Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Dobar izbor u svakom sluÄaju mada postoji i sirotinjska verzija-kopija za mnogo manje para a odliÄno izgleda .

Postoji kineska kopija - ako si na to mislio ... Medjutim kvalitet izrade (navodno - sam se u to nisam uverio a nisam zeleo da rizikujem) je dosta slabiji od originala. Finite Elements Spider su zbilja odlicnog kvaliteta. Izrada je prva liga i to se vidi prilikom sklapanja - sve staje u mm .... Same police sam jos dodatno stavio na Finite Elements Cerapuc. I tu je za mene kraj price o policama ...

Link to comment
Share on other sites

Evo i moje police. Osnova je bila Norstone Piu, ali sam je prilagodio svojim zeljama/potrebama.

Ne volim staklo, te je ono izbaceno.

Radjeno je od jasena i farbano poliuretanom.

Bas mi se svidja ova polica. Ne smeta mi ni staklo kod originala. A svidjaju mi se svedene „minimalisticke“ linije i sto svojim jednostavnim oblikom ne upada u oci. :thumbsup2

ps. Gde su ti siljci ispod zvucnih kutija?

Link to comment
Share on other sites

Bas mi se svidja ova polica. Ne smeta mi ni staklo kod originala. A svidjaju mi se svedene „minimalisticke“ linije i sto svojim jednostavnim oblikom ne upada u oci. :thumbsup2

ps. Gde su ti siljci ispod zvucnih kutija?

To, to. Ne upada u oci, ne izlazi u prvi plan, uredjaje salje u prvi plan, ali opet ... nije obicna.

Kod originala se i meni svidja staklo, lepo joj lezi, ali ... eto ... ja staklo nesto ne volim generalno kod namestaja, pa zbog toga ...

BTW, slike su ocajne. Mnogo je to lepse u prirodi.

A siljci su u planu :-D

Link to comment
Share on other sites

Evo i moje police. Osnova je bila Norstone Piu, ali sam je prilagodio svojim zeljama/potrebama.

Ne volim staklo, te je ono izbaceno.

Radjeno je od jasena i farbano poliuretanom.

Unapred se izvinjavam, jer ne bih hteo da budem pogresno shvacen. Polica je izvanrednog dizajna i nije slucajno u originalnoj verziji bilo staklo, koje je cinilo kontrast sa masivnim prednjim ramom od "pravog" drveta. Mislim da si nacinio gresku sto si ubacio etaze od ploca koje imitiraju drvo, ali neko sasvim drugacije od onog koje je na prednjem ramu, pa je sve jos kantovano nekim tamnim ABS-om. To je dizajnerski posmatrano totalna katastrofa. Trebao si staklo, koje ne volis, zameniti etazama apstraktnog dizajna (paneli u sivoj, crnoj ili nekoj drugoj boji), koje bi bile opet u potpunom kontrastu sa masivnim drvetom prednjeg rama.

Na jednom mestu koristiti pravo drvo i jeftinu imitaciju drveta, pa jos i druge vrste, je totalna katastrofa. Cak je i koriscenje dve vrste "pravog" drveta dosta skakljiva stvar i dosta retko ispadne kako treba, ali je naravno moguce i da tako kazem "dozvoljeno". Ovo sto sam video na fotografijama nije "dozvoljeno".

Jos jednom da naglasim, nisam imao nameru da budem nadobudan. Ovo o cemu pricam mi je struka, a polica mi se konceptualno jako svidja, pa stoga nisam mogao da se suzdrzim od komentara. Svakako mi nije bila zelja da umanjim srecu imradost vlasniku iste, a i stvar se moze dosta jednostavno popraviti ukoliko bude postojala zelja. :cheers

Link to comment
Share on other sites

U ova je strava,futuristicki dizajn (i love it),a ovaj gornji deo hoce li imati funkciju...tipa fijoku ili tako nesto.... :thumbsup2

..najverovatnije da cu tu drzati knjige i onih 30-40 brojeva ''Hi Files''-a, mozda jos diskove i obavezno hvatac snova/zelja i jos tako neke woodoo zajebancije..:cheers

Link to comment
Share on other sites

@pekka68:

Odmah cu ti reci da si generalno u pravu ;)

Ali, moralo je da bude kompromisa. Pocevsi od toga sto nikako nisam hteo staklo, pa dalje sa majstorom, njegovim mogucnostima, cenama, insistiranjem na cvrstini (na kraju je ispala daleko ukrucenija od originala, sto moze biti samo plus i, takodje, moze da ponese vise tereta) i cekanjem/rokovima (hteo sam "sad", a neki materijali su morali da se cekaju) i slicno.

I ja se bavim dizajnom, ne industrijskim doduse, ali grafickim/web etc.

Meni su osnovni elementi ovog norstone dizajna - taj masivni prednji ram i zadnji nogar, i to sam zeleo da ispostujem po svaku cenu! Police/ploce i njihov kontrast u odnosu na nogare je zaista lep, ali ipak daleko manje vazan, bar meni. Jedan od osnovnih razloga je to sto ce ih pokriti uredjaji.

U svakom slucaju ja sam prezadovoljan i ne bih je menjao, osim ukoliko se pojavi potreba za vecom policom (mada bih i tada gledao da uradim jos jednu ovakvu) ...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno si izbacio one Å¡rafove?

Hallelujah! :)

Pa i nije novitet, ima tome pola godine...

Morao sam, ne mogu da trpim kritike svaki put kada mi uđeš u kuću :plakanje

No, promena police je uslovila i penzionisanje gramofona tako da... opet ćeš me pljuvati. :boxing

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije novitet, ima tome pola godine...

Morao sam, ne mogu da trpim kritike svaki put kada mi uđeš u kuću :plakanje

No, promena police je uslovila i penzionisanje gramofona tako da... opet ćeš me pljuvati. :boxing

Neću pljuvati sigurno. Morao bih prvo biti siguran da sam u pravu, a ne mogu biti.

Polica je bila druga stvar. Brate, mnogo su ružne te s Å¡rafovima. Pirate, ÄitaÅ¡ li?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...