Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Uz veliko poÅ¡tovanje, svi oni, koji oÄekuju da će Äuti poboljÅ¡anje zvuka od promene (primene) police - poboljÅ¡anje će i Äuti. Isto kao i ja koji to ne Äujem i ne oÄekujem da Äujem.

Aha, ti ne ÄujeÅ¡ zato Å¡to ne želiÅ¡ da ÄujeÅ¡.

Pa, dobro.

---------------------

Dobar naÄin da se polica umrtvi je da se napuni ploÄama.

nexus-vilenjak.jpg

8):banana

Nije loÅ¡e gramofon staviti na zidnu policu; jbg, ja moram jer su mi u podu drvene grede, sve se trese kad se malo energiÄnije zakoraÄi.

Link to comment
Share on other sites

Nije loÅ¡e gramofon staviti na zidnu policu; jbg, ja moram jer su mi u podu drvene grede, sve se trese kad se malo energiÄnije zakoraÄi.

Рко те тера да корачаш, ниÑи војник?!

ПоÑтупак:

- ПуÑтити одабрану плочу

- Завалити Ñе у фотељу

- Почети Ñа конзумирањем Лино Ладе

- ПрепуÑтити Ñе изабраним чарима

Иначе генерално што Ñе полица тиче миÑлим да Ñтакло није за то.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mijenjao polica i polica, ne mogu reci da sam ikada cuo razliku u zvuku. Znam teoriju, mogu je i izvesti matematicki ali je usi ne znaju :mellow: Sada mi je primarno da izaberem nesto gdje moze sve da stane i da je stabilno da se ne prevrne i naravno da se slaze uz ostalo u sobi.

A sa druge strane, pomjeranja namjestaja, polica ili stavljanja nekih stvari, vrlo drasticno mijenjaju zvuk. Tako da, vjerovali ili ne Marvinu, akustika sobe je vrlo vazna i mozda i najvaznija komponenta zajedno sa samom sobom naravmo :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoju napravio sam,police su siroke 95cm,tako da primaju po dva uredjaja jednog pored drugog od duplog univera su(debljina 3.6mm) i jedna je teska 20kg i dosta su stabilne i ne prenose vibracije.Stoje na hromiranim noziicama koje su na navoj koji je izuzetno tezak za pomeriti pa je sve rigidno,ne klampce i sl.(one se mogu ispuniti peskom(ja sam planirao ulje,pa odustao).Kad se sve sabere sta je na tebi da uradis to je da usrafis tri srafa po nozici u univer,ostalo sve urade tamo gde se kupuje univer,iskantuju ABS trakom u boji univera i izgleda kao kupovna.Kao osnovu koristiti sanduk sa 300-400 ploca,kolko stane na tu sirinu, za dobru stabilnost. :rolleyes:

Sta je najbolje kod police te sirine- pa odozgo mogu da se stave dva gramlofona :loveface i ostane mesta za cetku i po neki daljinac .Potrudicu da to i uslikam,pa ovde posaljem.

Jako je lepa i ona polica koju je Ozzy prodavao(i zgodna za DIY),pronadjite negde u nasim forumskim oglasima.

P.S.Moj troskovnik:Jedna univer ploca,dovoljna i za dve ovakve police kosta oko 5000din,tamo ti sve iseku iskantuju...,nozice ako hoces ove hromirane nose 50% cene,ima i upola jeftinijih(ali se ne slazu uz hrombampere).E da i jedno slobodno popodne,uz obavezno narodnjak muziku-da se osetis ko pravi majstor i naravno,preciznosti radi :beer

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...