Jump to content


Mean Machines


prophet

Recommended Posts

Interesantno iskustvo pa rekoh da ga podelim sa vama. Pošto mi je komp spreman za servis rekoh da probam nešto drugo kao privremeno rešenje za transport digitalnog signala. Izbor je pao na Pioneer DV-380 koji bi trebalo da je jedna od inkarnacija ovog plejera:

 

http://lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Goldmund/goldmundizator.html

 

 

Probao sam ga i u ulozi CD plejera i radi pristojno. Pod tim mislim da radi bolje ili u rangu CD plejera cene oko 300 eur. Potom sam ga preko SPDIF povezao sa dac-om. Ova kombinacija je mnogo bolja od samog plejera. Ali.... jedno veliko ali: to radi za nekoliko klasa slabije od standardne postavke: PC -- Foobar Wasapi Event -- RME HDSP 9632 -- SPDIF -- DAC. 

 

Koristio sam originalni CD, zatim rip istog CD-a u WAV i FLAC.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

UOSTALOM MOŽETE VIDETI PO INTERNETU DA SU NAJOZBILJNIJI KUĆNI ALTEC SISTEMI SA A7 I A5, A NE SA MODELOM 19!!!!!!! PROČITAJTE MALO I AMERIČKE FORUME, S OBZIROMM DA SU ALTECI-i NJIHOV BRAND...

A Å TO SE TIÄŒE DUBINE BASA-TAKOÄE NISTE U PRAVU JER KABINET A7 JE DALEEEEEKO IMA DUBLJU REZONANCIJU NEGO KABINET OD BASA MODELA 19! PA Å TA MISLITE DA SU INŽENJERI ALTECA UZALUDNO PRAVILI TAKO ROBUSNE BINOVE (A7 i A5) ZA DŽABE?!

 

I NE PIŠE SE VATT već VOTT!!!

 

Ne znam za A7 i A5,ali sam imao prilike da budem gost kod Babylon11 i da Äujem njegove kutije (19-icu) i mogu da kažem sve najbolje o njima jedino mi je žao sto je bilo malo kasno pa nisam mogao da ih Äujem pri glasnijem režimu rada ali sudeći po drajverima i kabinetu to bi bio doživjaj,drugo Babylon11 je veliki znalac i dovoljno je potkovan tehniÄkim znanjem i ne verujem da bi priÄao napamet,verujem njegovoj proceni pojedinih sistema i uredjaja u ovom sluÄaju za 19-ice!   :thumbsup2

Da,malo je neuljudno napadati sada već bivÅ¡eg Älana foruma,kada nije u situaciji da se liÄno brani,a ume i to dobro!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

I ti Pavlakis repliciraÅ¡ na post iz aprila. Å to se teme tiÄe i VOTT i 19-ica se moraju prepraviti za kućnu upotrebu.

Jbg-a,u aprilu sam se joÅ¡ oporavljao kada sam izaÅ¡ao iz bolnice i nisam pratio teme na forumu a poÅ¡to poznajem jednog uÄesnika rasprave Babylon-a i Äuo sam njegove zvuÄnike,rekoh ajde da se umeÅ¡am kada su i drugi pisali sa par meseci zakaÅ¡njenja,mogu

valjda i ja bez posledica. :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jbg-a,u aprilu sam se joÅ¡ oporavljao kada sam izaÅ¡ao iz bolnice i nisam pratio teme na forumu a poÅ¡to poznajem jednog uÄesnika rasprave Babylon-a i Äuo sam njegove zvuÄnike,rekoh ajde da se umeÅ¡am kada su i drugi pisali sa par meseci zakaÅ¡njenja,mogu

valjda i ja bez posledica. :thumbsup2

:wave2

Nemoj da budeÅ¡ povodljiv :D 

ložana

 

Babylon je dodao supertweetere. Jesi li ih slušao sa njima ili bez njih?

 

 

P.S.

 

Äestitam jubilarni 1000-ti post. :bacanje 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da budeÅ¡ povodljiv :D 

ložana

 

Babylon je dodao supertweetere. Jesi li ih slušao sa njima ili bez njih?

 

 

P.S.

 

Äestitam jubilarni 1000-ti post. :bacanje 

Mislim da je bilo bez njih,ali se sada i ne sećam najbolje!

Hvala na Äestitkama i daj bože i 7-hiljaditi da mi ÄestitaÅ¡  :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Horne su :facehearts . UraÄ‘ena su i merenja. Sada taÄno znam kako treba da izgleda finalna verzija, sa možda dva odstupanja koja fala bogu nisu od prevelike važnosti. Sledi joÅ¡ dosta sati sluÅ¡anja. 

 

To sa mrežicama je u eksperimentalne svrhe. Probaju se razliÄite debljine dampinga.

Link to comment
Share on other sites

Stigao i gramofon. Direct drive, linear tracking.  :loveface

 

Kupljen prvenstveno sa namerom da se provere kvaliteti phono sekcije na Pioneer C-21.  

 

 

 

Е нека Ñи га пазарио, одличан је то грам, :thumbsup2  а при том' је и Хитачи   :facehearts

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

I kak'a je phono sekcija na Pioneer-u? 

 

:wave2

Već napisah:  :klanjanje   :klanjanje   :klanjanje

 

 

Å alu na stranu, da ne bude u duhu samohvalisanja , zadovoljan sam. Planiram da napravim poreÄ‘enje sa jednim TOTL gramofonskim setup-om i videću gde smo. 

 

Ston je joÅ¡ poodavno odradio refresh svih kondova u preampu prema originalnim specifikacijama i bio sam jako zadovoljan kako radi sa digitalnim izvorom. Tek sada mi se ukazala prilika da isti isprobam i sa gramofonom.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

sto ne uze onaj yamaha belt drive sa KP, taj je ubica na kvadrat

Trebalo mi je jeftino i portabilno reÅ¡enje a ovaj je bio skoro pa džabe. Da budem iskren razmiÅ¡ljao sam o toj Yamahi kao i o joÅ¡ nekoliko modela. Treba testirati zvuÄnike i sa analognim izvorom. Nisam se pokajao ovo svira iznad svih oÄekivanja. RazmiÅ¡ljam o gramofonu na istom principu DD i linear tracking samo iz dosta viÅ¡e klase. Videću možda bude i Å reder a možda i unipivot 12". A možda i napravim celu skalameriju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo i merenja visokotonca sa hornom:

 

post-11215-0-18937300-1380482773_thumb.p

 

 

Skretnica korigovana u odnosu na sinoć kad je bio Babylon. Ovo sad ozbiljno dobro radi. Ostaje da malo sredim ili zamenim potove na aktivnoj skretnici i eliminiÅ¡em mala izobliÄenja koja se javljaju kao  posledica njihove neispravnosti.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samo da znate, ova prophet-ova skalamerija zvuÄi FENOMENALNO, a joÅ¡ uvek je u eksperimentalno istraživaÄkoj fazi.

Probavali smo moje horne u njegovom sistemu i sirotice su se, na moje zadovoljstvo, odliÄno pokazale.

NedostajeÅ¡ nam Bujodraže, bez tebe ni Linolada nije slatka. Evo jednog snimka sa tog druženja, mogu se Äuti Bujodragove horne na mestu visokotonca. Ovo je bilo u fazi kada sam joÅ¡ tražio reÅ¡enje za visokotonski opseg, pa je proba bila samo sa jednim kondenzatorom.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mRnkFIr_u1I

 

 

Snimano stabilnim telefonom :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...