Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Hvala Gox i Bujodrag....

problem je sa impalom( znam jer radim sa kamenom) sto je prisutna na grobljima oko 90 procenata, pa se plasim da najveci audiofili nisu vec presli u vecna lovista....( salim se naravno :wave2 .

Samo da primetim da su kolege verovatno mislile na nedavne oglase na KP gde su se nudili stalci za zvucnike, podloske za iste i police za uredjaje od impale - bilo je to u temi o oglasima koja je zakljucana

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma salim se naravno, stvar ukusa a o njima ne treba.... Zaista odradio sam i ja jedan par stalaka od impale(po zahtevu) mislim da je niza cena odigrala ulogu jer je sama impala jeftinija od skroz crnih materijala( koji su po meni boljie resenje i nekako elegantniji, lepsi).

Onda se slazemo jer je o tome i bilo reci u temi o oglasima na KP (" Picukini slavni stalci i podloske od impale" se nemerljivim uticajem na poboljsanje zvuka) :D

Link to comment
Share on other sites

Hvala Gox i Bujodrag....

problem je sa impalom( znam jer radim sa kamenom) sto je prisutna na grobljima oko 90 procenata, pa se plasim da najveci audiofili nisu vec presli u vecna lovista....( salim se naravno :wave2 .

Samo da primetim da su kolege verovatno mislile na nedavne oglase na KP gde su se nudili stalci za zvucnike, podloske za iste i police za uredjaje od impale - bilo je to u temi o oglasima koja je zakljucana

:wave2

Mislio sam da je imapla neka egzotika.

Kakav razoÄar!

Link to comment
Share on other sites

Modularna polica Äetiri nivoa, može da se nadogradjuje i da se menja redosled nivoa 280E!

Dobar rad!

Varijacija na temu (a moguće da i drugi proizvoÄ‘aÄi imaju sliÄne varijante): http://www.hifiracks...s.php?itemCat=1

Zamerke, ako mogu da budem slobodan - tiÄu se izgleda.

Najpre, preferiram sirovi izgled (kao kod hi-fi racks), nasuprot ispoliranom.

Drugo: kombinacija dve boje drveta nije najsrećnije reÅ¡enje. NauÄen sam da bude samo jedna nijansa (boja).

Link to comment
Share on other sites

Vrlo elegantno reÅ¡enje, Äistih linija, izraÄ‘eno od kombinacije drveta i stakla predstavlja polica koja je bila u IB System/AV Impuls sobi na poslednjem Show-u:

post-1278-13215257777002.jpg

Ne znam je li DIY, ili neko gotovo rešenje (Sonic?)?

Na žalost, ovakvo rešenje primenljivo je u sistemima koji se sastoje od minimalnog broja uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Mada je u sajamskim uslovima teÅ¡ko govoriti o nekakvom kritiÄkom sluÅ¡anju, nisam primetio neke anomalije u zvuku Äitavog tog sistema koje bi bile pripisane nestabilnoj polici.

Polica, Äini se ima i gornju popreÄnu gredicu (nisam joj prilazio). Evo fotografije koja to ilustruje:

post-1278-13215258703865.jpg

Fotografije je naÄinio ScepanBG.

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, moja tiha patnja su "horizontalne police", one koje imaju znaÄajno veću Å¡irinu od visine.

Zbog malog prostora primoran sam da koristim jednu od onih koje idu u visinu.

Istina je da mi je gramofon pri ruci (na metar od poda) i da ploÄama manipuliÅ¡em bez savijanja, ali mi ureÄ‘aji (pogotovo gramofon) mnogo lepÅ¡e izgledaju kada su na polici koja je na nekih 60cm od tla.

TakoÄ‘e mi se Äini da odnos Å¡irine i visine police, zarad nekakvog vizuelnog efekta treba da bude veći od 2:1 (recimo 60 cm visine, bar 1.5m Å¡irine, ili sliÄno).

Ovde je takoÄ‘e jedna polica naÄinjena od drveta koja izgleda vrlo elegantno, firmirana, ali bi se bez većih problema mogla klonirati:

IMG_9304s.jpg

IMG_9306s.jpg

IMG_9308s.jpg

Na sajtu sa koga sam preuzeo ove fotografije, osim police mogu se videti i :stakleni stoÄić, neke fotelje, kontejner i kamion, par bicikala i joÅ¡ poneÅ¡to: http://blog.jbl43.com/?month=200905

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...