Jump to content


Mean Machines


prophet

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jos jednom pokazujes koliko ne znas a volis da pricas.Altec 19 je bio top model i evo ti link njihovog kataloga, pa pogledaj. http://www.lansingheritage.org/images/altec/catalogs/1982-home/page1.jpg

Sto se tice A5 i A7 (takodje i A4 i A2), to nisu bili modeli predvidjeni za kucnu upotrebu i nalazili su se u drugom katalogu.

Upravo je obrnuta situacija vezano za bas, 19-ca ima dublji bas (30hz pravih) dok A7 ide do 45hz i radi u kabinetu koji je kombinacija bas reflexa i horne.A5 je ekvivalent 19-ci i ide takodje do 30hz.Takodje, 19-ca ide vise i u gornjem spektru od oba pomenuta VATT sistema.

HTEO SAM DA ĆUTIM, ALI NISAM USPEO...G-DINE "BABYLON11" - APSOLUTNO NISTE U PRAVU. A7 MODEL SE NALAZI U ORIGINALNOM KATALOGU, KOD MENE U POSEDU U HI FI ALTEC KATALOGU I MODEL 19 NE MOŽE NI BLIZU DA SE POREDI SA A7 I A5 MODELIMA...NEMOJTE PRIČATI NE PROVERENE PRIČE - ALTEC A 7 JESTE VOTT, ALI ISTO TAKO SE NALAZI U ORIGINALNOM HI FI-KUĆNOM KATALOGU ("HOME 1975") KOJEG LIČNO POSEDUJEM!!!!

 

http://www.lansingheritage.org/html/altec/catalogs/1975-home.htm

 

UOSTALOM MOŽETE VIDETI PO INTERNETU DA SU NAJOZBILJNIJI KUĆNI ALTEC SISTEMI SA A7 I A5, A NE SA MODELOM 19!!!!!!! PROČITAJTE MALO I AMERIČKE FORUME, S OBZIROMM DA SU ALTECI-i NJIHOV BRAND...

A Å TO SE TIÄŒE DUBINE BASA-TAKOÄE NISTE U PRAVU JER KABINET A7 JE DALEEEEEKO IMA DUBLJU REZONANCIJU NEGO KABINET OD BASA MODELA 19! PA Å TA MISLITE DA SU INŽENJERI ALTECA UZALUDNO PRAVILI TAKO ROBUSNE BINOVE (A7 i A5) ZA DŽABE?!

 

I NE PIŠE SE VATT već VOTT!!!

Link to comment
Share on other sites

Wow!

Vikanje na post koji je,  pre Å¡est meseci, napisao banovani Älan.

 

Interesantno.

I molim vas, nije u pitanju nikakvo "vikanje", jer se ne snalazim najbolje sa "komjuterskim reÄnikom" i nije mi bila namera da "viÄem", jer sebi to ne dajem za pravo ni kada bih možda nekada i trebao to da uradim, uz svo poÅ¡tovanje na miÅ¡ljenje, ali smatram da neke stvari kolege (po audiu) nisu bile na mestu, jer sam veliki Altec Fun, koji je imao njihove najbolje drajvere...

 

i naravno, još jednom svo poštovanje g-dinu "BABYLON11", jer svako ima pravo na svoje mišljenje, zato sam i ja svoje ovde izneo...

 

I na kraju, sve je ovo samo hobi...suÅ¡tinu života Äine mnogo ozbiljnije stvari...sve najbolje "BABYLON11"

i ostalim forumašima!

Link to comment
Share on other sites

Wow!

Vikanje na post koji je,  pre Å¡est meseci, napisao banovani Älan.

 

Interesantno.

 

Zaista vrlo interesantno :roll:  i ja se slazem . Doktorov post je  s neba pa u rebra posle ohohohooo vremena. To samo govori da se svi postovi i teme  detaljno prate i iscitavaju mesecima unazad.  Pitanje za dr Alteca - odnosno J.....   ;-)  .   Da li vi mozda licno poznajete Babylona  

Link to comment
Share on other sites

HTEO SAM DA ĆUTIM, ALI NISAM USPEO...G-DINE "BABYLON11" - APSOLUTNO NISTE U PRAVU. A7 MODEL SE NALAZI U ORIGINALNOM KATALOGU, KOD MENE U POSEDU U HI FI ALTEC KATALOGU I MODEL 19 NE MOŽE NI BLIZU DA SE POREDI SA A7 I A5 MODELIMA...NEMOJTE PRIČATI NE PROVERENE PRIČE - ALTEC A 7 JESTE VOTT, ALI ISTO TAKO SE NALAZI U ORIGINALNOM HI FI-KUĆNOM KATALOGU ("HOME 1975") KOJEG LIČNO POSEDUJEM!!!!

 

http://www.lansingheritage.org/html/altec/catalogs/1975-home.htm

 

UOSTALOM MOŽETE VIDETI PO INTERNETU DA SU NAJOZBILJNIJI KUĆNI ALTEC SISTEMI SA A7 I A5, A NE SA MODELOM 19!!!!!!! PROČITAJTE MALO I AMERIČKE FORUME, S OBZIROMM DA SU ALTECI-i NJIHOV BRAND...

A Å TO SE TIÄŒE DUBINE BASA-TAKOÄE NISTE U PRAVU JER KABINET A7 JE DALEEEEEKO IMA DUBLJU REZONANCIJU NEGO KABINET OD BASA MODELA 19! PA Å TA MISLITE DA SU INŽENJERI ALTECA UZALUDNO PRAVILI TAKO ROBUSNE BINOVE (A7 i A5) ZA DŽABE?!

 

I NE PIŠE SE VATT već VOTT!!!

 

Pozdravlja vas Babylon11:

 

 

"Dragi Jovane, novo i samo prozvanim "DR Altec" iz Novoga Sada, cenim vasu ljubav prema Altecu, tu se slazemo.Bili ste u pravu za katalog iz 75-te, za sve ostalo bolje da ste cutali, jer pojma nemate.Razlog sto su to stavili u home katalog je pokusaj da uspesan model A7 predvidjen za bioskope I manje sale pronadje put I u sobe hi-fi entuzijasta.To takodje mozete procitati na forumima koje spominjete, ali svi se redom slazu za osnovnu namenu A7 modela a poseno veceg A5 itd…Ipak posle neuspesnog marketinskog poteza iz 75 godine, 77-me godine se pojavljuje model 19 koji koristi isti bas drajver (416-8b) I unapredjeni kompresioni drajver (802-g) kao A7, I istu 811 hornu ali je drugacije rezan(A7 na 800hz a model 19 na 1200hz) I tjuniran jer mu je OSNOVNA namena bila da svira u kucnim uslovima.Za to je projektovan od strane inzinjera, za raliku od A7 I vecih modela koji nemaju istu namenu.Sto se tice dubine basa, pa pogledajte katalog koji ste okacili I videcete da A7 ide do 45hz, dok 19-ca ide do 30hz.Tako su tjunirana oba sistema, upravo od strane Altecovih inzinjera koje spominjete.E sad sve ovo sto je napisano je ok ali ko je od nas to zaista cuo?Ja jesam, jer posedujem ORIGINALNI model 19 vec neko vreme a A7 , takodje originalni sam imao prilike da cujem u vise navrata.Oba sistema su pogonjena 300b singlicem, doduse razlicitih proizvodjaca.Sve ovo sto sam napisao sam I cuo,i da, 19-ca ide dublje I vise I znacajno je bolji zvucnik za kucne uslove(sa tim se slaze I vlasnik A7 kutija), za hale I bioskope, naravno A7 je primereniji.Moj sud je da su obe kutije sjajne ali sa razlikama. Koje odabrati, u vecini slucajeva zavisi od prostora a ne retko I ukusa.Za vas Jovane , sumnjam da ste culi bilo koji od pomenutih (originalnih)modela jer ste tek nedavno "zavoleli" Altec, kako cujem I to preko vaseg sugradjanina Milana Dragojlova , koga izuzetno cenim.Ipak sve sto vam je Milan pravio je njegova vizija I njegovo poimanje zvuka, jer on koristi prilicno modifikovane Altec drajvere, da biste komentarisali Altec ili mene kritikovali, morate prvo da se upoznate sa originalima.Zamolio sam kolegu I prijatelja Sonica da me citira I odgovori na vasu kritiku upucenu meni, nadam se da vlasnik Ljuba nece imati nista protiv I da Sonic zbog ovoga nece imati nikakvih problema.Molim vas da ako slucajno imate nesto da mi odgovarate na ovo, da to ne cinite preko foruma, jer ja vise nisam clan I ne mogu vam odgovoriti pa nije posteno, a ne bih nikoga vise da maltretiram da u moje ime pise.A inace znate me sa KP sajta jer ste mi poslali bar 200 besmislenih poruka za kojekakve takodje besmislene zamene koje nudite, pa ako vas bilo ste u vezi Alteca interesuje, slobodno me pitajte, samo ipak imajte razumevanja da ja  nisam DR, pa mozda nesto I necu znati.Pozdrav svima Babylon11â€

 

Dr Altec, jesi li ti u stvri isti covek sa starim nick-om Dr Blues?  ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Pozdravlja vas Babylon11:

 

 

"Dragi Jovane, novo i samo prozvanim "DR Altec" iz Novoga Sada, cenim vasu ljubav prema Altecu, tu se slazemo.Bili ste u pravu za katalog iz 75-te, za sve ostalo bolje da ste cutali, jer pojma nemate.Razlog sto su to stavili u home katalog je pokusaj da uspesan model A7 predvidjen za bioskope I manje sale pronadje put I u sobe hi-fi entuzijasta.To takodje mozete procitati na forumima koje spominjete, ali svi se redom slazu za osnovnu namenu A7 modela a poseno veceg A5 itd…Ipak posle neuspesnog marketinskog poteza iz 75 godine, 77-me godine se pojavljuje model 19 koji koristi isti bas drajver (416-8b) I unapredjeni kompresioni drajver (802-g) kao A7, I istu 811 hornu ali je drugacije rezan(A7 na 800hz a model 19 na 1200hz) I tjuniran jer mu je OSNOVNA namena bila da svira u kucnim uslovima.Za to je projektovan od strane inzinjera, za raliku od A7 I vecih modela koji nemaju istu namenu.Sto se tice dubine basa, pa pogledajte katalog koji ste okacili I videcete da A7 ide do 45hz, dok 19-ca ide do 30hz.Tako su tjunirana oba sistema, upravo od strane Altecovih inzinjera koje spominjete.E sad sve ovo sto je napisano je ok ali ko je od nas to zaista cuo?Ja jesam, jer posedujem ORIGINALNI model 19 vec neko vreme a A7 , takodje originalni sam imao prilike da cujem u vise navrata.Oba sistema su pogonjena 300b singlicem, doduse razlicitih proizvodjaca.Sve ovo sto sam napisao sam I cuo,i da, 19-ca ide dublje I vise I znacajno je bolji zvucnik za kucne uslove(sa tim se slaze I vlasnik A7 kutija), za hale I bioskope, naravno A7 je primereniji.Moj sud je da su obe kutije sjajne ali sa razlikama. Koje odabrati, u vecini slucajeva zavisi od prostora a ne retko I ukusa.Za vas Jovane , sumnjam da ste culi bilo koji od pomenutih (originalnih)modela jer ste tek nedavno "zavoleli" Altec, kako cujem I to preko vaseg sugradjanina Milana Dragojlova , koga izuzetno cenim.Ipak sve sto vam je Milan pravio je njegova vizija I njegovo poimanje zvuka, jer on koristi prilicno modifikovane Altec drajvere, da biste komentarisali Altec ili mene kritikovali, morate prvo da se upoznate sa originalima.Zamolio sam kolegu I prijatelja Sonica da me citira I odgovori na vasu kritiku upucenu meni, nadam se da vlasnik Ljuba nece imati nista protiv I da Sonic zbog ovoga nece imati nikakvih problema.Molim vas da ako slucajno imate nesto da mi odgovarate na ovo, da to ne cinite preko foruma, jer ja vise nisam clan I ne mogu vam odgovoriti pa nije posteno, a ne bih nikoga vise da maltretiram da u moje ime pise.A inace znate me sa KP sajta jer ste mi poslali bar 200 besmislenih poruka za kojekakve takodje besmislene zamene koje nudite, pa ako vas bilo ste u vezi Alteca interesuje, slobodno me pitajte, samo ipak imajte razumevanja da ja  nisam DR, pa mozda nesto I necu znati.Pozdrav svima Babylon11â€

 

Dr Altec, jesi li ti u stvri isti covek sa starim nick-om Dr Blues?   ;)

 

Poštovani,

dobro znam da je A7 bio osmiÅ¡ljen za bioskope, ali isto tako A7 i A5 je deo sastava mnogih dobrih kućnih sistema, tako da i pored kataloga iz 1975, u kojem se nalazi u Home ediciji, A7 je naÅ¡ao odavno primenu i u mnogim audio sistemima. Sve ostalo Å¡to sam pisao je stvar ukusa i liÄnog doživljaja zvuka...Vama se zaista najiskrenije izvinjavam, ako ste se možda uvredili, ali Model 19, kojeg sam imao, nikako, po meni, nije niti sliÄan niti je istog kvaliteta zvuka u odnosu na A7...Vas pozivam, da ako budete dolazili u N.S, doÄ‘ete (za nekih mesec dana) i Äujete moje A7 zvuÄnike i sve Å¡to sam rekao ovde stojim iza toga, jer sam sluÅ¡ao i imam (ili sam imao) zvuÄnike o kojima govorimo...

 

A Å¡to se tiÄe g-dina Dragojlova, sve Å¡to sam radio i radim sa njim oko kutija, ovog puta liÄno insistiram da se zvuÄnici rade po originalnim projektima, bez i jednog odstupanja!!!!!! Na mojim kutijama mora biti sve originalno od drajvera, preko horni, do skretnica, jedino ožiÄenje radi g-din Dragojlov i kabinete A7 koji će biti i lepÅ¡i i kvalitetniji od originalnih binova, ali po istim merama i proporcijama.

 

A reÄ "fun" tj. "fan" bila je Äista greÅ¡ka pri kucanju,kao i mnoge druge reÄi u mom tekstu...u svakom sluÄaju hvala svakome onome ko nalazi greÅ¡ke u onome Å¡to radim, jer je to za mene zaista korisna stvar.

 

Svako dobro svima i želim vam sve najbolje poštovani prijatelji sa foruma!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:D

 

Nadam se da sada nece novi   :lol: Morpheus 2 da se izofira.

Polako babylone,ne zuri.

Neka odgovori neki tvoj drugar umesto tebe.  ;-) 

Zar nije lepše : '' ...da se ofira.''

P:S. ÄŒitajući postove zakljuÄih da si pristojan momak,te gledaj da se odbraniÅ¡ od novonastalog nakaradnog jezika.

Svakako je potrebno najrigidnije ignorisati TV komentatore,naroÄito sportske. Oni skoro svi listom koriste novopatvorenu reÄ(primer koji mi u ovom trenutku pada na pamet) - skoncentrisati. A zaÅ¡to ne i naskoncentrisati.nadoskoncentrisati...

Lepa latinsko jeziko.

Link to comment
Share on other sites

Malo uživanja uz cevni zvuk:

 

attachicon.gifmini-DSC_0234.jpgattachicon.gifmini-DSC_0233.jpg

 

 

 

i još malo:

 

 

attachicon.gifmini-DSC_0239.jpgattachicon.gifmini-DSC_0240.jpg

 

Mora da je "tesko zavodljivo". B)

Zvuk koji "vraca", ima onaj touch,trajanje, pauza..... kao i svi PP pojacivaci. :thumbsup2

Ziveo sam dugo sa njima profy.

Sada, ipak, ono sto je rezolutno, po meni (imho), a pravo, to je SET. :thumbsup2

Sa kojim god 'oces "lampama/cevima". "Igra" .... :cool:

Eto....

Link to comment
Share on other sites

Mora da je "tesko zavodljivo". B)

Zvuk koji "vraca", ima onaj touch,trajanje, pauza..... kao i svi PP pojacivaci. :thumbsup2

Ziveo sam dugo sa njima profy.

Sada, ipak, ono sto je rezolutno, po meni (imho), a pravo, to je SET. :thumbsup2

Sa kojim god 'oces "lampama/cevima". "Igra" .... :cool:

Eto....

Saglasan sam, u principu. U principu, jer dobar amp je dobar amp. Ima PP-ova koji su bolji od mase SET-ova.  ÄŒak i Forte koji je SS bolje radi od dosta lampaÅ¡a koje sam sluÅ¡ao. Ali ako su oba (PP i SET) dobro konstruisani prednost ide SET-u.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...