Jump to content


Mean Machines


prophet

Recommended Posts

Sistem Äine sledeće komponente:

ZvuÄnici: Yamaha NS-1000M

PojaÄalo snage: Forte Audio Model 1

PredpojaÄalo: Shiny + NS10

Interkonekt: Mogami 2549 + Neutrik 352, srebrni lem, usmereni.

Izvor: PC

Veliko hvala za lepo druženje, edukaciju i nesebiÄnu pomoć: zeoN, Pera451, SiniÅ¡a, NebojÅ¡a...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na lepim reÄima. Å to se zvuka tiÄe to je to.

O pojaÄalu neÅ¡to viÅ¡e može reći veliki mag zeoN koji je imao priliku da izvrÅ¡i inspekciju i koji je mnogo bolji poznavalac lika i dela Nelsona Pass-a od moje malenkosti. Veliko mi je olakÅ¡anje bila njegova saglasnost pri kupovini istog. Moja ocena - odliÄan.

Pre-amp je naÅ¡ih ruku delo i viÅ¡e je nego solidan. Dopao mi se komentar vezan za izradu istog na big DIY: "typical greenhorn "splittin' the hair" approach". Moja ocena je vrlo dobar - odliÄan.

ZvuÄnici su vrlo zahtevni Å¡to se tiÄe pogona. Osnovna karakteristika je neutralnost i u sebi objedinjuju najbolje osobine mnogo dobrih zvuÄnika koje sam imao prilike da Äujem: ESL, AR, B&W, JBL, Martin Logan... + bolji su u visokom opsegu. Moja ocena - izvanredni.

U skorijoj budućnosti sledi izrada digitalnog izvora zvuka i nabavka gramofona i izrada RIAA pre-ampa.

Ovo je zvuk kojem sam stremio.

Jedina zamerka je mali manjak vazdušatosti i voluminoznosti (tela) instrumenata što je posledica utegnutosti (dampiranja) kutija. Kada se uželim takvog zvuka napraviću jedan OB od sledećih komponenata:

visokotonac:

bas-mid:

sub-bas:

Link to comment
Share on other sites

Sistem Äine sledeće komponente:

ZvuÄnici: Yamaha NS-1000M

PojaÄalo snage: Forte Audio Model 1

PredpojaÄalo: Shiny + NS10

Interkonekt: Mogami 2549 + Neutrik 352, srebrni lem, usmereni.

Izvor: PC

Imam Mogami, Neutrik i PC.Dakle, to je to!

:rolleyes:

Sjajno.

Svidja mi se ta priÄa o neutralnosti Yamahica.

Evo, da i ja budem "prophet":proriÄem gramofon u skorijoj budućnosti!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

nije ti ta zelena horna za visokotonac. taj ko ti je to rekao nema pojma. to je nesto na bazi ili altec 511 (500hz) ili 811 (800hz) horne. kreni obrni to ti nije najbolje poslozeno, to sto si planirao za midbass je neki fullranger, sto znaci da se u OB kao mid-bass nece snaci u kriticnom midbass podrucju (120-300) ali ce se snaci kao dobar srednjetonac u kom slucaju ti ne treba ta horna. da ne mislis da te lozim, ne treba ni meni:). trebace ti dobar tweeter za to, taj nema sanse da istera bilo sta preko 5-6k da se cuje.

znaci za OB, 2x15", taj fullranger i gore neki brzi visokotonac ala RAAL 20-70. zelena horna na oglas:)

Link to comment
Share on other sites

U pitanju su Iskra EZ-1606 i Goodmans T-52A sa 811B. Mislim da im je presek bio na 1200Hz-a. Bas je Tesla ARO 932, Fs=24Hz. Svi su na 15 Oma i svi oko 100db osetljivosti. U svakom sluÄaju planiram da dodam neÅ¡to kao Eminence APT80.

kao sto rekoh, od te pite se ne moze napraviti pristojan zvucnik po savremenim parametrima bez ulaganja ili rada koji celu operaciju cine besmisleno neisplativnom. mislim na zvucnik na celom cujnom opsegu.

jedino sto mogu da prijateljski savetujem je da ne izvodis zakljucke o hornama (a ni o open baffleu) sa ovom kombinacijom, sta god pravio od toga.

Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh, od te pite se ne moze napraviti pristojan zvucnik po savremenim parametrima bez ulaganja ili rada koji celu operaciju cine besmisleno neisplativnom. mislim na zvucnik na celom cujnom opsegu.

jedino sto mogu da prijateljski savetujem je da ne izvodis zakljucke o hornama (a ni o open baffleu) sa ovom kombinacijom, sta god pravio od toga.

Hvala Anubise, ovo je neÅ¡to Å¡to je na dugom Å¡tapu. Dopada mi se to Å¡to su sve jedinice približno istih karakteristika i posao bi mogao da se odradi jednostavnom skretnicom. Nije loÅ¡e za uÄenje. Mada ovaj Tesla bas je opako dobar.

Link to comment
Share on other sites

Probaj da nadjes dobro ocuvan 1200MKII...izbor je :thumbsup2

Zamenis kod kolege ZeonRider-a ozicenje u rucki...uzmes Sumiko headshell i "neki" Denon DL103 :bacanje i da uzivas u muzici :hdphones

SumikoDL103R-2.jpg

To su neki okviri u kojima se kreću moje misli. Naravno ništa bez zeoN-a :klanjanje .

I cenovno ne bih išao u neku ezoteriju, jedino ako baš naleti neki EMT povoljno.

Link to comment
Share on other sites

Hey Prophet :) Prvo pohvale za sistem o kom sam Äuo dosta dobrog :wink: Mnogo mi se sviÄ‘a Yamaha NS-1000, a oko NS-10 sam se i sam kuckao sa Steinikom...

U pitanju su Iskra EZ-1606 i Goodmans T-52A sa 811B. Mislim da im je presek bio na 1200Hz-a. Bas je Tesla ARO 932, Fs=24Hz. Svi su na 15 Oma i svi oko 100db osetljivosti. U svakom sluÄaju planiram da dodam neÅ¡to kao Eminence APT80.

Altec 811b levkovi izgledaju odliÄno :thumbsup2 . Skretnica na oko 1000-1200 Hz (u zavisnosti od kompresionog drajvera) i dobijaÅ¡ taÄno onu reznu frekvenciju koju imaju sve kvalitetnije JBL kutije, a Å¡to svetski autoriteti za horne i waveguide-ove predlažu kao savrÅ¡enstvo.

Supertweeter možeš uzeti i Fountek ribbon model NeoCd1,01,5. Koštaju 90 evra par, a slušao sam ih u toj ulozi sa RCA LC1 kod Zena i obavljaju taj posao fenomenalno.

Eventualno bih kod nekoga odavde izmerio FR odziv 1606 i ako ne zadovoljava, umesto njega kupio Eminence Deltalite II 2515 ali ne bih ga stavljao u OB. Ima dovoljno laganu membranu kako bi mogao da se nosi sa tonovima do 1KHz, Nd magnet i frekventni odziv po kom može da se vozi formula. Pri tom ne košta ruku i nogu već nekih 105-110 evra po komadu :)

Svakako biggest bang for the buck :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...