Jump to content


zastita Dynacord drajvera ?


Mika_Dj

Recommended Posts

Zdravo narode. Zovem se Milos , iz Jagodine sam. Nov sam na forumu, sa nekim iskustvom ali vervatno ne dovoljnim, pa bih zamolio iskusnije da pomognu :roll: .

U pitanju je zastita Dynacord drajvera. Raspitivao sam se o postavljanju auto sijalica kao zastitu. Neki su mi predlozili da vezem dve od po 24V / 21w redno a neki su mi predlozili da stavim jednu H4. Probao sam obe varijante, sa redno vezanim od po 24V / 21w dobijam losiji zvuk i manju snagu ( zasvetle cim pojacam malo vise ) a sa H4 sam dobio daleko bolji zvuk, verovatno visu frekvenciju i vecu snagu. Ali nisam siguran sta je bolje jer bih voleo da bas sacuvam drajvere. . . .

Link to comment
Share on other sites

Zdravo narode. Zovem se Milos , iz Jagodine sam. Nov sam na forumu, sa nekim iskustvom ali vervatno ne dovoljnim, pa bih zamolio iskusnije da pomognu :roll: .

U pitanju je zastita Dynacord drajvera. Raspitivao sam se o postavljanju auto sijalica kao zastitu. Neki su mi predlozili da vezem dve od po 24V / 21w redno a neki su mi predlozili da stavim jednu H4. Probao sam obe varijante, sa redno vezanim od po 24V / 21w dobijam losiji zvuk i manju snagu ( zasvetle cim pojacam malo vise ) a sa H4 sam dobio daleko bolji zvuk, verovatno visu frekvenciju i vecu snagu. Ali nisam siguran sta je bolje jer bih voleo da bas sacuvam drajvere. . . .

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi da mi je ovo prvi put da sam na nekom forumu pa se bas i ne snalazim najbolje. . . Veruj mi tek sada kontam kako, gde i sta od prilike treba da se postavi. . .ako sam pogresio, izvinjavam se. . . :unsure:

Predlagali su mi neki ljudi koji rade to. Ali ja se dvoumim, ne znam sta je bolje, tj sigurnije. Jer jedni pricaju da je jedno bolje , drugi drugo. . . pa rekoh da potrazim malu pomoc na forumu :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Te zaÅ¡tite sa sijalicama su se koristile pre 20 godina, na satrim dynachord kutija, manisam ih vidjao godinama. One jesu zaÅ¡tita, ali imaju jednu manu - kada ih preopteretiÅ¡, one izgore i moraÅ¡ da otvaraÅ¡ kutiju da bi ih zamenio. Sada postoje mnogo "pametnije" zaÅ¡tite, koje kada se kutija preoptereti "izbace", a kada se jaÄina smanji ona opet poÄne da radi. Samim tim nema otvaranja kutija. Mislim da ima gotove da se kupe, a i to ti može napraviti i neki majstor koji radi sa popravkom ozvuÄenja.

PS: Ovo definitivno nije forum za to.

Pozdrav :cheers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...