Jump to content


durd3n sistem:)


durd

Recommended Posts

  • 1 month later...

Evo malo novosti...

Posto su mi pregovori za PMC OB1i propali , hteo covek da uzme i moje bowerse i  doplatu, ali zbog kupovine TV ue40es6100 jednostavno nisam imao dovoljno :(:(...

Na kraju sam zavrsio sa Dynaudio Contour S1.4 i Dinaudio Stand4 stalcima... isto zame +doplata

OB1i bi bilo neko trajnije resenje ali nije ni ovo lose .... 

 

za sada samo stoje na stalcima, kada provalim enigmu kako se kace, zasraficu ih :):)

zvuk :facehearts

post-14418-0-10997900-1368098159_thumb.j

post-14418-0-95189400-1368098166_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bravo ,  a sad dobrodosao u Dynaudio klub i tamo mora da se prijavis sa prinovom  . He, he lako je bilo odluciti se za bolje DY kad si cuo kako su zasvirale moje Contour 1.3  koje sam ti donosio. Ove verujem nisi trazio na probu , je li  ;-) a i sta ima proba , to je proverena i dokazana DY  kutijica . Samo da znas da je ona jos zahtevnija od 1.3   :thumbsup2

 

ps                                    ..        

 

Super si prosao kad je prihvatio tvoje Bowrse u zamenu , jos ako ti ih je priznao na neku ok cenu koja je tebi odgovarala , olalalaaaaaa . . . Nadam se da si sad  shvatio  neke stvari  kad u kuci imas dobar  DY  koje su to  razlike u odnosu na B&W a 603 vazi za veoma uspesam Bowersov model. A zamisli kako tek onda rade podno stojece DY kao napr . .  S 3.4  kad ove male imaju takvu cvrstu i duboku basinu

Link to comment
Share on other sites

:)

@maxo 

Pa tesko da mogu da budem objektivan jer su zvucnici slusani u razlicitom prostoru, sa razlicitim pojacalima  i dacom...

za wharfedale mogu da kazem da je kabinet kvalitetnije  uradjen od 683, njih sam slusao sa exposure pojacalom, izuzetno nezgodni za pozicioniranje, tamnijeg zvuka ,  

 

a 683 sa bass reflex portom napred milina za pozicioniranje, nista im ne fali, promenjeni su jer trazim nesto a jos ni sam ne znam sta.. da uzimam nove floorstandere za oko 1000e opet bi uzeo njih...

 

s1.4 nisam jos dovoljno preslusao ali cini mi se da su im visoki za nijansu slabiji od sucinih 1.3 koje sam probao kod mene, mozda tripujem , al svakako bolji od 683...

Primare I30 lepo radi sa njima cini mi se kao da ima vise od 180w na 4oma koliko je u specifikaciji....

E sada neki prijatelj  koji ih je slusalo kod mene kao zamerku navodi da nemaju dovoljno basa,  dok se meni cini da imaju i vise nego dovoljno ... toliko o tome koliko su ukusi a i sluh subjektivni...

imam i dovoljno prostora da ih lepo namestim...

Link to comment
Share on other sites

Kod prijatelja sam slusao istu kombinaciju (Dyn S 1.4 + Primare i30) - lepo zvuci (malo metalno ali ...) ali ogroman kvalitativni skok je ako zamenis pojacalo za Elektrocompainet ECI 4 ili 5 (sto je prijatelj i uradio) i tek su tad kutije prosvirale kako treba

Link to comment
Share on other sites

Lepo radi sa I30 , nije metalni zvuk nikako mozda mu je to bilo do izvora,  mana 1.4 je sto nije 3.4 :):)

imaju jedne na ebay.de al trazi 2,5k, + prevoz .... :roll:

 

imacu sada vremena jedno  godinu dana da proucavam 1.4 heheh dok ne skupim  za 3.4

sada samo po neka ploca i to je to :):)

Link to comment
Share on other sites

Razmisli bar 5x ,pre nego sto ubacis skuplje i jos zahtevnije floarstandere u mozda nedovoljno veliku sobu za njih i narusis balans sistema,tad krece igranka bez kraja.Ako imas dovoljnu kolicinu bass-a narocito.Mnogo ces vise uciniti ako sa izvora promenis budzet izvore zvuka koji u startu zakinu informacije koje nikad ne moze nadomestiti ostatak sistema.Cak popravkom preampa(ampa) i zvucnika postaju jos izrazenije mane.Sistem je inace solidno izbalansiran,a tjuner je bijutiful  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Evo posle par dana testiranja mogu da kazem da sam napravio znacajan skok u kvalitetu reprodukcije sa 1.4 u odnosu na b&w 683, a i  primare se dobro drzi :)

 

Traze dosta prostora :crno-na-belo  ... 

oko njih prostor mi nije problem  imam 1,5m+, ali ako hocu malo glasnije da ih slusam moram da pomerim levi iza koga  nema dovoljno prostora 20cm u levo,

napisao sam da su visoki Esotec Plus slabiji od 1.3 sto nije bas tacno, nisu se lepo culi od basa :roll: , jer sam odvrnuo a nisam odmakao od zida,  jbga zajebani su za pozicioniranje...

 

veoma cistog i preciznog zvuka, Mogu da se pojacaju i zvuce odlicno i traze da se pojacaju ali isto tako zvuce odlicno i na tihom slusanju, sto je za mene veliki + a tako slusam 87% vremena....

Probao sam i sa sundjerima u reflex portu , onda skoro svi probleim oko poziciranja nestanu, jedino to nije za glasno slusanje...

Ne verujem koliko basa izlazi iz ovih malih kutija, sva sreca pa sam bas freak :):)

 

Sada sam upravo preslusao Esbjörn Svensson Trio-Strange Place for Snow i Alice in chains-unplugged...  zvuci kao da mi  Layne Staley sedi u turskom sedu na sred sobe i peva dok 

Jerry Cantrell izlazi iz predsoblja i ide u kuhinju lagano po pivo....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...