Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Мој рад Ñе може видети у ÑиÑтему овде:

Stereo @ InSides' House

Ја Ñам урадио Ñкелет од металних цеви, 80мм Ñ… 40мм профил Ñа 3мм дебелим зидом, иÑечен и заварен у металÑкој радионици. Скелет онда избрушен, шприцан црном мат бојом, па иÑпуњен комбинацијом пеÑка и оловне Ñачме.

Саме полице Ñу од ламинираних јаворових плоча дебелине 40мм. Ове Ñе плоче могу купити готове код Ð½Ð°Ñ [кориÑте Ñе за Ñтепеништа и прагове иÑпод прозора] димензије 500мм Ñ… 500мм за доње плоче, и 600мм Ñ… 500мм за горњу плочу.

Дрвене плоче и метални Ñкелет повезани комадићима Sorbothane-а, који Ñу умотани у најлонÑку фолију за храну зато што је Ñам Sorbothane лепљив. Раније Ñу на том меÑту били Vibrapod-и, али Sorbothane ради боље. И је јефтиније.

Једини проблем - мало Ñу проблематичне ако их треба померати. :)

Link to comment
Share on other sites

Moja sadasnja polica za uredjaje je sastavljena od univera, i ne dopada mi se ali je funkcionalna dok traje... Posto volim drvo i sebi sam opremio radionicu za rad sa istim, poceo sam skoro da pripremam jednu mnogo bolju :) Za sada nemam bas slika da se pohvalim ali na ovoj su samo ploce koje sam uradio do sada.... Vise fotografija ce biti kada je zavrsim... :)

post-11239-0-71880800-1297236648_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Video - ok, ali kako misliš - slušao :blink: ?!

Å to da ne? Recimo, ako je neko sluÅ¡ao muziku, a da su ureÄ‘aji stajali na nekoj od polica Townshend može da kaže neku reÄ. Mislim, taj Äovek radi polako, izbacuje tek po neki novi proizvod u godinu-dve-tri, poznat je po gramofonima i ruÄicama, zvuÄnicima. Jeste da su te sprave skupe k'o automobil, ali ima i skupljih.

Link to comment
Share on other sites

Michael Green je, takođe, veoma poznat i poštovan na polju akustike i mehanike vezano za hi-fi i profi-audio.

Pogledajte Å¡ta on radi: http://acousticalproducts.net/catalog/mech.htm

ili http://www.michaelgreenaudio.com/

Nekada davno je G. DuÅ¡an-Duda Milosavljević (Audio System - Beograd) bio distributer Michael Green-ovih proizvoda, ukljuÄujući i veoma lepo uraÄ‘ene zvuÄnike (par modela bookshelf i par floor-stander-a). U ono vreme te stvari nisu bile previÅ¡e skupe, ali danas je - kao i sve drugo u hi-fi-ju - debelo precenjeno.

Beše nekoliko linija hi-fi polica, i to od neke više klase, pa do vrlo skupih modela. Nažalost, nisam uspeo da pronađem fotke ...

I onda su momci iz BGD. pokuÅ¡ali da prekopiraju jednu, naizgled obiÄnu, policu u svojoj diy režiji, misleći da naprave posao od toga. MeÄ‘utim, razlika u zvuku koji je pružio njihov referentni sistem je bila tolika da se nisu usudili da ponude na prodaju i sve se zavrÅ¡ilo pre nego Å¡to je poÄelo. Vidite, ima kod nas ljudi koji neÅ¡to probaju da naprave, ali ako to ne zadovoji njihove kriterijume odbijaju da kupcima prodaju mxxx za bubrege.

Link to comment
Share on other sites

Ovako izgleda moj odgovor na temu "HiFi polica"

Po ugledu na Atacama Europa Reference, polica napravljena u liÄnoj režiji.

original

post-10866-0-31911900-1297148425_thumb.j

moja polica

post-10866-0-82426200-1297148527_thumb.j post-10866-0-98935700-1297148698_thumb.j post-10866-0-00341100-1297148772_thumb.j

Četitam, Leo, sviđa mi se polica.

Imam jedno pitanje: Å¡ta misliÅ¡ o granitu kao materijalu da se urade horizontale ploÄe na hi-fi polici? Vidim da neki stavljaju ploÄu granita ispod floor-stander-a (sa Å¡iljcima ili bez njih). To može da bude veoma atraktivno, ali se pitam da li može biti i dobitka na polju svirke, naroÄito uzevÅ¡i u obzir odnos kvalitet-cena.

Link to comment
Share on other sites

Michael Green je, takođe, veoma poznat i poštovan na polju akustike i mehanike vezano za hi-fi i profi-audio.

Pogledajte Å¡ta on radi: http://acousticalproducts.net/catalog/mech.htm

ili http://www.michaelgreenaudio.com/

Nekada davno je G. DuÅ¡an-Duda Milosavljević (Audio System - Beograd) bio distributer Michael Green-ovih proizvoda, ukljuÄujući i veoma lepo uraÄ‘ene zvuÄnike (par modela bookshelf i par floor-stander-a). U ono vreme te stvari nisu bile previÅ¡e skupe, ali danas je - kao i sve drugo u hi-fi-ju - debelo precenjeno.

Beše nekoliko linija hi-fi polica, i to od neke više klase, pa do vrlo skupih modela. Nažalost, nisam uspeo da pronađem fotke ...

I onda su momci iz BGD. pokuÅ¡ali da prekopiraju jednu, naizgled obiÄnu, policu u svojoj diy režiji, misleći da naprave posao od toga. MeÄ‘utim, razlika u zvuku koji je pružio njihov referentni sistem je bila tolika da se nisu usudili da ponude na prodaju i sve se zavrÅ¡ilo pre nego Å¡to je poÄelo. Vidite, ima kod nas ljudi koji neÅ¡to probaju da naprave, ali ako to ne zadovoji njihove kriterijume odbijaju da kupcima prodaju mxxx za bubrege.

Slažem se da su materijali za akustiÄku obradu sobe od dotiÄnog proizvoÄ‘aÄa veoma potrebna i korisna stvar, koja ima veliki uticaj na zvuk, ali ne razumem kako mogu da utiÄu na zvuk razni Å¡iljci, nosaÄi, daske, platforme i rekovi <_< ...

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da su materijali za akustiÄku obradu sobe od dotiÄnog proizvoÄ‘aÄa veoma potrebna i korisna stvar, koja ima veliki uticaj na zvuk, ali ne razumem kako mogu da utiÄu na zvuk razni Å¡iljci, nosaÄi, daske, platforme i rekovi <_< ...

Veoma lako, sve te nezeljene vibracije uticu na uredjaje, ponajvise na transport izvora bilo da je gramofon ili cd player u pitanju. Samo sto vecina prodaje maglu, posto sve te baljezgarije sa suspenzijama koje kace dole, a gore stave staklo, nemaju veze s prakticnom primenom, posto ljudi ne znaju da vibracije najmanje dodju sa podloge (pod uslovom da nemate neki krs od poda), vec upravo iz vazduha, a to je neminovno u svakom sistemu gde su uredjaji izmedju zvucnika. Dole su siljci sasvim dovoljni, a staklo je jedan od najgorih materijala od kojih prave ploce.

Link to comment
Share on other sites

Veoma lako, sve te nezeljene vibracije uticu na uredjaje, ponajvise na transport izvora bilo da je gramofon ili cd player u pitanju. Samo sto vecina prodaje maglu, posto sve te baljezgarije sa suspenzijama koje kace dole, a gore stave staklo, nemaju veze s prakticnom primenom, posto ljudi ne znaju da vibracije najmanje dodju sa podloge (pod uslovom da nemate neki krs od poda), vec upravo iz vazduha, a to je neminovno u svakom sistemu gde su uredjaji izmedju zvucnika. Dole su siljci sasvim dovoljni, a staklo je jedan od najgorih materijala od kojih prave ploce.

Naravno da je magla u pitanju, jer bukvalno nikakvog uticaja na kvalitet rada i kvalitet zvuka nema kad su u pitanju bilo kakvi dotiÄni materijali i predmeti na kojima se nalaze ureÄ‘aji. Takva pomagala su korisna iskljuÄivo u domenu estetike...

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da su materijali za akustiÄku obradu sobe od dotiÄnog proizvoÄ‘aÄa veoma potrebna i korisna stvar, koja ima veliki uticaj na zvuk, ali ne razumem kako mogu da utiÄu na zvuk razni Å¡iljci, nosaÄi, daske, platforme i rekovi <_< ...

Ima dosta o tome, rasuto po forumu.Ipak, ako te naroÄito zanima, bolje bi bilo da otvoriÅ¡ posebnu temu o tehniÄkim aspektima svega toga.Jer,

Sta je za vas lepa, a funkcionalna polica?

Ili, ne mora da bude lepa - vise cenite funkcionalnost. Svejedno. Dakle, police koje su ostavile utisak na vas!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je magla u pitanju, jer bukvalno nikakvog uticaja na kvalitet rada i kvalitet zvuka nema kad su u pitanju bilo kakvi dotiÄni materijali i predmeti na kojima se nalaze ureÄ‘aji. Takva pomagala su korisna iskljuÄivo u domenu estetike...

Magla, pseudonauka, trgovina ... a i estetika je upitna,

namestaj na kome stoje audio uredjaji treba da bude solidan, masivan,

stabilan, nerezonantan i to je to, licno vise volim vintage komode ili slicno,

ove tipske audio police me podsecaju na audio salone i prodavnice, bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Četitam, Leo, sviđa mi se polica.

Imam jedno pitanje: Å¡ta misliÅ¡ o granitu kao materijalu da se urade horizontale ploÄe na hi-fi polici? Vidim da neki stavljaju ploÄu granita ispod floor-stander-a (sa Å¡iljcima ili bez njih). To može da bude veoma atraktivno, ali se pitam da li može biti i dobitka na polju svirke, naroÄito uzevÅ¡i u obzir odnos kvalitet-cena.

Hvala Andrija, prostora za razvoj ima dovoljno.

Za sada imam skromne komponente kojima neće puno smetati postavljanje direktno na policu.

Svakako ću povremeno isprobati efekte meÄ‘uploÄa i dodatnih Å¡iljaka ili upijaÄa vibracija, koliko da steknem liÄno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Andrija, prostora za razvoj ima dovoljno.

Za sada imam skromne komponente kojima neće puno smetati postavljanje direktno na policu.

Svakako ću povremeno isprobati efekte meÄ‘uploÄa i dodatnih Å¡iljaka ili upijaÄa vibracija, koliko da steknem liÄno iskustvo.

Leonardo, imao ti skromne ili vrhunske komponente ne vredi se zamlaćivati niÄim od ovog Å¡to je spominjano u smislu nekog poboljÅ¡anja zvuka. Bolje je pozabaviti se akustikom same sobe, umanjiti uticaj izobliÄenja, koja su neizbežna u akustiÄki loÅ¡oj sobi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...