Jump to content


GTA ili sta se igra?


box

Recommended Posts

Evo, da vas upoznam sa Opajdarom.

tesv2012012220025285.jpg

Mlada je ali je imala težak život.Ipak, ne oÄajava, jer je skromna i veruje u bolju budućnost.

Nije ni bespomoćna, naprotiv.

tesv2012012220040982.jpg

Može vas zaÄarati tako da izgubite glavu!

tesv2012012220153703.jpg

Ali, sudbina se i dalje igra s njom.Opajdara se protiv svoje volje uplela u tešku i neizvesnu bitku s zmajevima.

tesv2012012219503526.jpg

A samo je želela miran i udoban dom i tople Äarape.

tesv2012012220402090.jpg

Videćemo šta će joj sudbina udeliti, na kraju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Posle više od godinu dana, jutros upalih Fallout NV (uzimam odmor na neodređeno od Skyrima), i moram reći da nikad nisam više uživao u besciljnom tumaranju pustinjom, DJ na radiu New Vegas je stvarno fenomenalan :listen

http://www.youtube.com/watch?v=EqSzmVc79D4

A ova pesma je tako potrefljena, kad ona ide obiÄno sam u nekoj radioaktivnoj vukojebini, drma me radijacija, kriziram jer nema viÅ¡e Jet-a, gladan i žedan (proklet bio hard mode)....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Kako se zove igra i gde može da se daunloduje, a ide ovako nekako...

 

Laser gaÄ‘a 'novÄić' i on (novÄić) se okreće, ako ga pogaÄ‘a laser iste boje kao Å¡to je 'novÄić'. Ako 'novÄić' pogaÄ‘a laser druge boje, on se ne okreće.

 

 

Na svakom od nivoa postoji odreÄ‘eni broj 'novÄića', izvora laserskih snopova i nekoliko optiÄkih pomagala (ogledala, apsorberi, prizme, itd...). Cilj je laserske snopove, uz pomoć pomagala usmeriti na 'novÄiće' prave boje i sve ih zavrteti. Onda preći na sledeći nivo, itd...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sad se igram feudalnog vlastodrÅ¡ca.  :1038:

 

U pitanju je igra Crusader Kings 2, izdata od strane ljudi koji su radili i genijalne Hearts of Iron i Europa Universalis igre. Dakle, ko je igrao Å¡togod od njih, zna Å¡ta da oÄekuje. Radnja je smeÅ¡tena u period kasnog srednjeg veka, od 1066. do pada Carigrada 1453. (koji je relativan i ne mora da se desi) tokom kojih vi preuzimate upravljanje plemićkom porodicom i pokuÅ¡avate da je uzdignete kao najjaÄu dinastiju u Evropi. Za razliku od drugih Paradoxovih, gore navedenih, igara, ovde akcenat nije na osvajanju teritorija i ratovanju (iako i toga ima, naravno) nego na zakulisnim spletkarenjima, postavljanju vazala, kontrolisanju vlastele, od cara i imperatora do vojvode, barona, majora i biÅ¡opa... Ustvari mehanika igre je vrlo sliÄna Igri Prestola.

 

Da bi ste stekli dojam o njenoj kompleksnosti, evo jednog od mojih "partija".

 

ZapoÄeo sam igru 1066. sa Vojvodom od Duklje, brzo sam poudao kćeri za MaÄ‘arske vojvode i barone ne bih li time obezbedio sebi lepu podrÅ¡ku protiv Vizantije, i u meÄ‘uvremenu je nekim Äudom moj brat doÅ¡ao na Äelo RaÅ¡ke. ÄŒekajući pravi trenutak, a to je bio rat za nezavisnost RaÅ¡ke i Makedonije, pomogao sam im da se odcepe od Vizantije samo da bi ih par godina kasnije i sam osvojio. Pomenute teritorije su mi omogućile da uzdignem mog Vojvodu u rang kralja i formiran kraljevinu Srbiju.

 

Vreme je prolazilo a moje rodbinske veze na MaÄ‘arskom dvoru su se množile i obezbedile mi da nasledim neke njihove zemlje i titule (jeste da nisam bio prvi, a bogami ni 2. i 3. u trci za nasledstvo, sinovi maÄ‘arskog kralja su misteriozno, sami od sebe, padali u mraku na leÄ‘a, Äesto na oÅ¡tar nož, potpuno sluÄajno). I sve se to tako lepo odvijalo, dok Vizantisjki car nije reÅ¡io da zatoÄi mog sina (koji je bio na njegovom dvoru zbog tutorstva). Nije to bio neki problem, meÄ‘utim, kad sam otiÅ¡ao do Italije u izvesni "verbalni" obraÄun sa katolicima, domaći vlastelini su se pobunili i zapoÄeli graÄ‘anski rat, a voÄ‘a je bio moj najstariji sin, onaj koga sam liÄno obuÄavao za naslednika. NiÅ¡ta, uguÅ¡io pobunu, sin jadan nastradao, ja izgubio nekoliko teritorija (koje je vrlo brzo maznula Vizantija) i onda pokuÅ¡ao da se konsolidujem. Ubrzo mi umire sin u tamnici, a time moj lik ostaje bez naslednika. Kujem straÅ¡nu zaveru na dvoru, okupljam pristalice, ubijam svoju ženu, ženim se drugom, ona zatrudni, rodi ćerku i ubrzo moj lik umre.

U bilstavom trenutku briljantnosti, pred samu smrt, promenio sam zakon o nasledstvu, te je ćerka mogla da me nasledi. Međutim, kako je još mala, nepuna godina, dobiaj regenta, diže se vlastela, opet građanski rat, ubijaju malu, država se cepa a kako nema direktnih naslednika koje bi ja vodio automatski popijem game over.

 

Daklem, kako kažu: "when you play a game of thrones, you win or you die!"

 

Sve u svemu, vrlo zeznuta igra, juÄe sam je pokrenuo samo da reguliÅ¡em neÅ¡to sa vazalima i spucao sam 12 sati realnog vremena, 100 godina u igri, doživeo fantastiÄan "rolerkoster" vlasti i na kraju popio game over. Topla preporuka svima koji vole masivne taktiÄke strategije na globalnoj mapi. Glavna prednost ovakvih igara je Å¡to ih možete tegliti dugo vremena, ja sam na primer jednu partiju sa Bosnom u Evropi Universalis 3 igrao preko 2 godine.

 

 

 

ps. Postoji i mod Game of Thrones (jer je mehanika igre idealna, sa svim tim spletkarenjima na dvoru i dinastijama i rodbinskim vezama), ali su na sajtu pametno naveli da postoje detalji (u obliku skriptovanih instanci) koji se pojavljuju tek u 5-oj knjizi, pa ko nije Äitao a gleda seriju, nije preporuÄljivo da igra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Instalirao Europu Universalis IV... I Å¡ta sad?

 

Da povedem Å paniju utabanim stazama kolonijalne imperije? Austrijom razbucam MaÄ‘are i proÅ¡irim se centralnom Evropom i Italijom do severa Afrike? Burgundijom dezintegriÅ¡em Francusku, postanem imperator Svetog Rimskog Carstva samo da bih ga rasformirao? Da sa Bohemijom igram kao posluÅ¡ni nemaÄki vojvoda, radim u najboljim intresima Sv. Rimskog Carstva, Äekam da me izglasaju za imperatora i kad kucne Äas proglasim ukidanja elektorskog režima i uspostavljanje punokrvnog Rajha? Ili pak da povedem Novgorod putem osvajanja Moskovije, stvaranja Rusije i Å¡irenja do zapadne Evrope? Ili možda provedem Srbiju kroz tmurne godine Turskih osvajanja i pokuÅ¡am da promenim tok naÅ¡e istorije? Aaaaah, užasi izbora! :plakanje

 

Kako god, momci iz Paradox-ove kujne opet serviraju sjajnu igru, slobodno mogu reći njihovu najbolju do sad. Biće ovo joÅ¡ jedan težak ispitni rok, pun ne prospavanih noći i mnogo popijene kafe (al' ne zbog uÄenja :roll: )... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma bilo koji... Dugo sam mu se opirao i nisam ni hteo da ga probam, ubeÄ‘ivao sam sebe da je igra retardirana, jer sam u podsvesti predosećao Å¡ta će biti ako je probam...  <_< Pa reko', da vidim 'el se i neki audiofil upecao na istu...

 

Sad sve vidim u blokovima, a zbog razrovarenih ulica Novog Sada i postavljenih barijera uhvatio sam sebe kako razmiÅ¡ljam zaÅ¡to nisam poneo dijamantski pijuk i aÅ¡ov, jer bi tako napravio preÄicu...  :screwy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...