Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

  • 2 months later...

PoÅ¡to je tema "Police", turiću ovde ove koje sam upravo zavrÅ¡io. Služe za držanje ploÄa, a razmak izmeÄ‘u polica je sasvim nestandardan, za danaÅ¡nje pojmove. Dole će biti ploÄe od 10", a gore singlovi i EP (7").

Na slikama izgledaju solidno, dok bi pažljivije oko uoÄilo da su moje stolarske veÅ¡tine priliÄno ograniÄene. U svakom sluÄaju, njihov doprinos uvoÄ‘enju nekog reda u kući će biti ogroman.

post-10074-0-29365100-1310319857_thumb.jpost-10074-0-64276800-1310319883_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Izgledaju odliÄno, meni se svidja takva "gruba" izrada.Samo, ja ne bih stavio ta silna vrata, smetalo bi mi da ih otvaram svaki put kad hoću da uzmem ploÄu a smetalo bi mi i da su stalno otvorena.A ni ploÄe se ne vide.:wink:

Evo moje police:

post-15447-0-28101800-1310322109_thumb.j

Hteo sam da sklepam nešto jednostavno i na brzaka i tako i izgleda ali ne mojom nego "zaslugom" neverovatno aljkavih radnika u Tihos-u koji su uspeli da svaki rez upropaste.

Planiram da od jeftinih Äamovih dasaka koje prodaju u Merkuru napravim neÅ¡to sliÄno tvojoj polici umesto ove skalamerije:

post-15447-0-41879700-1310322096_thumb.j

Gramofon je na zidnoj polici a Audiolab nije preterano :ruganje težak.

Na tu policu ću staviti vrata, verovatno.

post-15447-0-41879700-1310322096_thumb.j

post-15447-0-28101800-1310322109_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hteo bih praviti policu poput ove na slici:

post-9577-0-71086200-1313563286_thumb.jp

1. Ako bi raspon bio oko 180cm, koje ploÄe bi valjalo koristiti da bi ugib ostao neprimetan?

Možda neÅ¡to ovakvo, debljine 44mm? Ili Å¡per-ploÄa 40mm, poput ovih.

Ili je, ipak, neohodno, za taj raspon, "sakrivati" neke ÄeliÄne profile?

2. Ima li predloga kako rešiti detalj šiljaka?

Kakva veza drvo-metal? Treba li razmišljati o nekom dampirajućem materijalu između?

Svako razmišljanje/iskustvo je dobrodošlo.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

@zbrujicu,

nedostajuci faktor u prici o ugibu je i opterecenje koje deluje na plocu. Kolike tezine stavljas?

Moj licni utisak je da bi neka od kvalitetnijih "sperki" mogla da istrpi "normalno" opterecenje bez nekih ukrucenja i orebrenja, pogotovo ako je materijal (tj. vlakna) "ukrsten".

Sto se siljaka tice, tu je moguca relativno standardna stvar. Postoje oni cilindri sa "kandzom" i unutrasnjim navojem koji se nabiju duboko u nogicu i u njih onda ulazi siljak. Treba samo naci neki dovoljno dubok (tj. dugacak). Imao sam prilike da vidim u akciji neke "pijacne", koji se lako iscupaju, sa neprijatnim posledicama.

Ja bih u svakom slucaju kontaktirao onaj Leov izvor i pitao ih za mehanicka svojstva sperki.

Link to comment
Share on other sites

I raspon i tezina su poveliki. Doduse, zavisi i od toga kako ce biti rasporedjeno opterecenje - ako je skoro kontinualno, ili blize krajevima, mozda je i laksi slucaj. Ako bude koncentrisano (neko mono-blokce u A-klasi), onda cemo da vidimo.

Naravno, ostaje pitanje da li bi ipak moglo da se stavi neko ukrucenje, a da bude diskretno.

Link to comment
Share on other sites

Ako bi raspon bio oko 180cm, koje ploÄe bi valjalo koristiti da bi ugib ostao neprimetan?

Што да не, на Ñваку полицу додати у преÑеку дијагонала по још један шиљак. Ионако је полица 1,80 м широка.

Значи укупно 3 комада.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...