Jump to content


Moji omiljeni albumi - Rumours


Koko Bil

Recommended Posts

Vidim da je za pojedine Älanove Rumours (koliko god to zvuÄalo neverovatno) nepoznanica i novitet. U tom sluÄaju, preporuka i za naredni - Tusk. Na njemu se, izmeÄ‘u ostalih, nalazi i moja omiljena pesma kada je o reÄ o pop inkarnaciji Fleetwood Mac-a. Apsolutno savrÅ¡ena...

http://www.youtube.com/watch?v=MDTTI2UVcMQ&NR=1

Link to comment
Share on other sites

Ajd' sad momci lepo priznajte koji je od vas ovaj sa tetovazom Stevie Nicks iz ove emisije o njenim fanovima

:wink: ,inace jedan fenomen taj njen fan klub.

Obicno me takve emisije nateraju da prebacim kanal u momentu,ali ovu sam gledao sa punim interesovanjem na VH1,ima zena stvarno nesto nesvakidasnje u sebi( kao i Kate naravno Bujo),uostalom i band,sumnjam da ima neko ravnodusan kad se pomene,cuje F.M.

Koko jos jednom hvala na temi,dodje mi kao svetlo u tunelu sumorne svakodnevnice ovih nekoliko dana.

post-11818-0-36526800-1298583831_thumb.j

post-11818-0-85338500-1298583839_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uz zahvalnost Kokou na sjajnim tekstovima,evo i mojih prvih impresija o ovom albumu:

Spadam u one Älanove foruma koji su Ruomurs otkrili tek posle Äitanja ove teme .Da sam ga posluÅ¡ao poÄetkom osamdesetih na Iskrapfhonu 2000 (ili neki sl.br.) verovatno bi bio okarakterisan kao ljiga i odbaÄen u stranu,ovako ,30 godina kasnije,u sitne sate, uz pivce, vodio je mrtvu trku sa „kompleksom vitaminaB“ u opÄinjavanju mojih Äula.OdliÄno Å¡tivo za isprobavanje novog pojaÄala i starih zvuÄnika koji su u bas reflekse dobili antistres loptice (dobijene od jedne Banke prilikom podizanja ko zna kojeg kredita po redu).I sve je leglo potaman,i zvuk , i muziÄki izbor by Koko,a Boga mi i pivce.Sa interneta sam skinuo onu remasterovanu verziju iz 2004.god i narezao je kao DVD audio(poÅ¡to moj“ multipractic“ ne Äita flac) u 24/96 rezoluciji.Posle dva presluÅ¡avanja svih pesama,treće sam ipak zapoÄeo sluÅ¡ajući CD2.Sjajna produkcija i kako Koko reÄe „Mnoge od tih pesama zvuÄe i bolje kad se oslobode obilja zvuka i gomile efekataâ€,toliko dobro da mi je I moj sinak ,3g,zaspao danas u krilu dok smo sluÅ¡ali ovaj album.Sve ovo nateraće me da u bliskoj budućnosti posvetim malo viÅ¡e pažnje istraživanju lika I dela ovog benda,za koji znam Äitav život,a ustvari ne znam niÅ¡ta…do danas.

Još jednom: Hvala Koko Bile! :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Preporucio bih svakom ko ima nase izdanje Rumors-a,da nabavi strano a ovo nase da pokloni nekom uz izvinjenje.Ovih dana mi je preko Bec-a iz nemacke stigao jedan mint primerak,po vise nego drugarskoj ceni(4-5E).Sramota koliko je muzike preskoceno na tom nasem skrnavom izdanju.Zivis 20 godina u ubedjenju da je, eto album tako produciran,kad ono ispade zvuk za prezentaciju najboljih strana hife i sjajne muzike naravno.Ko hoce da cuje nek' navrati dok nisam "izlizao" vinil od repeat funkcije!

Link to comment
Share on other sites

Preporucio bih svakom ko ima nase izdanje Rumors-a,da nabavi strano a ovo nase da pokloni nekom uz izvinjenje.Ovih dana mi je preko Bec-a iz nemacke stigao jedan mint primerak,po vise nego drugarskoj ceni(4-5E).Sramota koliko je muzike preskoceno na tom nasem skrnavom izdanju.Zivis 20 godina u ubedjenju da je, eto album tako produciran,kad ono ispade zvuk za prezentaciju najboljih strana hife i sjajne muzike naravno.Ko hoce da cuje nek' navrati dok nisam "izlizao" vinil od repeat funkcije!

Ne zalećite se!

Ja imam originalno ameriÄko izdanje iz 1977. godine i isto je tako uÅ¡trojen zvuk kao kod ex-YU SUZY izdanja.

Dodao bih joÅ¡ i da je ameriÄki vinil "Å¡antriv" (decentriran).

CD verzija iz 1984. godine je sasvim druga priÄa...

Link to comment
Share on other sites

Rhiannon. ÄŒuo sam je na radiju i ne samo da nisam znao ko to peva, nego ni Å¡ta peva, jer mi je Rhiannon zvuÄalo kao jedno dugaÄko ’mijau’. Ali me je taj Äudni, i hrapavi i topli i zvonki i umiljat i unjkav i moćan i iznad svega neverovatno seksi vokal kupio zauvek. Kao i mraÄni i mistiÄni rif koji sam pevuÅ¡io tu i tamo...

Koko -.-, zašto. ali ZAŠTO, si morao ovo da pomeneš?!!?!??! :evil:

Pre nepunih godinu dana sam namerno "izgubio" cd na koji je narezana samo ova stvar sa ciljem da kad se ubaci u plejer i stisne repeat svira dok ne nestane struje... Mislio sam da više neću morati da prolazim kroz tu fazu... Rhiannon, pored Magnolie od Jot Jot Ćaleta i Dvoržakove simfonije iz Novoga Svijeta, je nešto što bih komotno mogao da zaglavim u memoriju i da to bude sve što ću slušati do kraja života. I nikad mi ne bi dosadilo... Iako ima boljih pesama/dela... Valjda zato ljudi misle da sam :screwy

I sad me Koko sa, kao i uvek do sada, sjajnim tekstom :klanjanje podsetio na ovo i živ ću se pojesti ako ne naÄ‘em dotiÄni cd.

Kolega Koko, joÅ¡ jednom svaka Äast na požrtvovanju i strpljenju da se napiÅ¡e jedan ovakav tekst, proÄitao sam ih sve, imam ih snimljene na laptopu, kad sam u nedoumici Å¡ta da sluÅ¡am, uvek iz VaÅ¡ih tekstova izvuÄem neku predlog.

Pozdrav od mene! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kada sam uzeo tu plocu u Nemackoj za naseg prijatelja Sondeka ( ni ja nemam primerak u takvom -mint stanju ) , mogao sam ga zadrzati za sebe , ali se covek vec ranije obradovao na forumu da ce dobiti taj album i jednostavno nisam imao srca da ga zadrzim . O ceni za novu plocu ne vredi ni kometarisati . Uzivajte prijatelji svi vi i odoh uskoro po nove vinile .

Link to comment
Share on other sites

Kada sam uzeo tu plocu u Nemackoj za naseg prijatelja Sondeka ( ni ja nemam primerak u takvom -mint stanju ) , mogao sam ga zadrzati za sebe , ali se covek vec ranije obradovao na forumu da ce dobiti taj album i jednostavno nisam imao srca da ga zadrzim . O ceni za novu plocu ne vredi ni kometarisati . Uzivajte prijatelji svi vi i odoh uskoro po nove vinile .

Kad bi samo bilo vise ljudi kao sto je Bec u tom poslu oko vinila lisenih osobine koja se zove gramzivost.Neki me likovi sa berze zaista izbace iz takta.Ne sto traze gomilu para za neko "vredno" izdanje,vec sto ono to uopste nije i sto nam podcenjuju inteligenciju.6 odlicnih "original" ploca u mint stanju u ovoj turi za manje od 50E,to je za respekt.Tu sam za svaki novi spisak. :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Froggy kudi sva ta LP izdanja jer su "uÅ¡trojena"; ako se ne varam, tako se izrazio. U odnosu na digitalni remaster od pre par godina, zaista jesu "uÅ¡trojena", i u basu a naroÄito u visokima.

Imam ameriÄko izdanje, zvuÄi ameriÄki, mnogo bolje od naÅ¡eg izdanja.

ZvuÄi dobro i remaster.

Link to comment
Share on other sites

Moje izdanje je njemaÄko, WEA Musik Gmbh. Ocena bi bila "jaka Äetvorka" - nije audiofilsko, ali nije ni "uÅ¡trojeno".

Al' moram da priznam da me svaki put kada slušam taj album preplave sve moguće emocije & asocijacije & nostalgija & radost & šta sve ne - toliko, da na kvalitet snimka i ne obratim pažnju... Kakav je to bend bio, jbt

Link to comment
Share on other sites

...danas na radiu u kolima uhvatim refren "Thunder only happens when it's raining" ,pevusim nesto ga posle nesto ceo dan ...i eno ga grmi napolju,pade i kisa naravno...Vokali kako su usnimljeni na toj numeri...ma cist high end,pardon And koja bre crna diana barberovic cik od nje da se dozove kisa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stiglo mi danas ameriÄko izdanje (valjda se može nazvati "original"), svira dobro. Ne razumem zamerke o uÅ¡trojenosti, produkcijski je ploÄa tako snimljena, Äinele su u pozadini tamo gde su svirane (a nisu ni svirane na svim pesmama), donji bas je nepostojeći dok je midbas malo naduvan. Ovo je tipiÄna warner produkcija polovine 70-ih.

InaÄe, za sve prave ljubitelje ove ploÄe obavezno je 2x45rpm izdanje:

http://www.elusivedi...r=WEALP97934-45

wealp97934-45.jpg

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, za sve prave ljubitelje ove ploÄe obavezno je 2x45rpm izdanje:

Jel bolje od 'klasiÄnog' izdanja? U 'Mungosu' ima i taj i onaj album pre njega u toj varijanti. Ali skupi su mi (posebno u paketu), pa ih za sad samo merkam... Najbolje bi mi odgovaralo da naiÄ‘em do tebe i ponesem kvalitetnu kasetu, recimo metalku od 46 minuta pa da napravimo snimak :bounce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...