Jump to content


Moji omiljeni albumi - Rumours


Koko Bil

Recommended Posts

Kad pustim Rumors pomislim "E al' sam nekad slusao dobru muziku".Sjajan album.Malo ga zaboravis na par godina i onda opet vratis ponekad na vrtesku,ni vise ni manje od ponekad.

Baš tako!

Greota slusati ovo sa nekog drugog medijuma,ploca ima plemenit sound u srednjim i narocito vokalima.Ono sto se nekom tu u zvuku ne svidi nije do medijuma,takva je produkcija-meni licno savrsena za atmosferu koja nosi muzika.

Dobro, znaÄi - jedno pozitivno brojanje za ploÄu :thumbsup2

Koko, kao i uvek, odliÄan tekst. Uživao sam. Evo, odmah skidam i pažljivo sluÅ¡am. Pozdrav. :thumbsup2

Hvala! Nadam se da ćeš uživati. :cheers

OdliÄan pop album, jedan od najboljih.

@Koko

:thumbsup2

Kad se sad nisam šlogirao! :-o Bio sam uveren da će s tvoje strane pasti prozivka zbog 'ljige', kad ono... Hvala!!

@Froggy

CD bolje zvuÄi od muljave ploÄe, naroÄito remaster (obiÄan ili hi-rez).

ZnaÄi, jedno pozitivno brojanje za cd :D

Link to comment
Share on other sites

Kada sam ga chuo prvi put kao klinac u starijim razredima osnovne shkole(druga polovina 70'),bio sam potpuno zacharan muzikom sa ove ploche.2011.godine delim istu ushicenost svakog puta kada ubacim ovaj CD u plejer.I uvek mi dobro zvuchi,ne trazim produkcijske mane. :facehearts

ZnaÄi - nereÅ¡eno :bacanje

@Koko :thumbsup2

Hvala!

x1..pogotovo ako ga dobijes zajedno sa recimo History of/Vintage years zajedno,nedugo nakon objavljivanja i jednog i drugog <_< ..

Onda sve znaš kako sam se provodio...

Koko,

kao i obicno - odlican tekst.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Bravo, Koko.Ovaj tekst ti je perfektan.Sve je na mestu, reÄenica, ritam, raspored pasusa, stil, naglaÅ¡ena mesta, razbijanje monotonije efektnim Å¡aljivim komentarom...ne samo novinari, mnogi pisci mogu da uÄe od tebe.

I najvažnije, sadržaj je još bolji od forme. :thumbsup2

Hvala ti na pažljivom Äitanju! Stvarno sam se potrudio ovaj put, video sam u par navrata da neki ljudi ova pisanija baÅ¡ ozbiljno Äitaju. Pa sam pustio text da odleži preko noći i mogu prijaviti da sam imao dosta ispravki danas pre postovanja.

Aaaa, dugo te nije bilo, vec su poceli da mi fale tvoji sjajni tekstovi

Hvala! Sad, malo jesam proredio jer sam o onim najomiljenijim i najvoljenijim već priÄao. Kako budemo iÅ¡li dalje biće valjda sve manje emotivno...

@Koko Bil

Voleo bih da umesto "+" mogu da ti poklonim podforum :cheers

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam kod Rusa ono izdanje iz 2004. ÄŒuje se stvarno toplo - podseća na ploÄu. Evo sada je krenulo treći put za redom. To govori dovoljno. OdliÄan album. Jesu malo "meki" ( ne bih upotrebio izraz "ljiga"), ali i to zna da ponekad prija. Stavio sam sad onaj predhodni (iz '75.), oÄekujem prijatno veÄe uz njih. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ma znaÅ¡ da mene ploÄe ne zanimaju... gramofone sam odavno skonio iz sistema (ionako su bili za ukras).

No, ipak me zanima... ne valja 124, 3012 ili VDH žice? :D

..o cemu mi onda pricamo ako je LP vs CD? :D

..steta da se to shvata kao ukras,al no hard feelings,isto sam rekao i dobrom poznaniku za 124/EMT/EMT15..ni danas ne shvatam taj hajp za 124 :P:D Lenco L-75 je za 5-10% cene toga,svira isto :D :D

Nego,pre neki dan sam odgledao neki spot na viva+,od FM-a,gospoja Nicks,je pre cca 25-30 godina bila sex bomba,tu je bila "baba" koja jedva peva,naspram "babe" C.Perfect/McVie,na njoj kao da se godine ne vide,i peva i dalje kao i u vremena "i'd rather,go blind" :D:P

Link to comment
Share on other sites

..o cemu mi onda pricamo ako je LP vs CD? :D

Samo o ovom konkretnom sluÄaju tj. albumu, sluÅ¡ao sam nekoliko izdanja na vinilu na razliÄitim sistemima + vinil rip, uvek je bilo muljavo. Možda je Indijac do jaja, nisam sluÅ¡ao, ali sve Å¡to jesam, bilo je dosta kilavo. U globalne dileme CD vs LP ne ulazim, svako po ukusu i potrebama...

Link to comment
Share on other sites

Samo o ovom konkretnom sluÄaju tj. albumu, sluÅ¡ao sam nekoliko izdanja na vinilu na razliÄitim sistemima + vinil rip, uvek je bilo muljavo. Možda je Indijac do jaja, nisam sluÅ¡ao, ali sve Å¡to jesam, bilo je dosta kilavo. U globalne dileme CD vs LP ne ulazim, svako po ukusu i potrebama...

:D jedan od redjih koji se javno po@rao i za neka first press izdanja Floyd TDSOM/GB naspram Dum-Dum India/ ili Jugoton izdanja istog..slusam i MP3/MP4 po potrebi i ne ustrucavam se uopste toga cak i naspram nekih high res./SACD snimaka :D..to su u nekim slucajevima opasne igre,koje ide na ustrb muzike kao takve......no comment...

Link to comment
Share on other sites

pustio text da odleži preko noći i mogu prijaviti da sam imao dosta ispravki danas pre postovanja.

Margerit Jursenar kaže da tokom noći u zanosu napiÅ¡e dvadesetak stranica teksta.Onda, sutra, sa posebnim, skoro pakosnim zadovoljstvom iseca sve Å¡to smatra viÅ¡kom.Na kraju joj ostane jedna stranica.Možda zato stiÄem utisak da je njena reÄenica, Äak i u prevodu, savrÅ¡ena.

Link to comment
Share on other sites

Evo, sluÅ¡am ovo remasterovano izdanje i stvarno zvuÄi odliÄno.DoduÅ¡e, kao i Froggy-u, nedostaje mi audiofilsko pucketanje.

:P

I beg to differ!

Ja se svim silama trudim (a to se vidi po mom škembetu) da eliminišem tzv. "audiofilsko" pucketanje.

Hence, transfer to digital...

Link to comment
Share on other sites

I beg to differ!

Ja se svim silama trudim (a to se vidi po mom škembetu) da eliminišem tzv. "audiofilsko" pucketanje.

Hence, transfer to digital...

E, bre, Froggy, izgleda da si malo Groggy.To je bila ejroneja (εἰÏωνεία)!

Ni ja ne mislim da se "duÅ¡a" ploÄe krije u pucketanju.

Link to comment
Share on other sites

E, bre, Froggy, izgleda da si malo Groggy.To je bila ejroneja (εἰÏωνεία)!

Ni ja ne mislim da se "duÅ¡a" ploÄe krije u pucketanju.

Ljudi samo opušteno. Tu smo da slušamo muziku makar i sa pucketanjem. Eh, kad se setim vremena kad su samo pesme bile važne a od opreme šta daš... Ma vidite ove likove što gomilaju risivere, sve "VINTAGE", pa A sistem, pa B sistem... umesto da ustupe nekom klincu željnom muzike ili barem da mu ostave izbor da može da ga kupi.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Da, uobiÄajena je u srpskom jeziku.ÄŒuda pravi kad treba prevesti filozofske tekstove, naroÄito one koji se bave logikom ili jezikom.ÄŒitajte Bertranda Rasela, Gotliba Fregea i sliÄne, možda vam bude zabavno.

Froggy, mi treba da povedemo borbu protiv audiofilskog pucketanja, da budemo na Äelu fronta.

Neprijatelja valja upoznati, jer, kako reÄe Vito Corleone svom sinu:'Keep your friends close and your enemies closer'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...