Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

bio sam kod njega pre nekoliko dana i sad je digao cene na 100 evra za policu sa 4 nivoa,uzme dve furnir ploÄe i spoji ih i onda preko njih zalepi sa peglom one panele u nijansama drveta,tako da to sve ne izaÄ‘e ni 50 evra,a on traži 100 evra ??? :screwy :screwy :screwy

Link to comment
Share on other sites

bio sam kod njega pre nekoliko dana i sad je digao cene na 100 evra za policu sa 4 nivoa,uzme dve furnir ploÄe i spoji ih i onda preko njih zalepi sa peglom one panele u nijansama drveta,tako da to sve ne izaÄ‘e ni 50 evra,a on traži 100 evra ??? :screwy :screwy :screwy

Interesantno - niko neće da napravi neÅ¡to i proda po ceni uloženog materijala. Svi bi neÅ¡to i da zarade!? :screwy  

Link to comment
Share on other sites

bio sam kod njega pre nekoliko dana i sad je digao cene na 100 evra za policu sa 4 nivoa,uzme dve furnir ploÄe i spoji ih i onda preko njih zalepi sa peglom one panele u nijansama drveta,tako da to sve ne izaÄ‘e ni 50 evra,a on traži 100 evra ??? :screwy :screwy :screwy

 

Zlikovac. Kulak. Imperijalista. Nenarodni stolar :evil:  Ako je materijal 50 evra, polica bi trebalo da koÅ¡ta max 55 + da ti skuva kafu i posluži slatko.

Link to comment
Share on other sites

Za takvu policu odes u Hoby system ili bilo koju prodaju plocastih materijala i iseku ti sve na tvoju meru, spoje dupli univer i izkantuju ga.Ono sto ih povezuje su verovali il ne takodje stvari iz iste radnje,nivelisuce nozice za namestaj na koje se stave spajkovi po potrebi.I ja sam moju policu tamo napravio od onog sto sam tamo zatekao za jeftine pare.Vestinu za takav poduhvat ste stekli u 3. osnovne na Oto-u.Svede se da zasrafis par srafova za drvo oko tih nozica i to je sve sto u stvari sam uradis.Naravno to nije bas neki vrh od police al mogu da se stave uredjaji na nju i lepse izgleda nego kad su jedni na drugima.

Link to comment
Share on other sites

Većina stvari u kući se može uraditi tako - samo uzmeÅ¡ ovo i ono, sastaviÅ¡ i gotovo. 

 

Onda se upustiš u neku samogradnju i gotovo uvek se ispostavi da nije baš samo ovo i ono.

 

InaÄe, podržavam samogradnju, ali ne mogu baÅ¡ svi i sve da sami sebi prave.

 

Saglasan 100%  :thumbsup2

Surokvl sa foruma pravi strasne police ali  kostaju vise od 100e; u stvri i materijal za te police kosta osetno vise od 100e. 

 

btw, kako komsiluk? Decica porasla, manje prebacuju kamenje preko ograde? :)

Link to comment
Share on other sites

btw, kako komsiluk? Decica porasla, manje prebacuju kamenje preko ograde? :)

 

Offtopic: Ova deca ne rastu. Zimi bude tiÅ¡ina a kada pomisliÅ¡ da će s proleća da se pojave neka starija i ozbiljnija deca, preko ograde se zaÄuje ista graja kao prethodnog i prethodnih deset proleća. To je kao dan (ili proleće) mrmota. B)

 

Offtopic: Bilo bi dobro kada bi se sliÄan fenomen deÅ¡avao i sa ove strane ograde. :D

 

Offtopic: No, prošle godine po prvi put nije bilo kamenja, možda jednom, malo. Ne znam šta se promenilo.

Link to comment
Share on other sites

Većina stvari u kući se može uraditi tako - samo uzmeÅ¡ ovo i ono, sastaviÅ¡ i gotovo. 

 

Onda se upustiÅ¡ u neku samogradnju i gotovo uvek se ispostavi da nije baÅ¡ samo ovo i ono. 

 

InaÄe, podržavam samogradnju, ali ne mogu baÅ¡ svi i sve da sami sebi prave.

 

+1! :thumbsup2

i gotovo uvijek bude skuplje od onih prvobitnih 50 evra za materijal!

Link to comment
Share on other sites

+1! :thumbsup2

i gotovo uvijek bude skuplje od onih prvobitnih 50 evra za materijal!

 

 

i gotovo uvek se iz satelita vidi da je to pravio neko ko je mislio "to samo sam sastavis"

 

rezultat bedan,samo ponosni vlasnik gleda u svojih deset prstiju i ne moze da se nadivi!

 

a ako je covek malo realniji na pola puta pozove u pomoc,ili ako dogura do kraja cusne to u podrum da ne budu totalno bacene pare i jovo nanovo,samo ovaj put s nekim ko to zna "samo da sastavi"!

Link to comment
Share on other sites

Pa i jeste poenta u tome sto sam napisao da takvu jadnu policu ,pravis sam pa je gledaj ali kao namestaj,a ne kao hifi suport.Za bolju se obratis nekom ko zna i platis znanje ili platis firmiranu target,atacamu,manu,Hutter i sl. ako si pri parama jos bolje.Nemam ja problem da platim pravog stolara,platio sam 800E restauraciju par komada stilskog namestaja ali to su majstori,a ne zasrafljivaci univera.To vec mozes sam.Obozavam ovaj forum,svaku objasnis dvaput.

Link to comment
Share on other sites

taj pravi stolar,sto ti je restaurirao namestaj,sigurno zna da srafi i univer i da ti je on pravio policu to bi na nesto licilo.

 

zasrafljivac univera si ti probao da budes i nisi se pokazao( bio si bolji od bujodraga-koga pozdravljam).mada ima ljudi kojima to nije struka a umeju to valjano da urade.

 

naim frame bi voleo da imas,necu da komentarisem cenu,materijal izrade...ustvari hocu,proizvodjacka cena u serijskoj proizvodnji je 10 eura po nivou.

 

a sto se tice foruma,nama glupacima ni dva miliona puta objasnjeno s tvoje strane da ti,linn i naim imate resenje za svaki hi-fi problem(a i sire)nije bilo dovoljno,a kamoli ovih dva puta za budjave police.izvini sto nismo kapacitet.

Link to comment
Share on other sites

Ako je majstor za restauraciju stilske komode uzeo 800 evra onda ovaj sto za sklapanje i srafljenje uzima 50 evra i nije preterao. Trebalo je otici po materijal, napraviti krojnu listu, potrositi i vreme i benzin, malo se i oznojiti i jos znati kako usrafiti - police na slikama izgledaju sasvim solidno.

Link to comment
Share on other sites

Neki moji zakljuÄci izvedeni iz dosadaÅ¡nje rasprave:

 

 

1. Polica ne utiće na zvuk.

2. Polica utiÄe na zvuk vizuelno.

 

3. Nebrendirana polica je bolja od brendirane jer ova druga ne utiÄe na zvuk. Nebrendirana isto ne utiÄe i to mnogo manje.

3. PriÄa o uticaju police na zvuk je planetarna prevara.

4. Dizajneri polica, dizajneri ureÄ‘aja koji vode raÄuna o (nepostojećem) uticaju vibracija na zvuk, audio recenzenti, svi od reda su žrtve placeba.

5. Svako ko ima neko znanje o policama o istima zna manje od onoga ko o tome ne zna ništa.

6. Svako zna da je dobra polica Ävrsta, Å¡to teža i ima Å¡iljke, jer je to logiÄno. LogiÄno je zato Å¡to to svako zna.

7. Znanje izvan onoga što svako zna ne može da postoji.

8. Korišćenje ušiju za slušanje je smešno.


Mogao bih i dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ako je majstor za restauraciju stilske komode uzeo 800 evra onda ovaj sto za sklapanje i srafljenje uzima 50 evra i nije preterao.  

Napisem restauracija "par komada stilskog namestaja",onda neko od to procita "stilska komoda" izvede iz toga potpuno pogresan zakljucak, onda se jos ljutite kad napisem da se ne cita pazljivo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...