, ono halogensko ili kakvo vec koje se cesto srece po radnjama, fotografije prosto bleste ispod njega i imaju dobar kontrast. Mozda novi foto aparat, podesavanja softvera, prelazenje na novu platformu, Mac ....

Ja bi definitivno krenuo na redizajn casopisa, izbacio bi sve one boje i isao na sto jednostavniji dizajn. BTW ona plava na naslovnici je grozna. Cist dizajn na belim stranicama izgleda dosta elegantnije . Izbaciti one nepotrebne kockice u bojama i debele linije, kao i okvire na fotografijama. Recimo da mi se dizajn casopisa ToneAudio najvise svidja. Minimalizam sa merom.

Ja ne bi forsirao ni da papir bude onako masan, malo deblji i hrapaviji papir daje odlican osecaj, nesto slicno kao HiFi Media.

Eto samo malo sugestija oko dizajna, oko sadrzaja bi mogli jos puno toga :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Da, casopis je postao bolji cim je redakcija pocela da osluskuje glas naroda. :rolleyes:

Zoki ima talenta da u svojim tekstovima kaze ono sto treba i na najbolji nacin opise uredjaje.

Jos nisam stigao da procitam broj osim testova zvucnika i Audiolaba. Ala Diamondi ispusise, ali borili si su se

protiv duplo skupljih rivala.

Sto se tice slika stvarno bi mogli bolje. Negde su preeksponirane negde podeksponirane. Muka je dobiti u stampariji

ono sto se hoce. Ja sam volonterski uredjivao lokalni casopis i uvek je bilo frke napraviti da fotografija dobro izgleda

pa cak i crno bela. Ove u boji moraju biti CMYK i stvarno se mora prilagoditi monitor da bi izgledalo isto na displeju i u stampi.

Mozda bi pomoglo bolje osvetljenje, ono halogensko ili kakvo vec koje se cesto srece po radnjama, fotografije prosto bleste ispod njega i imaju dobar kontrast. Mozda novi foto aparat, podesavanja softvera, prelazenje na novu platformu, Mac ....

Ja bi definitivno krenuo na redizajn casopisa, izbacio bi sve one boje i isao na sto jednostavniji dizajn. BTW ona plava na naslovnici je grozna. Cist dizajn na belim stranicama izgleda dosta elegantnije . Izbaciti one nepotrebne kockice u bojama i debele linije, kao i okvire na fotografijama. Recimo da mi se dizajn casopisa ToneAudio najvise svidja. Minimalizam sa merom.

Ja ne bi forsirao ni da papir bude onako masan, malo deblji i hrapaviji papir daje odlican osecaj, nesto slicno kao HiFi Media.

Eto samo malo sugestija oko dizajna, oko sadrzaja bi mogli jos puno toga :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ÄŒlanak o Audiolabu mi nije bio dovoljno informativan. Nemam DAC, tako da bi bilo zgodno da sam saznao kog kvaliteta su bili wav-ovi mojim se testiralo, da li može da puÅ¡ta 192 flacove, treba li mu driver za raÄunar... Lepo bi bilo videti print screen na kom se vidi neka od faza instalacije (ukoliko se DAC instalira) ili rada sa DAC-om.

Moguće je da su sve ove stvari trivijalne za nekog ko je radio sa USB DAC-om, ali ja nemam tih iskustava.

Link to comment
Share on other sites

Onaj Harberth mi bas uliva poverenje.Moj tip skroz,kao pravi Old school Brit proizvod,a tek vanvremenski dizajn u prirodnom drvetu :facehearts -kao da mu je 30g,ili vreme stoji.Davno na osnovu teksta nisam pozeleo nesto da cujem kao te Harberth kutije.Ima malo i pozitivne mistike da zacini stvari,tipa one informacije sa nalepnice na zvucniku da su "da su podaci o zvucniku sacuvani u arhivu kompanije" dobra marketing fora ,prolazi kao + kod ovakvih kao sto sam ja,pomislis da kad neko ima arhiv nije napravio nesto za par godina zabave i kupuj novo.Na osnovu raznih hvalospeva po novinama i razlike u onome sto posle cujem retko mi se desava da me tekst pokrene ka slusanju.Dobra provokacija( u pozitivnom smislu reci) dobar tekst,i verujem dobar zvucnik.Imao sam prilike da cujem najskuplji model sa Accuphase to je bilo odlicno,ali skupo.

Link to comment
Share on other sites

Članak o Audiolabu mi nije bio dovoljno informativan. Nemam DAC, tako da bi bilo zgodno da sam saznao kog kvaliteta su bili wav-ovi mojim se testiralo, da li može da pušta 192 flacove, treba li mu driver za računar... Lepo bi bilo videti print screen na kom se vidi neka od faza instalacije (ukoliko se DAC instalira) ili rada sa DAC-om.

Moguće je da su sve ove stvari trivijalne za nekog ko je radio sa USB DAC-om, ali ja nemam tih iskustava.

Nije losa ideja da napravimo takav tekst... USB DAC-ovi za pocetnike ili slicno

Smislicemo nesto

Link to comment
Share on other sites

...u proÅ¡lom broju smo imali problema sa nekalibrisanim monitorom, te su neke fotografije kod nas izgledale odliÄno, a u stvari su bile podeksponirane (tamne i bez detalja).

Za ovaj broj nisam siguran Å¡ta je taÄan odgovor, jer nije problem u pojedinaÄnim fotografijama, već sa svim.

Moj jedini logiÄni odgovor je da je kriv papir. Ali kao Å¡to sam već rekao mnogi Äasopisi (Playboy, CKM, FHM...) koriste isti papir, pa nemaju ovaj problem....

Link to comment
Share on other sites

Sladjane, najava ce biti u ponedeljak, cekam jos neke odgovore pa prolongiram. Izvinjavam se na ovome, ali moramo da sacekamo...

Silver, razgovarao sam sa stamparom na temu papira i mozda budemo od sledeceg broja presli na nesto drugaciju varijantu.

Da bi slike bile jos ostrije i bolje u sledecem broju, nabacili smo ovo :eek

post-1-0-90835300-1300657308_thumb.jpg

post-1-0-90835300-1300657308_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...