Jump to content


Dynaudio Focus 140


Igi Pop74

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Za pokretaca teme>

- posto su na raspolaganju dva stereo pojacala, moze se ici na varijantu mono blokova (sa zvucnicima od 8oma) ili na bi-amping (sa zvucnicima od 4 ili 8oma)

- sa bi-ampingom bi moglo da se dobije dosta na kvalitetu reprodukcije, pogotovo u slucaju da se opredelis za 3-sistemske, 4oma zvucnike

- 2 i 2,5-sistemske igracke koje su pominjane u ovoj temi nemaju sta da traze u prostoriji od 40kov uz zadatak da je ispune zvukom a ne membranama i svojim ostalim letecim delovima :)

- neki minimum bi bio dobar 3-sistemski florstender sa 2x20cm basovima,

- pojasni malo 'volim dubok bas'

Za ostale ucesnike>

- da li je iko ko je preporucio bilo koji od Dynaudio podnostojecih modela uzeo u obzir da su to 4omske kutije i da nemaju mogucnost bi-ampinga? Kako bi to po vama uopste moglo da se upotrebi sa njegovim EC pojacalima?

- da li znate sta znaci napuniti prostoriju od 40kv zvukom ili samo mislite da znate i da li ste ikad imali priliku da cujete adekvatno popunjen takav ili slican prostor zvukom koji dolazi iz drajvera veceg promera od 5-6" bez obzira na kolociniu?

Link to comment
Share on other sites

Za pokretaca teme>

- posto su na raspolaganju dva stereo pojacala, moze se ici na varijantu mono blokova (sa zvucnicima od 8oma) ili na bi-amping (sa zvucnicima od 4 ili 8oma)

- sa bi-ampingom bi moglo da se dobije dosta na kvalitetu reprodukcije, pogotovo u slucaju da se opredelis za 3-sistemske, 4oma zvucnike

- 2 i 2,5-sistemske igracke koje su pominjane u ovoj temi nemaju sta da traze u prostoriji od 40kov uz zadatak da je ispune zvukom a ne membranama i svojim ostalim letecim delovima :)

- neki minimum bi bio dobar 3-sistemski florstender sa 2x20cm basovima,

- pojasni malo 'volim dubok bas'

Za ostale ucesnike>

- da li je iko ko je preporucio bilo koji od Dynaudio podnostojecih modela uzeo u obzir da su to 4omske kutije i da nemaju mogucnost bi-ampinga? Kako bi to po vama uopste moglo da se upotrebi sa njegovim EC pojacalima?

- da li znate sta znaci napuniti prostoriju od 40kv zvukom ili samo mislite da znate i da li ste ikad imali priliku da cujete adekvatno popunjen takav ili slican prostor zvukom koji dolazi iz drajvera veceg promera od 5-6" bez obzira na kolociniu?

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam kako bi se Spendor uklopio sa EC. Nisam imao prilike da poslusm tu kombinaciju. Sa druge strane kod distributera Spendora mogu se cuti i probati i Neat zvucnici koji sa Hegelom rade odlicno a Hegel i EC su Skandinavci dosta slicni po zvuku pa ako uz EC ne pase Spendor vrlo je verovatno da Neat hoce. Neat takodje kazu fenomenalno radi i sa Primare. Izgleda da mu severnjaci dobro pasu. Jedna ideja vise za razmisljanje.

Ovaj logički sled Focus 140 > Dynaudio > Electrocompaniet > Skandinavija > Hegel > Spendor > Neat je stvarno zabavan ali mi nije jasno kako se od ovog početka stiže do ovog kraja :spavanje

Link to comment
Share on other sites

Predlog sam dao jer sve prodaje jedan Äovek pa pretpostavljam da može da ponese svoj amp i posluÅ¡a sve zvuÄnike i to uporedi sa recimo Spendorom ili Dynaudiom i sam se uveri Å¡ta mu najviÅ¡e odgovara, a i u to koliko ima istine u onome Å¡to priÄamo. Prodavca ne poznajem.

Btw, ukoliko si imao prilike da vidiÅ¡ pomenute zvuÄnike iz mog linka možeÅ¡ Äoveku da skratiÅ¡ muke i opiÅ¡eÅ¡ njihovo stanje. Ako si komentarisao neku od fotografija, molim te da budeÅ¡ precizniji jer ja ne mogu da zakljuÄim na koji zvuÄnik misliÅ¡. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kako niko nije do sada predložio Klipsch, ostaje meni da to uradim :) Uklapaju ti se u budžet.

http://www.player.rs/product.php?ID=1382

PoÅ¡to si iz Beograda, možeÅ¡ da odeÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡ kako se tebi Äuje. Ja sam ih sluÅ¡ao ali ćeÅ¡ ostati uskraćen za moja sluÅ¡na iskustva. Tebi uopÅ¡te ne mora da se svidi ako se meni svideo i obratno.

Link to comment
Share on other sites

Na EC i Primare se nisam ni bazirao u tvom odgovoru, jer covek ni ne trazi pojacalo, nego zvucnike, a tu si bio jako usmeren i odlucan sa predlozima. Da li zaista mislis da ti zvucnici mogu najbolje da odgovore izazovu od 42kvm?

Izgleda da je "problematika" ove teme u neku ruku podeljeno misljenje sagovornika oko zadovoljavajuce implementacije zvucnika u odredjenu akusticku sredinu, sa svim svojstvima zadate sredine, a i samih zvucnika. Nekome i mali dvosistemac svira odlicno u 50kvm, a nekome je u startu jasno da je to pracka od zvuka, pogotovo te tipologije, i cene. Kriterijumi su razliciti.

Ne znam kada ce ljudima koji imaju zelju da ispune vece prostorije kvalitetnim zvukom biti jasno da imaju 3 izbora:

1) Kupe veliko potentno, polovno;

2) Kupe novo preskupo sto ce moci da odgovori izazovu;

3) Naprave ili kupe dobar DIY, ako su nesposobni da ga sami naprave.

Sve ostalo je kajanje u takvim prostorima, pre ili kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Ajd ovako da rezimiramo sve dosada izreÄeno u vezi postavljene teme. ZnaÄi bookshelf zvuÄnike izbeći u Å¡irokom luku za zadatu kvadraturu. U obzir bi doÅ¡li neki podnostojeći zvuÄnici trosistemci impedanse 8 Omha, jer zvuÄnici impedanse 4 Omha su jako opterećujući za moj sistem. Tek mi sad niÅ¡ta nije jasno?

Link to comment
Share on other sites

Cisto da te jos malo zbunim:

Mali zvucnici ce losije popuniti sobu, ali mogu da imaju bolji zvuk - unutar sweet spot-a. Cisto da ne bude da ti niko nije rekao :).

Bojim se da ti ne gine probavanje... :/

Da, idealno bi bilo da nadjes neke savrsene trosistemce, ravne na jedno 6 Om-a, sa basom od 30cm, koji je brz k'o munja i sve to za male pare. Na zalost, jedino da pitas Petra Pana za njegov par, jer mislim da toga, van Nedodjije nema. :) Kompromis ti ne gine, pa je, po meni, najbolje da sto vise slusas - i odlucis na osnovu toga.

Link to comment
Share on other sites

Cisto da te jos malo zbunim:

Mali zvucnici ce losije popuniti sobu, ali mogu da imaju bolji zvuk - unutar sweet spot-a. Cisto da ne bude da ti niko nije rekao :).

Bojim se da ti ne gine probavanje... :/

Da, idealno bi bilo da nadjes neke savrsene trosistemce, ravne na jedno 6 Om-a, sa basom od 30cm, koji je brz k'o munja i sve to za male pare. Na zalost, jedino da pitas Petra Pana za njegov par, jer mislim da toga, van Nedodjije nema. :) Kompromis ti ne gine, pa je, po meni, najbolje da sto vise slusas - i odlucis na osnovu toga.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...