Jump to content


Mean Machines


prophet

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Foobar, samo cist digitalni prenos na DAC preko RME ASIO drivera.

 

Prebacio sam pre podosta vremena (možda godinu dana) na ASIO. WASAPI je poÄeo da pravi probleme pri prelasku sa jednog formata na drugi. Bilo je potrebno joÅ¡ jednom startovati pesmu. To se ranije nije deÅ¡avalo a nisam uspeo da otkrijem uzrok ove pojave. Sa ASIO nema tih problema.

 

 

 Pretpostavljam da su ti stigli kablovi. Kakvi su utisci?

 

Ja sam uzeo polovnu karticu tako da nemam kabla. Moje predpojacalo je balansirano tako da imam i viska XLR prikljucaka.

Upravo sam narucio zato jedan sa e-baya (Canare).

Link to comment
Share on other sites

Oj, stare poruke :)

 

Ja koristim ASIO, WASAPI mi je pravio probleme, vise se ne sjecam kakve, ali sam ga odbacio.

 

Ovaj Canare kabal je dobar, preporucio mi ga je PrekoBare. Nisam ga poredio ni sa cim posto originalni kabal nisam ni dobio,

Direktni prikljucak iz RME preko XLR izlaza u pojacalo radi posao tako da sam DAC brzo posle probe prodao, tako mi svira i danas.

A posto mi je digitalija sporedna, vise i ne razmisljam o necemu drugom.

 

btw: U medju vremenu sam kupio Metrum HEX, probao 2 dana i vratio nazad. 

Link to comment
Share on other sites

Хвала Шуцо, а тек када Профету завршим активне Ñкретнице за Сабове тек тада да чујеш!

 

:wave2

 

Ne znam Å¡ta si radio sa aktivnim skretnicama ali to sada radi dosta bolje. Bio mi Majda sinoć i on je to primetio. ÄŒekao sam nekoliko dana da budem siguran, mada se i na prvo sluÅ¡anje isto to moglo zakljuÄiti.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡ta si radio sa aktivnim skretnicama ali to sada radi dosta bolje. Bio mi Majda sinoć i on je to primetio. ÄŒekao sam nekoliko dana da budem siguran, mada se i na prvo sluÅ¡anje isto to moglo zakljuÄiti.

 ÐœÐ°Ð»Ðµ тајне великих кувара.    :bounce 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li je neko merio Å¡ta se u toj varijanti kutije i 2x18" deÅ¡ava na niskim frekvencijama, sa odzivom i sa SPL-om (podruÄje 40-300 Hz) ?

 

IzraÄunato po formuli - efikasnost jednog drajvera na 40Hz je 95.7db. Na 32Hz je 95.4db.

 

Ukupno 4 drajvera. Sa gubicima i dobicima to je opet tu oko 95db.

 

U realnim uslovima. Merenjima potvrđeno.

Link to comment
Share on other sites

Odstupanje je (najveće) 2.2db, ostalo znatno ispod u reonu od 400Hz do 6kHz.

 

Najveće odstupanje je 2,2 dB u reonu 400Hz do 6KHz (recimo one grbe na oko 650Hz, ili 1.9 kHz) je l' to kažeÅ¡?

A onda imamo ozbiljniji pad odziva ispod 400Hz i iznad 6kHz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:thumbsup2

 

Al gde odze Lowther kao srednji? mozda se ne vidi.

Probao li si isti u OB verziji?

Da na toj slici je u OB. OdliÄan, vintage dosta bolji od novijih verzija. Bio na gostovanju par nedelja. Već sam pisao, Isophon u OB silazi niže sa ovim minimalistiÄkim kabinetima, sa nekim drugim mislim da to Lowtheru ne bi bio problem.

Link to comment
Share on other sites

IzraÄunato po formuli - efikasnost jednog drajvera na 40Hz je 95.7db. Na 32Hz je 95.4db.

Ukupno 4 drajvera. Sa gubicima i dobicima to je opet tu oko 95db.

U realnim uslovima. Merenjima potvrđeno.

Kakav si ti kralj, odgovorio si u ovom postu na Bokijev post iz oktobra 2012. godine. Respect! :thumbsup2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...