Jump to content


IKOM


sky-nm

Recommended Posts

Mali info za sve korisnike IKOM kablovske TV

dolazili su mi majstori iz ikoma da rese problem interneta, isti nisu resili ali su me obavestili da je Ikom pustio digitalni signal koji mogu SVI korisnici da koriste bez doplate ... odnosno samo je potrebno da se kada se dodaju kanali izabere kao izvor digitalna televizija ... meni radi TV a internet idalje zeza, sada su stavili novi modem koji odbija da saradjuje sa TP link wirless rooterom ...

Link to comment
Share on other sites

Mali info za sve korisnike IKOM kablovske TV

dolazili su mi majstori iz ikoma da rese problem interneta, isti nisu resili ali su me obavestili da je Ikom pustio digitalni signal koji mogu SVI korisnici da koriste bez doplate ... odnosno samo je potrebno da se kada se dodaju kanali izabere kao izvor digitalna televizija ... meni radi TV a internet idalje zeza, sada su stavili novi modem koji odbija da saradjuje sa TP link wirless rooterom ...

Ne znam koji risiver imas, ali zasto ne gledas preko njega? Ja sam moj Kaom risiver (onaj sto mi je dao IKom), povezao SCART-om na TV, izabrao komponentni signal (RGB, ali komponentni) - i gledam tako sve kanale. TV prebacim na SCART i uzivancija. U cemu je prednost tunera u TV-u?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji risiver imas, ali zasto ne gledas preko njega? Ja sam moj Kaom risiver (onaj sto mi je dao IKom), povezao SCART-om na TV, izabrao komponentni signal (RGB, ali komponentni) - i gledam tako sve kanale. TV prebacim na SCART i uzivancija. U cemu je prednost tunera u TV-u?

Link to comment
Share on other sites

ja u TV'u imam ugradjen digitalni resiver, prednost ne znam da li postoji ... ali mi niko iz ikoma kada sam uvodio ktv nije dao nikakav resiver niti mi je rekao za digitalni signal odnosno ja imam osnovni paket u koji su oni ubacili i digitalni signal ali nikoga nisu obavestili o tome ...

Ja imam Flat 4 internet, pa sam risiver dobio free... Toliko vredi, to je sigurno. :D Net nije savrsen, ali je jako korektan, cena isto, a TV gledam dzabe. :D

P.S. Slika na nekim kanalima tipa HBO je stvarno jako dobra, da se ne lazemo.

Link to comment
Share on other sites

za net sam rekao da su me iznervirali, mislim na kvarno su idoneli taj modem kao moze samo do 16h a ja posto sam bio na poslu nisam mogao da prozborim rec dvije sa njima, a na odlasku su kao nonsalatno rekli mozda cete imati problema ja preko wirlessa net od cetvrtka nemam a moram da povezem modem direktno sa lapom, samim tim komp u drugoj sobi trenutno nema net ...

Link to comment
Share on other sites

Mali info za sve korisnike IKOM kablovske TV

dolazili su mi majstori iz ikoma da rese problem interneta, isti nisu resili ali su me obavestili da je Ikom pustio digitalni signal koji mogu SVI korisnici da koriste bez doplate ... odnosno samo je potrebno da se kada se dodaju kanali izabere kao izvor digitalna televizija ... meni radi TV a internet idalje zeza, sada su stavili novi modem koji odbija da saradjuje sa TP link wirless rooterom ...

Link to comment
Share on other sites

Blago meni,taj digitalni signal bez doplate mogu SVI da gledaju vec godinu dana,a oni nisu nishta ni ukidali da bi ponovo pustili,nego je tek omasovljenjem televizora sa DVB-C tjunerima provaljeno da digitalni signal moze da se gleda dzabe.Naravno,ovo ne vazi za skremblovane kanale,osim ako se u slot na TV-u predvidjenom za dodatne kartice ne ubaci odgovarajuca sa Conax adapterom.

Link to comment
Share on other sites

Blago meni,taj digitalni signal bez doplate mogu SVI da gledaju vec godinu dana,a oni nisu nishta ni ukidali da bi ponovo pustili,nego je tek omasovljenjem televizora sa DVB-C tjunerima provaljeno da digitalni signal moze da se gleda dzabe.Naravno,ovo ne vazi za skremblovane kanale,osim ako se u slot na TV-u predvidjenom za dodatne kartice ne ubaci odgovarajuca sa Conax adapterom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...