Jump to content


Dan D'Agostino Inc. The Momentum


steve_pan

Recommended Posts

Kad mu ne ide na poslu, uvek može da kaže "moj šef je kuÄkin sin". :)

Dejane, da li postoji neko zvaniÄno objašnjenje/uputstvo za te zvuÄnike pozadi?

Verovatno postoji ali ga ja ne znam. Mogu samo da predpostavljam ... Pozadi se nalaze i 3 potenciometra za podesavanje visokih, srednjih, itd. dok se skroz dole nalaze terminali. Oni izgledaju obicno ali ako se pogleda pazljivije ...

post-8717-0-72504600-1321126191_thumb.jp

Postoji treci terminal koji je kratko vezan sa minus terminalom posebnim kablom. Znam da je Tannoy imao (i jos uvek ima) dodatne terminale koji se vezuju na masu i na taj nacin membrane vezuju za masu, sto uklanja stat elektricitet koji se na njima stvara. Ne znam medjutim, da li je to i ovde slucaj ili je nesto sasvim drugo u pitanju ...

Link to comment
Share on other sites

Dejane, ako dobro vidim postoji kratka veza za plus crvena (treci s leva) i za minus crna (prvi s desna). Mozda je to terminal za onaj "bookshelf" pozadi.....

Moguce ...

Danas sam razgovarao sa zenom koja radi za firmu Garrard i bavi se proracunima rezonancije kucista za ove gramofone. Ona ima i svoju firmu koja se bavi pruzanjem usluga u oblasti HiFi ali i ozvucavanja prostora i prostorija. Na sajmu je predstavila svoj zvucnik, petosistemski, koji zbilja svira izvanredno. Jedna od fora tog njenog zvucnika jeste da je jedan od 3 visokotonca okrenut prema zidu i puca pravo u njega.

Ja iz toga izvlacim zakljucak, onako laicki, da pucanje u zid pomocu dodatnih drivera ocigledno ima nekog svog dubljeg smisla.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pa kako da se raspravlja kad dva i po  bitna razloga ne mogu da se ispune:

 

1.  da ljudi imaju hi end opremu i da hoce da budu clanovi ovde (toga je jako,jako,jako malo) oba uslova kumulativno

2   da i ako se postavi tema,  diskusija ostane na temi a ne da se pretvori u pricu o automobilima 

 

2a da nema omalovazavanja u bilo kom smislu (i znanja, i izvora znanja i posedovanja/neposedovanja i tome slicno)

Link to comment
Share on other sites

Pa kako da se raspravlja kad dva i po  bitna razloga ne mogu da se ispune:

 

1.  da ljudi imaju hi end opremu i da hoce da budu clanovi ovde (toga je jako,jako,jako malo) oba uslova kumulativno

2   da i ako se postavi tema,  diskusija ostane na temi a ne da se pretvori u pricu o automobilima 

 

2a da nema omalovazavanja u bilo kom smislu (i znanja, i izvora znanja i posedovanja/neposedovanja i tome slicno)

 

 Ne moras imati high end opremu i pisati ovde, dovoljno je biti zainteresovan, mozda cuti sistem kod prijatelja, mozda kod distributera ili na sajmu, pa ni ja licno nista nisam cuo od D'Agostina ali se eto kolega DejanM ljubazno javio sa nekim utiscima. Uvek ce biti onih koji uporedjuju audio i automobile ili nesto sasvim trece, vazno je da se malo pokrenemo i sa drugim stvarima osim Naim, Linn i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto nisi ozbiljnije shvatio sva 2 ipo (tri) razloga.

Ako pokrenes novu temu u Hi End podforumu ona ce brzo zamreti jer smo mi ipak ovde gde jesmo a ne u Americi, to je cinjenica preko koje ne moze da se predje (plate su takve kakve su) I ako imas 2 coveka koja su to cula ili imala ili imaju kako da tema traje a da se svi ucesnici drze strikno naslova teme,,,,,Pa ja mislim jako tesko.

Ja sam slusao dosta toga po inostranstvu, i ,o cemu da pisem, a jos da nadjes bar 10 sagovornika da bi tema opstala neko vreme, jer da bi trajala dugo sada bi trebao da se pojavi neko nov ko je to cuo ili kupio a toga nema ni od korova.

Slusao sam i kod nas Hi end uredjaje ali u daleko manje kuca.(ali dosta sprava sto se broja tice)

Neskromno mislim da i sam imam par Hi end sprava kod kuce (doduse to zavisi od shvatanja Hi enda. ja ga smatram kao odredjenu granicu u zvuku koja je "vise" a da li je to novo ili staro il da je skupo. preskupo ili sta vec mozda utice mozda ne to nije bitno, da i to razjasnimo, znaci iskljucivo kvalitet zvuka a ne sta je potrebno za njega za taj kvalitet zvuka jer sam cuo i pravljene stvari koje su pravi Hi End po zvuku a ne kostaju 10..00000 eura/dolara/jena) ,

Zelim da doprinesem temi kvalitetno i iskreno,.....da probam pa sta bude.

Evo ja cu napisati ovo:

Tema je Krell, i odmah da naznacim ja ga ne postujem nista posebno u odnosu na druge firme te klase.,podvlacim te klase. Postujem sam mislio u smislu da ga ne bih kupio kao sto i nisam, ali postujem njegov znacaj u Audio industriji i to onoj najvise klase. i to je za respect.

Cuo sam neka druga pojacala u Hayatu takodje Krell i mnogo puta po kucama i nekim salonima i manifestacijama i moje misljenje je da ja to ne bih kupio jer sam cuo boljih kombinacija i skupljih ali bogami i jeftinijih, znaci bitno je da su zvucno bolja po meni. (zato i nemam Krell pojacalo). U toj klasi uredjaja ako je nesto bolje 0.1 % je dosta bolje, ako je bolje 1% to je vec neverovatno bolje (nikad ne zaboravi klasu da je to najvisa klasa uredjaj) a tu dolazimo na klizak teren da je sluh jako problematican merni instrument jer pored sluha tu je i svest i onda tih 1 posto neko cuje neko ne, a pitanje je i kako cuju a onda najvece je i pitanje sta je tu bolje, ovih ili onih 1% . Po meni je za pocetak samo kao primer Accuphase bolji vise od 1 posto pre svega zato sto po meni Krell nikada nije umao da napravi predpojacalo kvaliteta svojih izlaznih pojacala koja su tu prednjacila a svima je poznat uticaj prampa na konacan zvuk. Nadam se da ce se i javno svi sloziti sa ovom konstatcijom o Krelovim predpojacalima kao sto se slazu u privatnim sesijama. Oni , Krell industri i distributeri u skoro u 99% slucajeva pustaju celu kombinaciju pa je red i da je tako i ocenimo , kad vec smatraju da im je tako najbolje (vlasnik i distributeri).

Slusao sam i stara Krell izlazna pojacala i tada sam smatrao da je Levinson po meni taj kvalitet ali sa dusom , nekom muzikalnosti a takodje ima sve ostalo i bass i visoke i srednje na visini zadatka, a onda cujes jedno Octave pojacalo i padnes, sta tek reci za Kronzilu , vec si u nesvesti, o Air Tight necu da pisem da ne bude imam ga kuci pa sad to proteziram (eto vidis jedan od dva ipo razloga je vec stavio ogranicenje jer ni ti ni ja nismo od juce na forumu) postavilo bi se pitanje objektivnosti.(verovatno opravdano), pa tu je i Wavac, surov predstavnik. ...itd

A i kako ocekujes da neko pise o Mark Levinsonu (samo primer) u temi koja se zove Dan D Agustino.

Toliko za sad pa da vidimo sta ce da se izrodi od svega.

ps

Sto se tice objasnjenja sta je hi end evo posle posta da dodam i da je stari Krell izlazna amplifikacija Hi end uredjaj po meni , ne bitno sto je star i koliko sada kosta i sta se sve ne navodi kao bitno da nesto bude hi end uredjaj. On ima zvuk koji je po meni Hi End a to sto ga ja ne volim ne znaci da treba da budem ne korektan i da ga ne stavim u klasu gde objektivno pripada. To je ono sto treba po meni razdvojiti ljubav i svidjanje od objekrivnog kvaliteta ako je ikako moguce.

Ovo samo kao dodatak da jos plasticnije razjasnim moje shvatanje sta je Hi End jer je to ovde takodje bitno jer se trazi diskusija o tim a ne nekim drugim spravama.

Odlican primer je i firma Leben kao cisti Hi end uredjaji a cene "normalne za Hi End sprave". To neko ima na forumu pa eto neka se ukljuci a i ja sam ih slusao jer su me jako zanimali da kupim nesto njihovo. (nisam kupio ali su stvarno jako dobra marka). Ima ih jos ali da sad ne navodim sve, bar ne za pocetak.

Ne moras imati high end opremu i pisati ovde, dovoljno je biti zainteresovan, mozda cuti sistem kod prijatelja, mozda kod distributera ili na sajmu, pa ni ja licno nista nisam cuo od D'Agostina ali se eto kolega DejanM ljubazno javio sa nekim utiscima. Uvek ce biti onih koji uporedjuju audio i automobile ili nesto sasvim trece, vazno je da se malo pokrenemo i sa drugim stvarima osim Naim, Linn i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis da moze ipak nesto da se napise iako nemas neko pozitivno misljnje o Krell-u sto postujem kao kolega audiofil :thumbsup2  Mada sam ja ovu temu otvorio vise prvenstveno za proizvode Dan D'Agostino Master Audio Systems jer mislim da su novi proizvodi koji ipak odstupa od onoga sto  je radio u Krell. Da li mislis da je u sustini sve to isto i da verovatno isto zvuci?  Vidis ja sam isto dosta Krellovih proizvoda slusao a i licno koristim proizvode u mom sistemu ali  meni je svaka nova serija drugacije zvucala od predhodne, neke mi nisu odusevile kao tebi ali neke su mi bile fantasticne kao sto su KAS (Krell Audio Standard), a velike razlike sam uocio kod njihovih preampa, recimo ako si imao prilike da cujes KRC-3 i KRC HR, slicna tehnologija u isto vreme konstruisani ali zvucno totalna razlika kao da su je radile odvojene firme.

 

Ali OK to je samo moje skromno misljenje, ajd na nove proizvode :wave2

Link to comment
Share on other sites

 Ne moras imati high end opremu i pisati ovde, dovoljno je biti zainteresovan, mozda cuti sistem kod prijatelja, mozda kod distributera ili na sajmu, pa ni ja licno nista nisam cuo od D'Agostina ali se eto kolega DejanM ljubazno javio sa nekim utiscima. Uvek ce biti onih koji uporedjuju audio i automobile ili nesto sasvim trece, vazno je da se malo pokrenemo i sa drugim stvarima osim Naim, Linn i ostalo.

:thumbsup2 slazem se u potpunosti sa tobom.Ja se odazivam tvom pozivu, a pozvao bih i druge koji poseduju ili su slusali nesto od nazovi hi-enda da kazu svoje misljenje o tome.Ja posedujem Mark Levinsonove komponente i ako bilo koga interasuje nesto o njima tu sam da dam svoje mislenje.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2 slazem se u potpunosti sa tobom.Ja se odazivam tvom pozivu, a pozvao bih i druge koji poseduju ili su slusali nesto od nazovi hi-enda da kazu svoje misljenje o tome.Ja posedujem Mark Levinsonove komponente i ako bilo koga interasuje nesto o njima tu sam da dam svoje mislenje.

 

Odlicno zoki75 :thumbsup2  Eto i ti bi mogao da pokrenes mozda novu temu kao recimo Mark Levinson - Daniel Hertz  :wave2 pa da razbijemo ovu monotoniju u rubrici High end audio.

Link to comment
Share on other sites

Pa Accuphase ima ton kontrole takodje , sta je tu cudno, to samo podize cenu jer je i kod jednog i drugog uredjaja to sve uradjeno u A class.

 

Krell   premp Momentum                       --------------------------------------------------------------------------- 28.000 USD

Accuphase   preamp     C - 3800          --------------------------------------------------------------------------- 28.700 eura ili 38831.12 USD

 

Mark Levinson No. 52 Reference Dual-Monaural Preamplifier     --------------------------------------------25.000 USD           cene koje sam ja nasao na Google. 

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis da moze ipak nesto da se napise iako nemas neko pozitivno misljnje o Krell-u sto postujem kao kolega audiofil :thumbsup2  Mada sam ja ovu temu otvorio vise prvenstveno za proizvode Dan D'Agostino Master Audio Systems jer mislim da su novi proizvodi koji ipak odstupa od onoga sto  je radio u Krell. Da li mislis da je u sustini sve to isto i da verovatno isto zvuci?  Vidis ja sam isto dosta Krellovih proizvoda slusao a i licno koristim proizvode u mom sistemu ali  meni je svaka nova serija drugacije zvucala od predhodne, neke mi nisu odusevile kao tebi ali neke su mi bile fantasticne kao sto su KAS (Krell Audio Standard), a velike razlike sam uocio kod njihovih preampa, recimo ako si imao prilike da cujes KRC-3 i KRC HR, slicna tehnologija u isto vreme konstruisani ali zvucno totalna razlika kao da su je radile odvojene firme.

 

Ali OK to je samo moje skromno misljenje, ajd na nove proizvode :wave2

Napisao sam ti odgovor ali se sam obrisao kada sam pokusao da ga sredim i  posto sam odlepio jer nije prvi put ostavljam to za neku drugu priliku,  :mad:

Link to comment
Share on other sites

Kada sam spomenuo ton kontrole nije bilo u negativnom kontekstu,dobra vecina vrhunskih uredjaja ih nemaju.

Japanci su ih oduvek imali ali Ameri i Evropske firme/GB,DK,D,F../ nisu

Ma nisam ni mislio da je negativno. E ti Japanci.

Moje neko skromno misljenje je da je to komplikovalo proizvodnju a da ostane vrhunski kvalitet a posto znamo da Japanci nisu bas imali otvorena vrata morali su da se razlikuju onda je sve ostalo jasno. :)

Danas je prisustvo kontrola mozda bas suprotno,  mozda nesto kako opravdati 28ooo dolara (ima bar delova za opravdanje ako nista drugo) a i Japanci su postavili meni se cini neki standard koji sada za te pare moras da juris a ne kao nekada da oni jure druge. Ima jos toga po meni ali da ne gusim temu.

just my 2 c

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis da moze ipak nesto da se napise iako nemas neko pozitivno misljnje o Krell-u sto postujem kao kolega audiofil :thumbsup2  Mada sam ja ovu temu otvorio vise prvenstveno za proizvode Dan D'Agostino Master Audio Systems jer mislim da su novi proizvodi koji ipak odstupa od onoga sto  je radio u Krell. Da li mislis da je u sustini sve to isto i da verovatno isto zvuci?  Vidis ja sam isto dosta Krellovih proizvoda slusao a i licno koristim proizvode u mom sistemu ali  meni je svaka nova serija drugacije zvucala od predhodne, neke mi nisu odusevile kao tebi ali neke su mi bile fantasticne kao sto su KAS (Krell Audio Standard), a velike razlike sam uocio kod njihovih preampa, recimo ako si imao prilike da cujes KRC-3 i KRC HR, slicna tehnologija u isto vreme konstruisani ali zvucno totalna razlika kao da su je radile odvojene firme.

 

Ali OK to je samo moje skromno misljenje, ajd na nove proizvode :wave2

 

 

Pre svega zelim da izrazim zadovoljstvo na objektivnosti koju si iskazao. To nije tako lako u nasem hobiju, pogotovo kada posedujes neku firmu, cestitke na tome. (ja se Bogami mucim kada je nesto moje)

Krenucu od toga da ne zvuce svi Krell proizvodi isto ali to se odnosi I na druge firme takodje. Licno mislim cak I kada bi hteli to da postignu da ne bi mogli. Razlicito zvuce cak proizvodi istog proizvodjaca u istoj seriji. I sam si primetio da nisu sve nove serije zvucale bolje nego stare, znaci nije sve u novim delovima, tehnologijama, materijalima, ima nestu u toj audio industriji I u faktoru srece ali mozda najvise u postenju, nisu svi uredjaji uradjeni sa istim nivom postenja.

Sto se tice preampa razlika izmendju KRC 3 I KRC HR je tolika da po meni KRC 3 I ostali brojevi cak nije ni Hi End uredjaj a napravali ga Hi End firma, nadam se da sam sve rekao. Mozda nisam bio bas jasan u predhodnom postu. Ja sam mislio da u svakoj seriji Krell prempa kod drugih firmi je bilo boljih izdanaka. Te 1996 godine kada je u Oktobru testiran KRC HR postojao je Accuphase C 275 preamp  sledece 1997 god C 265 (made in Germanu) a Krell KRC HR je jos bio vazeci model Krell-a.

Po meni oba Accuphase preampa su neutralnija a to znaci “bolja†, Krell je imao samo nesto dublji bass ali isto tako bez jasne definicije, dosta zaobljen I ponekad toliko voluman da je izbijao u prvi plan, Navodim bas jer je tu bila najveca razlika. Razlika je bila I u poziciji cele zvucne slike koja je kod Krella bila malo napred. I za kraj isuvise napadni visoki (neki kazu I da su zrnasti) ja cu ostati na napadni . mala digresija, mozda najveci napredak FSB serije su bas ti visoki tonovi. Znaci da ne bih sto puta ponavljao sve ovo je mozda minimalno ali ako ne zaboravimo o kojoj klasi uredjaj se radi kao I o cenama koliko kostaju jedino I mozemo da ocekujemo minimalne razlike. Ali za te pare I pogotovo na tom nivou to mozda I nije malo. Kod KRC 3 je to mnogo veca razlika cak prevelika a I on je kostao par bubrega za svoje vreme. Takodje bitno je I ono sto sam o usima kao mernim instrumentima vec napisao u jednom od predhodnih postova, da se ne zaboravi.

Ja sam I sam pohvalio Krell izlazna pojacala I rekao da su daleko ispred njihovih preampa ali I vlasnik a I distributeri insistiraju u 99 posto slucajeva da se slusa kao kombo uredjaj, pa kad vec hoce tako onda tako I da ih ocenjujemo, zar ne.

KSA (nisam pogresio) je izuzetno dobra amplifikacija, to je eto I po meni primer gde je staro mnogo bolje od novijih izdanaka iste firme. Nisam dovoljno ozbiljno slusao KAS pa ne bih da komentarisem, mogu jedino da kazem je da se I na neobiljno slusanje visoki razlikuju I to u korist KAS Krell Audi Standard serije. Krell kao velika firma sa izuzetnim znacajem u audio industriji ima svoj zvucni potpis I ja to podrzavam jer se mi I opredeljujemo za odredjene firme bas zbog tih specificinih sound signature. Ipak je nemoguce za sada nepraviti potpuno neutralan uredjaj a kada se napravi onda zbogom sa nasim hobijem , svi cemo imati isto I kraj price. Tako da je mozda I dobro sto se razlikuju.

Pozdrav u najpozitivnijem

audiphil-skom duhu

"ajd na nove proizvode" 

 

Koje nove proizvode….

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...