Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Napisem restauracija "par komada stilskog namestaja",onda neko od to procita "stilska komoda" izvede iz toga potpuno pogresan zakljucak, onda se jos ljutite kad napisem da se ne cita pazljivo.

Ja pod "par" podrazumevam "dva", ne 202. Racunam skuplje je restaurirati komodu nego dve stolice ili stocic za caj.

Nisam rekao da znanje i rad tvog stolara ne vrede 800 eura nego da je 50 eura bruto zarade na onakvoj polici povoljna cena iz perspektive kupca.

Link to comment
Share on other sites

Da stolar sam ,ali ne radim te sitnarije tipa police ,cipelarnici,kompjuterski stolovi i ostalo tipa Forma ideale,.

Racunaj da je m2 univera debljine 18 mm u proseku 1500 din ,alu nogica visine 10 cm je 12-150 din,kantovanje univera debljine 18 mm je 130 din m duzni,deblji ide i do 350 din ,udvajanje je 200 din sa neostik lepilom.

Ja se nisam ni upustao u izradu HI-FI police.

Link to comment
Share on other sites

Nikog ljudi taj Boza nije puskom terao da od njega kupi policu... Oglasio covek sta radi i napisao i cene... Postenije nego ekipa koja za cenu stavi 'po dogovoru' a kada ih nazoves imaju definitivnu, fiksnu cenu ali valjda vole da ih ljudi zovu.... Ne kontam?

 

Takodje, nije problem ako majstor lepo uradi i hoce da zaradi. Nije problem i ako neko hoce da bude kreativan i sam sebi napravi policu. Problem je sto mnoge majstore mozete dobro da platite, a da vam isti naprave djubre... (Pitajte me za plakare, vrata, lajsne, kuhinju :plakanje - dva preporucena novosadska stolara). To je i broj jedan razlog zasto se ljudi odlucuju da prave sami... 

Link to comment
Share on other sites

Nikog ljudi taj Boza nije puskom terao da od njega kupi policu... Oglasio covek sta radi i napisao i cene... Postenije nego ekipa koja za cenu stavi 'po dogovoru' a kada ih nazoves imaju definitivnu, fiksnu cenu ali valjda vole da ih ljudi zovu.... Ne kontam?

 

Takodje, nije problem ako majstor lepo uradi i hoce da zaradi. Nije problem i ako neko hoce da bude kreativan i sam sebi napravi policu. Problem je sto mnoge majstore mozete dobro da platite, a da vam isti naprave djubre... (Pitajte me za plakare, vrata, lajsne, kuhinju :plakanje - dva preporucena novosadska stolara). To je i broj jedan razlog zasto se ljudi odlucuju da prave sami... 

 

 

Sto radis sa svakakvim ljudima,koji su priuceni stolari .

Posalji mi na PP koji su to mozda sam cuo za njih.

 

Edit Infidel: ispravljen quote

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ uvek ne znam na Å¡ta misliÅ¡. Ja volim ekstremne primere, jer se onda odreÄ‘enije može definisati mesto i vrednost onoga o Äemu je reÄ.

 

Konkretno, kada testitam neki deo programa, prvo mi pada na pamet - Å¡ta biva ako je vrednost promenljive nula ili manje od nule, a Å¡ta ako je to neka jako velika vrednost?

 

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Završena prva faza pravljenja HiFi police.

IseÄene su i obraÄ‘ene drvene ploÄe. PloÄe su od jasena, iz jednog dela puno drvo, rustik :D.

Sve je potpuno prirodno, nisu lakirane već su voskirane (beli vosak) tzv. ''french polish''.

 

Za sve navedeno je zaslužan kolega SUROKVL, kome se ovim putem još jednom zahvaljujem.

 

Evo i slika iz radionice :thumbsup2 :

post-30173-0-81508900-1392846828_thumb.j

post-30173-0-43189900-1392846837_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trazih po netu gde se mogu naci drveni elementi i/ili ploce za napraviti onakve police ... i ne nadjoh nista sad.gif

Mora da postoji negde ...

Bg je pun mesta gde možeÅ¡ prema svom crtežu da dobijeÅ¡ ploÄe u svim bojama ili razne vrste drveta. DaÅ¡ dimenzije i za par minuta gotovo. Ostaje da sklopiÅ¡ ili da daÅ¡ da ti sklope...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...