Jump to content

Dynaudio Focus 140

Igi Pop74

Recommended Posts

Da li su zvuÄnici iz naslova teme dovoljni za povrsine do 40m2? Pod dovoljni mislim, da li su sposobni da ispune prostor muzikom i kako ih najbolje pozicionirat u dnevnom boravku(dnevna soba zajedno sa trpezarijom)? Å irina dnevnog boravka je 6m2 ,a duzina oko 7m2.

• Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Da li su zvuÄnici iz naslova teme dovoljni za povrsine do 40m2? Pod dovoljni mislim, da li su sposobni da ispune prostor muzikom i kako ih najbolje pozicionirat u dnevnom boravku(dnevna soba zajedno sa trpezarijom)? Å irina dnevnog boravka je 6m2 ,a duzina oko 7m2.

Slusao sam par bookshelf Dynaudio zvucnika; Od Audience 52, Focus 140 kao i Contour 1.4s koji je i moj favorit. Sve ove zvuÄnike sluÅ¡ao sam u prostorijama do 25 kvadrata i sve je to zvuÄalo jako dobro. Slusnog iskustva u vecim prostorijama sa mojim sistemom nemam. Zato bi mi vasa pomoc oko izbora zvucnika za prostoriju od 40-tak kvadrata bila itekako potrebna.

Slusao sam par bookshelf Dynaudio zvucnika; Od Audience 52, Focus 140 kao i Contour 1.4s koji je i moj favorit. Sve ove zvučnike slušao sam u prostorijama do 25 kvadrata i sve je to zvučalo jako dobro. Slusnog iskustva u vecim prostorijama sa mojim sistemom nemam. Zato bi mi vasa pomoc oko izbora zvucnika za prostoriju od 40-tak kvadrata bila itekako potrebna.

Ako si finansijski ogranicen, da li si razmisljao da poslusas neki od podnostojecih Excite modela?

:thumbsup2

Ili se viÅ¡e ne prave kutije za takve zahteve, ili su sa naÅ¡eg stanoviÅ¡ta popriliÄno skupe. Za toliku prostoriju i zvuk koji je moćan u 40 m2, gde muzika ima "telo" i težinu, treba neÅ¡to tipa ProAc D80R, a kao Å¡to znamo, to koÅ¡ta.

NajÄešće se ispostavi da pojaÄalo nije problem, iako npr. tvoje ima (samo) 70w RMS na 8 Ohma. Bolje je za toliki prostor nabaviti odgovarajuće zvuÄnike. A to ne znaÄi samo neÅ¡to efikasnije, već i da se lako pogone, Å¡to nisu iste stvari. Taj ProAc ima 2x8" basove, 2 kalotna srednjetonca i true ribbon viskotonac, i te bass jedinice imaju laganu kartonsku membranu i labav kretni sistem. Recept za lak pogon, i sa cevima i sa tranzistorcima proseÄne snage.

Problem sa manjim kutijama i pojaÄalima velike snage je Å¡to će na velikoj glasnoći zvuÄati jadno i izobliÄeno, jer će mala membrana imati predugaÄak hod, a postoji opasnost i da izleti i zalepi se sluÅ¡aocu na nos. :ruganje

Tek kada ÄujeÅ¡ kvalitetne velike kutije velikog zvuka u velikoj prostoriji, znaÅ¡ Å¡ta si sve pre toga propustio.

Najteže nabavljiva komponenta kvalitetnog audio sistema je ono što većini nas nedostaje - velika prostorija.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...