Jump to content


sistem by trouble


Trouble

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Otisli bowersi:plakanje,umjesto njih Kef ls50.

Poslije nekoliko mjeseci cimanja i pozicioniranja zvucnika u sobi,pokusaja da se smanji uticaj sobe i smanji pik u basu na cca.45hz bowersi su morali da odu.Kef je u tom podruciju dosta tanak i uticaj sobe je minimalan ali je zato sve ostalo na svom mjestu.U prvobitnom planu je bila i kupovina nekog ozbiljnijeg sub-a ali poslije prvog zvuka iz zvucnika se vidjelo da je to nepotrebno,mozda nekada kasnije cisto da se iz trenutne postavke izvuce maksimum.Kef svira u 35 m2 bez ikakvih problema sto sam potajno i ocekivao.Ponovo se slusa muzika umjesto osluskivanja zvukova i trazenja mana.Definitivno sam na strani onih koji tvrde da je Kef sa ovim zvucnikom napravio dobar posao.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dalje ulaganje u "hardwer" bez akusticnog sredjivanja  mislim da je besmisleno,to je to,mozda koji kabal,bolji preamp...a zvucnici definitivno ne.Zanemarujemo uticaj prostora,po specifikaciji rijetko ko razmislja da stavi Kef ls50 u 35m2 a to moze da ispadne vrlo dobro.

Ovako na uho,koristeci ton generator,ne primjecujem neke velike razlike u glasnoći pojedinih frekvencija,prilicno su ujednačene.Test ton od 40Hz se čuje bez problema i to je kraj,sve ispod toga je naglo odrezano.Stalci su procistili zvuk s obzirom da su zvucnici dodatno odmaknuti od zida.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...