Jump to content


Mean Machines


prophet

Recommended Posts

Bio sam u BG nekim poslom, pa sam navratio do Propheta. Njegov sistem mora da izazove pažnju, ako ni po Äemu, onda pripadnošću nekoj fiktivnoj, malobrojnoj družini 15+. Ako bi osnovao družinu 18, bio bi, možda, jedini Älan. :D

 

Elem, zanimao me taj bas. Bio sam skeptiÄan, jer sam zamiÅ¡ljao trome osamnaestice kako landaraju u "free air"-u.  B) TakoÄ‘e, mislio sam da će se meÄ‘usobno viÅ¡e poniÅ¡tavati.

 

Bilo kako bilo, tek, nisam bio u pravu, niÅ¡ta tu ne landara, bas je veoma, veoma ubedljiv, velik, odliÄno definisan, Äist i precizan. Ako uporedim sa kompresionom kutijom, može se primetiti za nijansu manje "drajva", ali, to bi već bilo Äisto zakeranje. Objektivno, ovo je odliÄan koncept. 

 

Ostatak sistema je isto izvanredan, zvuk je koherentan, uprkos tome što smo malo eksperimentisali sa aktivnom skretnicom, pa je to bilo neko ad hoc izdanje sistema. Dalja optimizacija skretnice će sigurno dati rezultata, mada je sada već teško zamisliti šta se još može poboljšati. Meni je praksa pokazala da uvek može bolje. :rolleyes:

 

Long live DIY!  :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u BG nekim poslom, pa sam navratio do Propheta. Njegov sistem mora da izazove pažnju, ako ni po Äemu, onda pripadnošću nekoj fiktivnoj, malobrojnoj družini 15+. Ako bi osnovao družinu 18, bio bi, možda, jedini Älan. :D

 

Elem, zanimao me taj bas. Bio sam skeptiÄan, jer sam zamiÅ¡ljao trome osamnaestice kako landaraju u "free air"-u.  B) TakoÄ‘e, mislio sam da će se meÄ‘usobno viÅ¡e poniÅ¡tavati.

 

Bilo kako bilo, tek, nisam bio u pravu, niÅ¡ta tu ne landara, bas je veoma, veoma ubedljiv, velik, odliÄno definisan, Äist i precizan. Ako uporedim sa kompresionom kutijom, može se primetiti za nijansu manje "drajva", ali, to bi već bilo Äisto zakeranje. Objektivno, ovo je odliÄan koncept. 

 

Ostatak sistema je isto izvanredan, zvuk je koherentan, uprkos tome što smo malo eksperimentisali sa aktivnom skretnicom, pa je to bilo neko ad hoc izdanje sistema. Dalja optimizacija skretnice će sigurno dati rezultata, mada je sada već teško zamisliti šta se još može poboljšati. Meni je praksa pokazala da uvek može bolje. :rolleyes:

 

Long live DIY!  :)

Pošto sam jedini "punoletan" (18+) da kažem koju "sa visine". :D

 

Izuzetno mi je drago Å¡to smo se upoznali. Godinama sam pratio tvoje postove a naroÄitu pažnju mi je skrenuo tvoj projekat zvuÄnika. Pomislio sam tada da to može samo neko mlad i lud (u pozitivnom smislu). Ne mogu ti reći koliko sam se iznenadio kada sam video da si mnogo "mlaÄ‘i" nego Å¡to sam zamiÅ¡ljao. Svaka Äast zaista na elanu. Pogotovo Å¡to sam se prvi samonajavio da doÄ‘em kod tebe u goste a ti me preduhitrio i doÅ¡ao kod mene. I doneo sve skalamerije da isprobavamo razliÄite varijante. Takvu predusretljivost imaju samo pravi entuzijasti. Sećam se da me je svojevremeno Bujodrag time opÄinio. Gode komplimenti napisani ovde a joÅ¡ viÅ¡e oni u 4 oka. Ti sigurno znaÅ¡ koliko to znaÄi za neÅ¡to Å¡to si sam napravio. TakoÄ‘e i kritike, pogotovo kada dolaze od nekoga ko se razume u problematiku. A to se može videti samo na delu, ja sam to primetio veÄeras u 3 navrata. Zaista dragocen sagovornik.

 

Sada malo na temu. Beatgoeson mi je doneo svoju aktivnu skretnicu da isprobamo nekoliko stvari. Prvenstveno razliÄita mesta rezanja na basovima. Vrlo brzo smo pronaÅ¡li optimum. Izgubili smo malo vremena na povezivanje ali smo na moje insistiranje produžili njegov boravak i posluÅ¡ali dosta muzike. Moram reći da je u nekoliko navrata to zvuÄalo priliÄno ubedljivo. Sam eksperiment je potvrdio ono Å¡to sam već ranije nameravao da uradim ali zbog finansija oklevam.

 

Jedva Äekam da odem i posluÅ¡am njegov sistem.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas kod Propheta i slusao sistem. Kao pocetnik ne bih se usudio da opisujem zvuk, ali bih istakao da sam odusevljen, da prosto ne verujem svojim usima sta sam cuo i koliko to dobro zvuci. 

 

Hvala na savetima i gostoprimstvu. :)

Nema na Äemu, hvala tebi Å¡to si mi pružio priliku da se družim sa prelepim ruskinjama.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

Prvo, nisam hteo ništa da citiram a prazan citat ne mogu da obrišem.

 

Drugo, ružni su ti zvuÄnici, ko će ti ih kupiti takve? B)

 

Kada sam, nedavno, bio kod g. Å olaje, razoÄarano je primetio da nismo imali pozitivne komentare na njegovu skretnicu, pa hoću da naglasim da smo sluÅ¡ali samo Rane, jer je, zbog fiksiranih rezova i konfiguracije sistema, ova druga bila neprimenljiva.

 

Zapravo me zanima, budući da nisam ukapirao na licu mesta, kakva je bila skretnica (rez i ostalo)  pre probe i za vreme probe?

 

Kako se Äini ovaj Lowther u odnosu na ono Å¡to sam Äuo?

Link to comment
Share on other sites

Prvo, nisam hteo ništa da citiram a prazan citat ne mogu da obrišem.

 

Drugo, ružni su ti zvuÄnici, ko će ti ih kupiti takve? B)

 

Kada sam, nedavno, bio kod g. Å olaje, razoÄarano je primetio da nismo imali pozitivne komentare na njegovu skretnicu, pa hoću da naglasim da smo sluÅ¡ali samo Rane, jer je, zbog fiksiranih rezova i konfiguracije sistema, ova druga bila neprimenljiva.

 

Zapravo me zanima, budući da nisam ukapirao na licu mesta, kakva je bila skretnica (rez i ostalo)  pre probe i za vreme probe?

 

Kako se Äini ovaj Lowther u odnosu na ono Å¡to sam Äuo?

 

I meni je žao Å¡to nismo probali Å olajinu skretnicu ali kao Å¡to reÄe ona je sa fiksnim parametrima.

 

Pre tvog dolaska rez je bio na 125Hz sa susretom na oko 160Hz. Sa Rane sam namestio taÄku susreta na 95Hz i prilagodio donji rez na Isophonu. Mada ni to nije odgovarajuće, ali sa raspoloživim elementima to je bilo to. A može i bolje, pre svega faze u tom delu.

 

Ono Å¡to si Äuo bilo je bolje ali sa Lowtherom nisam pravio nikakvu skretnicu, jednostavno je radio full-range i odliÄno uklopio sa basovima poÅ¡to ima odgovarajući pad u open baffle-u. Izvanredan drajver, po mom miÅ¡ljenju mnogo bolji od novijih iteracija. Ali samo za centralni opseg. Mada u odgovarajućem kabinetu ima materijala za dobar bas. Isophon silazi dublje u OB.

 

pusti neku metaliku :)

 

Ovo je pušteno zbog visokog spektra. Pravi old-school zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Čemu služi ta elektronika u letvama? Jel štiti od gromova? U poslednje dve-tri godine sam imao dva bliska susreta - jednom mi riknulo napajanje na comp-u, drugi put otišo ruter.

 

A Å¡ta je taj kolaÄić? :razz:

 

Одговорићу ти када преÑтанеш да малтретираш мачка!    :banana

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ZvuÄni uticaji? Tvoj sistem bi trebao biti dovoljno rezolutan da ih otkrije ukoliko postoje. Kakvo je stanje?

Iskreno meni je bilo potrebno reÅ¡enje da nekako prikljuÄim sve ureÄ‘aje odjednom a ima ih podosta: monitor, komp, dac, gramofon, aktivna skretnica, preamp i dva ampa. Filter i ostalo su doÅ¡li kao bonus i za tim nije bilo potrebe. Tim pre Å¡to sam prethodno pravio dosta da kažem potetentnije reÅ¡enje sa 1kW korektorom napona, mnogo većim filterom i DC blokom. Nisam primetio razliku. Å to opet ne znaÄi da u nekom drugom okruženju i sa drugim ureÄ‘ajima neće biti potrebe za tim.

Link to comment
Share on other sites

Одговорићу ти када преÑтанеш да малтретираш мачка!    :banana

 

:wave2

 

Nisam te niÅ¡ta pitao.  B) Upravo raÄunam da li na njemu ima dovoljno kože za par rukavica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...