Jump to content


Mean Machines


prophet

Recommended Posts

Između ostalog poseduje i EMT. :wave2

Ха, па и тај продаје. Мада миÑлим да му тај ЕМТ и није потребан ем ружан и не уклапа му Ñе у проÑтор ем пинч погон.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Prophet, samo napred sa tom hornom, nema pojma onaj Alteco-mrzac.Siguran sam da nikad to nije cuo kako treba.Uostalom sve sto je napisao je prepisao od Romy-ja the Cat-a, koji je takodje frustrirani Alteco-mrzac .BTW tek sad procitah ovu tvoju temu, inace bih ranije replicirao na anti-Altec postove. Ajde svrati malo ovih dana da se jos jednom uveris u kvalitet 811 horne , takodje treba da cujes sa 300b.

Altecomrzac ti tata. Altec drajveri, narocito 288, zasluzuju bolju hornu od 811, uostalom to nije nikakva Romyjeva prica nego i samog Alteca koji je presao na Mantarey horne koje bolje zvuce od 511 i 811 ali ne izgledaju toliko sexy za audiofile fetishiste.

Tvoj Altec, bas taj primerak koji imas u stanu sam slusao u razlicitim sistemima, kao sto znas taj par se naputovao po Vojvodini (Novi Sad, Temerin, Senta) i on je i u stock formi je dovoljan da se cuju sve mane 811 horne (kolorisanost zbog zvonjave nedampirane horne) bez obzira na amplifikaciju. Uostalom, da je dobra, koristila bi se i za ozbiljne hi end projekte a ne samo za vintage replike a i tada svako ozbiljan posveti ozbiljnu paznju da je dovede u stanje da iz nje izvuce maksimum, sto uz intervencije na skretnici daje dobar rezultat.

Rasprava ti je na nivou kao da ovde objasnjavas da je Tannoy Arden najbolje sto moze da se izvuce iz HPD385 drajvera. Radi do jaja, samo dok ne cujes kako taj drajver stvarno moze da radi u kabinetu napravljenom bez komercijalnog kompromisa.

Link to comment
Share on other sites

Altecomrzac ti tata. Altec drajveri, narocito 288, zasluzuju bolju hornu od 811, uostalom to nije nikakva Romyjeva prica nego i samog Alteca koji je presao na Mantarey horne koje bolje zvuce od 511 i 811 ali ne izgledaju toliko sexy za audiofile fetishiste.

Tvoj Altec, bas taj primerak koji imas u stanu sam slusao u razlicitim sistemima, kao sto znas taj par se naputovao po Vojvodini (Novi Sad, Temerin, Senta) i on je i u stock formi je dovoljan da se cuju sve mane 811 horne (kolorisanost zbog zvonjave nedampirane horne) bez obzira na amplifikaciju. Uostalom, da je dobra, koristila bi se i za ozbiljne hi end projekte a ne samo za vintage replike a i tada svako ozbiljan posveti ozbiljnu paznju da je dovede u stanje da iz nje izvuce maksimum, sto uz intervencije na skretnici daje dobar rezultat.

Rasprava ti je na nivou kao da ovde objasnjavas da je Tannoy Arden najbolje sto moze da se izvuce iz HPD385 drajvera. Radi do jaja, samo dok ne cujes kako taj drajver stvarno moze da radi u kabinetu napravljenom bez komercijalnog kompromisa.

802-8G je HF drajver u mom zvucniku, ali nema veze nisi mnogo pogresio, u pitanju je novija i unapredjena verzija 288b drajvera koji ti spominjes.Sto se tice putovanja, veruj mi da, sta su putovali, putovali su jer vise nigde ne idu.Ipak se slazem sa tobom da u Senti (gde su jedino i bili) nisu dobro svirali.U pitanju je po meni bilo vise cinilaca, najbitniji su demonstracija sa inferiornim pojacalom, cd plejerom od 100-ak eura,najobicnije lose zice, losa pozicioniranost, rezani cd-i (i jos par stvari o kojima ne bih ovako javno)...Delovalo mi je kao da neko namerno nije zeleo da ih prikaze u pravom svetlu.Hvala mu na tome jer bi ih sigurno neko pre mene kupio (mozda bas ti).Priznaj da te kopkaju(ti si latentni Altecovac, zato ih tako pljujes) , pa nisi dzabe isao da ih slusas, ja ti moje ne mogu prodati jer sam posle 25 godina ozbiljnog bavljenja Hi-end-om pronasao ono sto mene, kad su u pitanju zvucnici totalno zadovoljava, ali mozes da dodjes i poslusas kod mene, u boljim uslovima, pa da onda das sud.Drugim recima, ako je tvoj sud donesen samo na osnovu pomenutog slusanja, ja te potpuno razumem zasto si toliki protivnik ovih horni.Ipak , cak i tako lose namesteni, prosto sam osetio njihov potencijal, sto mi je govorilo da ih kupim, i ne kajem se ni mili sekunde.Sto se tice tvog komentara da bi ovi drajveri (i horna) bolje zvucali u nekoj drugacijoj , rucno radjenoj kutiji, zaista ne znam a bas me i ne zanima.Ipak je Altec bio u to vreme mozda najozbiljnija firma na svetu, tako da nemam ni najmanju sumnju da su dali sve od sebe da pravilno konstruisu kutiju za model 19 koji je bio njihov top model.To sto si me svrstao u "audiofile fetishiste", je tvoja stvar, i bez zelje da se nesto branim jer sebe zaista smatram audiofilom, zelim da ti kazem da moje kutije uopste nisu iz "audiofilske" price ,sa njima prosto slusas muziku,uzivas i prevazilazis bilo kakve etikete , sto se ne moze reci za one tvoje trube.U svakom slucaju, nemam nikakve lose misli za tebe, na kraju krajeva, imamo pravo da razlicito mislimo.Ipak pre nego sto sledeci put blatis Alteca i njegove horne, dodji da cujes pa onda reci, ako umes da budes objektivan i da iskljucis sve dosadasnje predrasude koje imas, naravno.

Link to comment
Share on other sites

nema potrebe da dolazim da slusam ono sto znam kako svira davno pre nego sto si ti otkrio. pa ja sam bio kupio neuporedivo bolji zvucnik koji ima istu tu hornu - doduse u britanskoj izvedbi, vitavox - sredjenu, dampiranu slojevima bitumena i na kraju zalivenu peskom u drvenoj kutiji. jedan covek to ne moze da podigne. zato i znam sta pisem ovde.

da sam latentni altecovac jesam, pa svaki iskreni hornash je latentni altecovac, ali se to odnosi samo na drajvere: gotovu altecovu kutiju nikada ne bih uneo u kucu. samo 288 kompresioni drajver, 416 ili 515 bas, ili 604 koaksijalac. mozda i ovaj aktuelni 2" koji moze da se spusti do 300hz, 390. to je ono sto mene zanima a drugi kako hoce. alteca blatio nisam ali 511 i 811 horne jesam i iza toga stojim, te horne prolaze samo kod ljudi koji nikada nisu culi bolje. evo ti ga neskor ovde koji je ima tu altecovu hornu, NOS, probao je i vratio u kutiju, zvoni ko jeftino crkveno zvono pa slusa jabo kugelwellen. ogromna vecina ljudi deli misljenje da su 511 i 811 horne koje su jako zasluzne sto su horne uopste dosle na los glas da proizvode kolorisan zvuk sa mnostvom laznih artefakata i to nisam ja izmislio nego cuo isto to svojim usima. moraju da se zalivaju ko zna kakvim smolama i cudima da bi se koliko toliko umirile pa ni tada ne nestaje karakteristicna koloracija koja je posledica materijala od kojih su napravljene. sto ne znaci da ljudi ne uzivaju u tome i to je skroz u redu. koliko ljudi toliko cudi. sto ljudi dvesta usiju. neka cveta hiljadu cvetova.

ne znam odakle ti ideja da su me te kutije iz sente zanimale, pa oba para horni koje posedujem su za moje usi svemirski brod udaljen nekoliko parseka od alteca 19 u fabrickom izdanju. u sentu sam isao da uzmem pojacala sa modifikacije i da cujem DHT pretpojacalo sa 45, nisam ni znao koji ce zvucnici da me tamo sacekaju. btw ako te put nanese u sentu, idi poslusaj bolji zvucnik od 19 za srpsku sobu a to je altec 14, znas gde treba da se raspitas.

altec 19 nikada nije bio altecov top model nego su to bili A5 i A7 u raznim varijablama, voice of the teathre. 19 je smanjena, kucna verzija u manjem bas kabinetu i sa naglasenim kompromisom u bas ekstenziji. sa druge strane vecina ljudi koje znam da imaju ove zvucnike, ne ovde naravno, ne zele da se smaraju sa audiofilijom, kupili su neki od ovih modela, sastavili sistem i to je to. ja to isto tako postujem - upravo za prijatelja iz bostona trazim dobar komad A7 sa istom namerom. to i mac 275 za slusanje do penzije bez ikakvih pretenzija.

a sta moze da se uradi od dobrog altec drajvera u dobro projektovanom kabinetu sa dobrom skretnicom mozes da cujes kod ZZZ, koji je imao te zelene (valjda 811) horne i poklonio ih nekome, umesto toga ima malu (mislim hypex) drvenu round hornu za esotar tweeter. rado ce te primiti da cujes pa izvoli. to je zvucno ipak daleko ozbiljnija prica.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

nema potrebe da dolazim da slusam ono sto znam kako svira davno pre nego sto si ti otkrio. pa ja sam bio kupio neuporedivo bolji zvucnik koji ima istu tu hornu - doduse u britanskoj izvedbi, vitavox - sredjenu, dampiranu slojevima bitumena i na kraju zalivenu peskom u drvenoj kutiji. jedan covek to ne moze da podigne. zato i znam sta pisem ovde.

da sam latentni altecovac jesam, pa svaki iskreni hornash je latentni altecovac, ali se to odnosi samo na drajvere: gotovu altecovu kutiju nikada ne bih uneo u kucu. samo 288 kompresioni drajver, 416 ili 515 bas, ili 604 koaksijalac. mozda i ovaj aktuelni 2" koji moze da se spusti do 300hz, 390. to je ono sto mene zanima a drugi kako hoce. alteca blatio nisam ali 511 i 811 horne jesam i iza toga stojim, te horne prolaze samo kod ljudi koji nikada nisu culi bolje. evo ti ga neskor ovde koji je ima tu altecovu hornu, NOS, probao je i vratio u kutiju, zvoni ko jeftino crkveno zvono pa slusa jabo kugelwellen. ogromna vecina ljudi deli misljenje da su 511 i 811 horne koje su jako zasluzne sto su horne uopste dosle na los glas da proizvode kolorisan zvuk sa mnostvom laznih artefakata i to nisam ja izmislio nego cuo isto to svojim usima. moraju da se zalivaju ko zna kakvim smolama i cudima da bi se koliko toliko umirile pa ni tada ne nestaje karakteristicna koloracija koja je posledica materijala od kojih su napravljene. sto ne znaci da ljudi ne uzivaju u tome i to je skroz u redu. koliko ljudi toliko cudi. sto ljudi dvesta usiju. neka cveta hiljadu cvetova.

ne znam odakle ti ideja da su me te kutije iz sente zanimale, pa oba para horni koje posedujem su za moje usi svemirski brod udaljen nekoliko parseka od alteca 19 u fabrickom izdanju. u sentu sam isao da uzmem pojacala sa modifikacije i da cujem DHT pretpojacalo sa 45, nisam ni znao koji ce zvucnici da me tamo sacekaju. btw ako te put nanese u sentu, idi poslusaj bolji zvucnik od 19 za srpsku sobu a to je altec 14, znas gde treba da se raspitas.

altec 19 nikada nije bio altecov top model nego su to bili A5 i A7 u raznim varijablama, voice of the teathre. 19 je smanjena, kucna verzija u manjem bas kabinetu i sa naglasenim kompromisom u bas ekstenziji. sa druge strane vecina ljudi koje znam da imaju ove zvucnike, ne ovde naravno, ne zele da se smaraju sa audiofilijom, kupili su neki od ovih modela, sastavili sistem i to je to. ja to isto tako postujem - upravo za prijatelja iz bostona trazim dobar komad A7 sa istom namerom. to i mac 275 za slusanje do penzije bez ikakvih pretenzija.

a sta moze da se uradi od dobrog altec drajvera u dobro projektovanom kabinetu sa dobrom skretnicom mozes da cujes kod ZZZ, koji je imao te zelene (valjda 811) horne i poklonio ih nekome, umesto toga ima malu (mislim hypex) drvenu round hornu za esotar tweeter. rado ce te primiti da cujes pa izvoli. to je zvucno ipak daleko ozbiljnija prica.

pozdrav

Imas u Slo jedan dobar A7.

Dobri su Altec drajveri, ima ih jos za dodati na spisak.

Slusao sam oba gorepomenuta zvucnika, o ZZZ verziji sam se vec pohvalno izrazio u nekoliko navrata, a bogami i jos poneko i na drugom forumu.

Link to comment
Share on other sites

nema potrebe da dolazim da slusam ono sto znam kako svira davno pre nego sto si ti otkrio. pa ja sam bio kupio neuporedivo bolji zvucnik koji ima istu tu hornu - doduse u britanskoj izvedbi, vitavox - sredjenu, dampiranu slojevima bitumena i na kraju zalivenu peskom u drvenoj kutiji. jedan covek to ne moze da podigne. zato i znam sta pisem ovde.

da sam latentni altecovac jesam, pa svaki iskreni hornash je latentni altecovac, ali se to odnosi samo na drajvere: gotovu altecovu kutiju nikada ne bih uneo u kucu. samo 288 kompresioni drajver, 416 ili 515 bas, ili 604 koaksijalac. mozda i ovaj aktuelni 2" koji moze da se spusti do 300hz, 390. to je ono sto mene zanima a drugi kako hoce. alteca blatio nisam ali 511 i 811 horne jesam i iza toga stojim, te horne prolaze samo kod ljudi koji nikada nisu culi bolje. evo ti ga neskor ovde koji je ima tu altecovu hornu, NOS, probao je i vratio u kutiju, zvoni ko jeftino crkveno zvono pa slusa jabo kugelwellen. ogromna vecina ljudi deli misljenje da su 511 i 811 horne koje su jako zasluzne sto su horne uopste dosle na los glas da proizvode kolorisan zvuk sa mnostvom laznih artefakata i to nisam ja izmislio nego cuo isto to svojim usima. moraju da se zalivaju ko zna kakvim smolama i cudima da bi se koliko toliko umirile pa ni tada ne nestaje karakteristicna koloracija koja je posledica materijala od kojih su napravljene. sto ne znaci da ljudi ne uzivaju u tome i to je skroz u redu. koliko ljudi toliko cudi. sto ljudi dvesta usiju. neka cveta hiljadu cvetova.

ne znam odakle ti ideja da su me te kutije iz sente zanimale, pa oba para horni koje posedujem su za moje usi svemirski brod udaljen nekoliko parseka od alteca 19 u fabrickom izdanju. u sentu sam isao da uzmem pojacala sa modifikacije i da cujem DHT pretpojacalo sa 45, nisam ni znao koji ce zvucnici da me tamo sacekaju. btw ako te put nanese u sentu, idi poslusaj bolji zvucnik od 19 za srpsku sobu a to je altec 14, znas gde treba da se raspitas.

altec 19 nikada nije bio altecov top model nego su to bili A5 i A7 u raznim varijablama, voice of the teathre. 19 je smanjena, kucna verzija u manjem bas kabinetu i sa naglasenim kompromisom u bas ekstenziji. sa druge strane vecina ljudi koje znam da imaju ove zvucnike, ne ovde naravno, ne zele da se smaraju sa audiofilijom, kupili su neki od ovih modela, sastavili sistem i to je to. ja to isto tako postujem - upravo za prijatelja iz bostona trazim dobar komad A7 sa istom namerom. to i mac 275 za slusanje do penzije bez ikakvih pretenzija.

a sta moze da se uradi od dobrog altec drajvera u dobro projektovanom kabinetu sa dobrom skretnicom mozes da cujes kod ZZZ, koji je imao te zelene (valjda 811) horne i poklonio ih nekome, umesto toga ima malu (mislim hypex) drvenu round hornu za esotar tweeter. rado ce te primiti da cujes pa izvoli. to je zvucno ipak daleko ozbiljnija prica.

pozdrav

Sve ti znas, mnogo si nacitan.Ustvari nemas pojma.14-cu i 15-cu sam slusao u idealnim uslovima i nije ni do kolena 19-ci.Ti zaista nisi sve ovo cuo kako treba, u to sam tek sada ubedjen, cim mozes da izvalis ovakvu glupost.

Vec sam cuo kod ZZZ, sve ok, za vokale posebno.On je to pravio potpuno po svom ukusu i za muziku koju on slusa (muski vokali) i ja to postujem, ali to je jedan potpuno drugaciji zvuk i mislim da nije za poredjenje vec moze biti samo stvar ukusa.19-ca moze da svira sve, ne samo vokale.

Moram ti reci da iako ti nisi kod mene cuo sistem, ja tvoj jesam i kad malo razmislim, potpuno je ok da se tebi ne svidja (iako nisi cuo), jer kod tebe je to dosta tanko i lazno druze moj.Prosto nisi navikao na pravu svirku i razumem zasto si toliko ljut i frustriran jer nije lako dati onolike pare a na kraju imati takav zvuk.Mozda nije lose da kupis kutije koje je ZZZ napravio, bice ti bolje u svakom slucaju, moje nisu na prodaju.Povlacim moj poziv tebi jer vidim da su tvoje predrasude i tvoj ego jaci od svega.

Link to comment
Share on other sites

altec 19 nikada nije bio altecov top model nego su to bili A5 i A7 u raznim varijablama, voice of the teathre. 19 je smanjena, kucna verzija u manjem bas kabinetu i sa naglasenim kompromisom u bas ekstenziji.

Jos jednom pokazujes koliko ne znas a volis da pricas.Altec 19 je bio top model i evo ti link njihovog kataloga, pa pogledaj. http://www.lansingheritage.org/images/altec/catalogs/1982-home/page1.jpg

Sto se tice A5 i A7 (takodje i A4 i A2), to nisu bili modeli predvidjeni za kucnu upotrebu i nalazili su se u drugom katalogu.

Upravo je obrnuta situacija vezano za bas, 19-ca ima dublji bas (30hz pravih) dok A7 ide do 45hz i radi u kabinetu koji je kombinacija bas reflexa i horne.A5 je ekvivalent 19-ci i ide takodje do 30hz.Takodje, 19-ca ide vise i u gornjem spektru od oba pomenuta VATT sistema.

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom pokazujes koliko ne znas a volis da pricas.Altec 19 je bio top model i evo ti link njihovog kataloga, pa pogledaj. http://www.lansinghe...-home/page1.jpg

Sto se tice A5 i A7 (takodje i A4 i A2), to nisu bili modeli predvidjeni za kucnu upotrebu i nalazili su se u drugom katalogu.

Upravo je obrnuta situacija vezano za bas, 19-ca ima dublji bas (30hz pravih) dok A7 ide do 45hz i radi u kabinetu koji je kombinacija bas reflexa i horne.A5 je ekvivalent 19-ci i ide takodje do 30hz.Takodje, 19-ca ide vise i u gornjem spektru od oba pomenuta VATT sistema.

eto, naucismo od tebe da je 19 bolji od altecove voice of the theatre serije.

hvala ti.

mozda da to svoje otkrice podelis na lansing heritage forumu, iznenadices ih

Link to comment
Share on other sites

eto, naucismo od tebe da je 19 bolji od altecove voice of the theatre serije.

hvala ti.

mozda da to svoje otkrice podelis na lansing heritage forumu, iznenadices ih

Nisam uopste rekao da je bilo sta bolje, samo sam izneo fakte koje mozes takodje procitati i na pomenutom forumu.Inace A7 koji si pomenuo ima potpuno iste drajvere i minimalno drugaciju skretnicu od 19-ca, mnogi i 19-cu zovu homeVATT, cak je Altec tako reklamirao jedno vreme.Ne bih se usudio da dajem procene sta je tu bolje, dok ne cujem, a onda cu vrlo rado reci svoj sud.Isto tako, ni dok sam imao Sonuse(u medjuvremenu jos nekoliko ozbiljnih kutija) a i sad sa Altecima, ne tvrdim i nisam tvrdio da imam najbolje, ali i ne pljujem po svemu sto nije moje, kao ti.Shvatam da nas ima raznih, svako sa svojim ukusom i usima, te stoga ne praktikujem da nesto tako sigurno i sa visine kritikujem opet kao ti.

ps.pusti kod tebe Led Zeppelin-Dazed and Confused......ako smes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...