Jump to content


Dynaudio Focus 140


Igi Pop74

Recommended Posts

@pantaNS

Bez potrebe preterujes sa tih 4 ohm-a. 82-jke uopste nisu teske za "pomeranje". Impedansa im ne pada ispod 3.9 ohm-a. Imaju, naravno, izvestan fazni pomeraj, ali napominjem da sam ih slusao i na mnogo slabijem pojacalu i da su radili sasvim korektno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Kraj zezanja nasao manual i evo sta pise.

Mono operation:

Push the “Stereo / Mono†switch out(LED off).

Connect one channel of the preamplifier to the Right input of the AW220.

Leave the left input open.

Connect the positive speaker terminal to the amplifiers positive right output.

Connect the negative speaker terminal to the amplifiers positive left output.

Do not load the amplifier with impedance lower than 4 ohms.

See page 11

Znaci moze 4 oma u mono vezi, pali ne zali. Dakle moze Dynaudio.

Link to comment
Share on other sites

Kraj zezanja nasao manual i evo sta pise.

Mono operation:

Push the “Stereo / Mono†switch out(LED off).

Connect one channel of the preamplifier to the Right input of the AW220.

Leave the left input open.

Connect the positive speaker terminal to the amplifiers positive right output.

Connect the negative speaker terminal to the amplifiers positive left output.

Do not load the amplifier with impedance lower than 4 ohms.

See page 11

Znaci moze 4 oma u mono vezi, pali ne zali. Dakle moze Dynaudio.

Link to comment
Share on other sites

Kraj zezanja nasao manual i evo sta pise.

Mono operation:

Push the “Stereo / Mono†switch out(LED off).

Connect one channel of the preamplifier to the Right input of the AW220.

Leave the left input open.

Connect the positive speaker terminal to the amplifiers positive right output.

Connect the negative speaker terminal to the amplifiers positive left output.

Do not load the amplifier with impedance lower than 4 ohms.

See page 11

Znaci moze 4 oma u mono vezi, pali ne zali. Dakle moze Dynaudio.

Link to comment
Share on other sites

Na EC i Primare se nisam ni bazirao u tvom odgovoru, jer covek ni ne trazi pojacalo, nego zvucnike, a tu si bio jako usmeren i odlucan sa predlozima. Da li zaista mislis da ti zvucnici mogu najbolje da odgovore izazovu od 42kvm?

Izgleda da je "problematika" ove teme u neku ruku podeljeno misljenje sagovornika oko zadovoljavajuce implementacije zvucnika u odredjenu akusticku sredinu, sa svim svojstvima zadate sredine, a i samih zvucnika. Nekome i mali dvosistemac svira odlicno u 50kvm, a nekome je u startu jasno da je to pracka od zvuka, pogotovo te tipologije, i cene. Kriterijumi su razliciti.

Ne znam kada ce ljudima koji imaju zelju da ispune vece prostorije kvalitetnim zvukom biti jasno da imaju 3 izbora:

1) Kupe veliko potentno, polovno;

2) Kupe novo preskupo sto ce moci da odgovori izazovu;

3) Naprave ili kupe dobar DIY, ako su nesposobni da ga sami naprave.

Sve ostalo je kajanje u takvim prostorima, pre ili kasnije.

Link to comment
Share on other sites

NIKK, nisam od onih koji traže dlaku u jajetu. Tema je pokrenuta s moje strane jer treba da se selim u veći stan. Dosadašnja soba zasebna idealnih 20 kvm, a novo stanje dnevni boravak sa trpezarijom oko 40 kvm. Resio da zamenim dosadasnje Focal-e JMlab Cobalt 826S koje sam pazario jer imaju metalne grilove, da moj tadašnji bebac ne bi ubadao prstima po zvučničkim jedinicama. Iskren da budem nisam se muzike ni naslušao. Oduvek sam maštao o Dynaudio-u ali mi je bio cenovno nedostupan. Ako male kutije nisu dovoljne za moju kvadraturu šta mislite o Focus-u 220 ili nekom starom Contour-u 3.0 ili 1.8 MK II?

Ako sam dobro razumeo, ti se još nisi preselio, a i još uvek imaš Focale. Na tvom mestu, ja bih prvo sačekao da se preselim, pa bih onda poslušao šta Focali imaju da kažu u novom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Focus 220 bi, po mom misljenju, skroz lepo odradio posao.

Takodje, ako nema novca, ja bi rado prodao jedno pojacalo da uzmem Focus 220. Taj Focus, koliko su meni prijavili, lepo radi sa NAP 200 pojacalom, koje je isto 70W, samo je bitno da pojacalo bude stabilno na malim impedansama, a, kako ti je impuls objasnio, pojacalo koje nije bridze-ovano to radi bolje.

Ja bi slusao i Neat Momentum 4i, ali to sam ja.... :D Mada, iskreno, i meni je pitanje da li bi, da imam 40m2 odoleo da ne uzmem Dynaudio. Ja bi ga, mozda, uzeo i ovde gde sam sad - ali nemam prostora za njih. :D

Link to comment
Share on other sites

Focus 220 bi, po mom misljenju, skroz lepo odradio posao.

Takodje, ako nema novca, ja bi rado prodao jedno pojacalo da uzmem Focus 220. Taj Focus, koliko su meni prijavili, lepo radi sa NAP 200 pojacalom, koje je isto 70W, samo je bitno da pojacalo bude stabilno na malim impedansama, a, kako ti je impuls objasnio, pojacalo koje nije bridze-ovano to radi bolje.

Ja bi slusao i Neat Momentum 4i, ali to sam ja.... :D Mada, iskreno, i meni je pitanje da li bi, da imam 40m2 odoleo da ne uzmem Dynaudio. Ja bi ga, mozda, uzeo i ovde gde sam sad - ali nemam prostora za njih. :D

Link to comment
Share on other sites

Focus 220 ima najveci pad impedanse od 4.92 ohms na 176 Hz, a phase angle mu je -28.46 na 80Hz. Odziv bass-a je na –3dB 39 Hz, a na –6dB silazi do 31 Hz. Na 3-3,5Khz mu odziv malo upada u usek od 5dB, ali se ubrzo vadi i nastavlja skoro linearno do nekih 12-13Khz, kada visoki tonovi krecu da padaju, pa je 20Khz na -7dB. Inace, do 10Khz mu je odstupanje linearnog odziva ukupno 6dB (najvise utice pomenuti pad na 3-3,5Khz, posto je ostalo koliko-toliko linearno, za razliku od mnogih brendova). Dve 6.5" jedinice, u podnoj varijanti za 42kvm...hmm, moglo bi da svira, ali opet nije bas najsrecnije resenje. Tu bi se tek Focus 360 razmahao, ali i kosta vise.

Link to comment
Share on other sites

Focus 220 ima najveci pad impedanse od 4.92 ohms na 176 Hz, a phase angle mu je -28.46 na 80Hz. Odziv bass-a je na –3dB 39 Hz, a na –6dB silazi do 31 Hz. Na 3-3,5Khz mu odziv malo upada u usek od 5dB, ali se ubrzo vadi i nastavlja skoro linearno do nekih 12-13Khz, kada visoki tonovi krecu da padaju, pa je 20Khz na -7dB. Inace, do 10Khz mu je odstupanje linearnog odziva ukupno 6dB (najvise utice pomenuti pad na 3-3,5Khz, posto je ostalo koliko-toliko linearno, za razliku od mnogih brendova). Dve 6.5" jedinice, u podnoj varijanti za 42kvm...hmm, moglo bi da svira, ali opet nije bas najsrecnije resenje. Tu bi se tek Focus 360 razmahao, ali i kosta vise.

GENIJALNO! :bacanje:bacanje:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Focus 220 ima najveci pad impedanse od 4.92 ohms na 176 Hz, a phase angle mu je -28.46 na 80Hz. Odziv bass-a je na –3dB 39 Hz, a na –6dB silazi do 31 Hz. Na 3-3,5Khz mu odziv malo upada u usek od 5dB, ali se ubrzo vadi i nastavlja skoro linearno do nekih 12-13Khz, kada visoki tonovi krecu da padaju, pa je 20Khz na -7dB. Inace, do 10Khz mu je odstupanje linearnog odziva ukupno 6dB (najvise utice pomenuti pad na 3-3,5Khz, posto je ostalo koliko-toliko linearno, za razliku od mnogih brendova). Dve 6.5" jedinice, u podnoj varijanti za 42kvm...hmm, moglo bi da svira, ali opet nije bas najsrecnije resenje. Tu bi se tek Focus 360 razmahao, ali i kosta vise.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...