Jump to content


sistem by trouble


Trouble

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

stigao rotel rb-990 bx,2 x 200W na 8 oma,bowersi napokon prodisali.

za sada arcam kao preamp,nadam se ne dugo.

pored preampa u planu je i nabavka pojaÄala za sluÅ¡alice pa Å¡ta prije uleti.

trenutno 300 omske sennheiser-e slušam preko akai cd52 playera koji je bolji match za visokoomske slušalice od arcama.

prijedlozi za preamp (moze i DAC sa preamp funkcijom) su dobro došli.

budžet u vrijednosti arcam-dacmagic kombinacije.post-18254-0-54683000-1380575500_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Molio bih iskusnije za preporuku zvucnickog kabla,sistem trenutno svira u biamp konfiguraciji i zvuk je najbolji u kombinaciji heybrook na visokim sa arcama a audioquest na basu sa rotela,koji kabal bi preporucili za spajanje rotela i bowersa da zadrzim karakter zvuka a smanjim broj kablova.

Biamp nije neophodan.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Razlika između Dacmagica i Moona je svakako primjetna,najvise na detaljima iz pozadine koji su isplivali i više su primjetni.

Duboki bas tonovo se bolje cuju (za Dude-a npr.Burzum sa albuma Belus,pjesma Belus' doed ima tokom cijele pijesme u pozadini udare nekog velikog timpana koji je na magici bio tek primjetan a sad ispunjava cijelu sobu).

Separacija instrumenata je bolja i pojedinacne instrumente je lakse pratiti.Sve u svemu bolji DAC i za mene riješen problem izvora.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Strimuje sa 3TB mreznog disk vajrlesom 24/192 flac bez problema,daljinski u preamp modu kontrolise volume a moze i preko potenciometra na uredjaju ako volis ustajat.e sad poredjenje sa moonom je malo teze jer sam izbacio arcama koji je sluzio kao preamp i dodatno uticao na zvuk,ovako na prvu potpuno drugacije,brzo,cisto,sa vecom rezolucijom...najbolje je uporediti sa tv modovima kod gledanja filmova,moon je cinema a cambridge je vivid.jedino mi sad gramofon nije u pogonu al ima vremena.

Link to comment
Share on other sites

Sa tom spravom kao preampom (i svim ostalim u zajednickoj kutiji) Trouble no more, I say :)

Mozda nije najbolje poredjenje vivid - cinema, ali kontam sta kazes. Uzivaj, jako mi se svidja koncepcija tvog sistema, moderno je doba, treba iskoristiti ono sto je korisno i olaksava nam zivot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...