Jump to content


sistem by trouble


Trouble

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovako na prvu poslije jednog dana slusanja tj.pozicioniranja opravdali su ocekivanja.Slusao sam ih samo na sajmu i tamo su mi bili jedan od najboljih prikazanih zvucnika.Kada se ukazala prilika za kupovinu po,meni odgovarajucoj cijeni,to je bilo to,KEF je nasao drugog vlasnika.Kao prvo reaguju na minimalne promjene pozicije,od zdravog utegnutog basa do rezonancije cijele sobe dijeli te par centimetara.Kutije su ogromne,kao par frizidera jos u bijelom finishu.Traze dosta snage mada mislim da aleph moze da se bori sa njima.Ne prave razliku izmedju tihog i glasnog slusanja,sve je tu dal' pojacavao il' smanjivao.Muzika je dobila onu prostornost koju KEF nije imao,ambijentalnost snimka se jasno cuje.Neznatno su detaljnije od KEFa al je ta detaljnost iznesena na drugi nacin.Bas je,usudio bih se reci,neznatno dublji nego na KEFu al' isto drugacije iznesen,kompresiona kutija ipak ima svoje prednosti ako se ne trazi neki sub-bas.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Trouble said:

stigao Gallus...

IMG-b44b7bb13fec8e3560c9e52248747c12-V.jpg

i meni na zadnjem sajmu to bio najbolji zvuk,neracunajuci ono ludilo kod Slobe bm-a (i zvucno i cenovno)

taj pass ti samo daje naznake sta taj zvucnik moze,to je moje misljenje,ugledaj se na prezentere....d-klasa,snage koliko god moze da potrosi i jos 3 puta toliko rezerve,kontrola,detaljnost,energija i sve ostalo.

 

i sam sam prosao put od single enda 2a3,a klase 30w babelfish,ab kalsa 120w......sve vrhunski uradjena pojacala i zvuce sjajno ali sa ekstra osetljivim kutijama (izuzimam ovo zadnje)......i posle sajma,na kom sam video da u tri dobre sobe svira d-klasa,zainteresujem se za to i probam.

hypex nc-400 mono blokove i padnem u nesvest.....,na netu kazu icepower 1200 postavio nove standarde,dodjem i do toga i obecanje ispunjeno.imas Acousitic Invader sa tim modulom,ja ga imam i na moju inicijativu i angazovanje je i nabavljen i realizovan taj snagas,probaj....iznenadices se.

 

jako su mi se svideli gallusi na sajmu,zavidim ti i uzivaj.

 

p.s.sad sam u fazi istrazivanja pojacala za slusalice i to na tvojoj polici deluje jako lepo i zanimljivo,daj neke detalje ,moze i na pp.hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Morat cu probati nesto jace,aleph gura kutije sasvim zadovoljavajuce al mi je i prije bio plan da probam nesto u D klasi,Acustic Invader ima skroz ok cijenu za svoje pojacalo jedino mi je malo teze organizovati probu,mada kada i ako bude aktuelno moglo bi se i to dogovoriti.

Stose tice pojacala za slusalice rijec je o Had Audiolab maestral II pojacalu ,https://www.head-fi.org/threads/review-had-audiolab-maestral-ii.709711/)

koje moze raditi i kao preamp sa jednim ulazom.

Koristim ga sa Sennhaiser HD 540 gold reference slusalicama i uz project phono kao preamp za gramofon,za moje potrebe i vise nego odlican zvuk.

Link to comment
Share on other sites

On 8.8.2019. at 23:44, Trouble said:

stigao Gallus...

IMG-b44b7bb13fec8e3560c9e52248747c12-V.jpg

Cestitke na prinovi, jako dobre kutije, a pogotovo za trazenu cenu!!

Kao sto rece Patason, bile su jedan od bisera na proslom HFS u Beogradu.

Jako dobro su se snasle u onako skucenom prostoru, ocigledno da kompresija uspesno resava probleme sa basom (u odnosu na bass refleks koncept).

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, patason said:

hvala

da li si maestral poredio sa nekim lehmanom,schiitom,projectom.....da mogu da naslutim zvucni karakter.....ja bi terao akg k-500 i k-712.

slusam i AKG K550,koji je slican karakterom kao 712, i tacno se cuje razlika u tonskom potpisu slusalica pa po tome mislim da je pojacalo prilicno neutralno.Sve zavisi od kvaliteta slusalica,od 712 sigurno nece napraviti muljave i "bas heavy"...nema nikakvog roll offa,cisto i precizno,ne zamara ,kao dobar lampaski setup u dobroj sobi.Lampe nisu egzoticne i lako su dobavljive sto je veliki plus ako volis da stalno nesto pipkas,mjenjas...

Druga pojacala sam slusao uglavnom po sajmovim i nisam nasao ni jedno koje bi zvucno oduvalo maestrala,ako je dobro dobro je ,dalje je do slusalica.Malu bi primjedbu stavio na kvalitet konektora koji lako oksidiraju pa se moraju cesto cistiti i kvalitet naponskog konektora koji sam morao promijeniti.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

Cestitke na prinovi, jako dobre kutije, a pogotovo za trazenu cenu!!

Kao sto rece Patason, bile su jedan od bisera na proslom HFS u Beogradu.

Jako dobro su se snasle u onako skucenom prostoru, ocigledno da kompresija uspesno resava probleme sa basom (u odnosu na bass refleks koncept).

Hvala Filipe,

problem sa basom rjesava,samo ne treba ocekivati cuda da cete samo spustiti kutije tamo gdje da bi trebale da stoje i da ce to prosvirati...setup zavisi od centimetara i to ne u uz pomoc mjerenja i cuda nego se i na uho cuje kad zaigraju modovi sobe.

Najboljiodziv sam postigao na relativno maloj udaljenosti od zadnjeg zida a to je ono sto se uglavnom trazi u ovim nasim "lajf-stajl" sistemima stavljenim u dnevne sobe,bocni zidovi su manji problem do njih uglavnom ima mjesta.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Trouble said:

Hvala Filipe,

problem sa basom rjesava,samo ne treba ocekivati cuda da cete samo spustiti kutije tamo gdje da bi trebale da stoje i da ce to prosvirati...setup zavisi od centimetara i to ne u uz pomoc mjerenja i cuda nego se i na uho cuje kad zaigraju modovi sobe.

Najboljiodziv sam postigao na relativno maloj udaljenosti od zadnjeg zida a to je ono sto se uglavnom trazi u ovim nasim "lajf-stajl" sistemima stavljenim u dnevne sobe,bocni zidovi su manji problem do njih uglavnom ima mjesta.

Odlicno, to se trazi.

Retko ko moze u svakodnevnim uslovima da postavi zvucnike na pola sobe, a znam neke koji ni tada ne dobiju savrsen bas :D

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, TurboMaximus said:

Neke stvari izgleda jako teško ulaze u glavu. Pozicioniranje zvučnika je od suštinskog značaja za ukupan zvuk, a ne samo za reprodukciju basa.

Naravno,ali bez nekih mjernih instrumenata ili veceg iskustva u slusanju drugih sistema najlakse je primjetiti greske u reprodukciji nizih frekvencija koje ,barem meni,najvise smetaju.Pik od par db na 2khz nece unistiti cijeli spektar kao pik od par db na 55 hz koji se poklopi sa modom sobe.

Prilikom pozicioniranja koristim se ton generatorom i trudim se da nadjem poziciju gdje frekvencije do nekih 400 hz zvuce sto ujednacenije u cemu naravno nikad nisam uspjeo u potpunosti,uvijek tu nesto il fali il ima viska al trazim neki kompromis izmedju pikova i rupa.Poslije ide Watersov "Amused to death" sa kojim dotjeram razmak i zakrivljenost da oni silni efekti imaju smisla i to je to.

Neposjedujem  dovoljno znanja  da se bavim mjerenjima i nekim ozbiljnijim pristupom pozicioniranju i akusticnom tretmanu iako mislim da je to osnova dobrog zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam ni pomislio da išta merim. Slušam i tražim da se celina spakuje, a to znači dobar kompromis svih atributa koji se pripisuju reprodukovanom zvuku. Siguran sam da moj sistem ne bi prošao test frekvencijske linearnosti, ali zato neke druge prolazi.

Uzgred, Gallusi su bili jedina svetla tačka sajma.

Link to comment
Share on other sites

On 11.8.2019. at 15:48, TurboMaximus said:

Neke stvari izgleda jako teško ulaze u glavu. Pozicioniranje zvučnika je od suštinskog značaja za ukupan zvuk, a ne samo za reprodukciju basa.

Tacno, ali dobro pozicioniranje zvucnika se valjda podrazumeva. 

Ono sto se pak ne podrazumeva, a cesto je tesko postici, je pozicioniranje zvucnika tako da bas reprodukcija ne zamaskira i nanese stetu srednjem i gornjem spektru koji su kljucni za dobar zvuk. 

Edited by Филип
Izvinjavam se za off pokretacu teme.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Trouble said:

Pass dobio novog vlasnika,kupljen Nord Two SE ICE 1200 AS2.

sjajno,to je isti modul,drugaciji konektori i ozicenje ali sa switchcraftom i neotechom to je izuzetan snagas,jos ako si uzeo onaj sa kp koji se bukvalno poklanjao koliko je bio jeftin,izuzetno si prosao.

sad javi utiske,koliko si odusevljen :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...