Jump to content


Hi-Fi video rekorderi


ZoranBG

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Imam JVC HR-S 4700EG SVHS video rekorder. Koristio sam ga uglavnom za snimanje raznih emisija i muzickih spotova sa Satelitske televizije. Trenutno ceka reparaciju mehanike posto guta trake. Trenutna uloga mu je kao video ( i audio ) selektor za manje bitne uredjaje kao sto je satelitska i Total TV, kao i DVD.

Inace slika i zvuk snimljeni sa Satelitske je veoma dobra , pogotovo na SVHS trake na koje sam uglavnom snimao muzicke spotove i neke koncerte. Jedino sto mi se bas boja zvuka ne svidja i neodoljivo podseca na dek JVC td 662, o cemu sam pisao na dekovskoj temi.

post-10581-0-21092000-1294601675_thumb.j

post-10581-0-21092000-1294601675_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Vec 12 godina vene na ormanu u spavacoj sobi,nekada sam vrh panasonikove video tehnologije.Kupljen mislim 94-te... odlican kvalitet slike,fantastican kao audio, primetno bolji od mog tadasnjeg deka Akai gx-75.Daljinski upravljac klinci sredili odavno,i dolaskom prvog dvd plejera otisao u zaborav .Sada cami na ormanu i priseca se davnih dana...post-15969-0-70522100-1294616310_thumb.jpg

post-15969-0-70522100-1294616310_thumb.j

post-15969-0-70522100-1294616310_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Zoki baÅ¡ dobra tema, kako volim sve vrste snimaÄa kroz dugi niz godina imao sam stvarno puno VHS HI-FI rekordera, bilo je tu Pnasonika NV-850, 65, 75, 100, njihova braÄa u Blaupunktovu izdanju, nekoliko modela JVC,a poÄetkom 90' sam nabavio dva Sony SLV-757 koji su prekrasni ureÄ‘aji i vjerno su me služili godinama, kasnije su doÅ¡li SLV-900, SLV-1000, danas imam joÅ¡ oba SLV- 757 koji trebaju servis mreže, a u aktivnoj službi je Loeve OC-3800H koji je isti Panasonic NV-HS-1000, Philips VS-6880 koji je interesantan jer ima na sebi mali LCD monitor, Sony EVS-850 8mm HI-FI rekorder, Sony EVS-9000H HI-8 Digital HI-FI.

<script src='http://img145.imageshack.us/shareable/?i=121qv.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>121qv.jpg</noscript>

<script src='http://img411.imageshack.us/shareable/?i=123ulf.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>123ulf.jpg</noscript>

<script src='http://img838.imageshack.us/shareable/?i=122qv.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>122qv.jpg</noscript>

<<script src='http://img510.imageshack.us/shareable/?i=125wt.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>125wt.jpg</noscript>

<script src='http://img207.imageshack.us/shareable/?i=124ro.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>124ro.jpg</noscript>

Link to comment
Share on other sites

Zoltane taj ureÄ‘aj je spas baÅ¡ za takovu problematiku, ja ga koristim dugi niz godina za spajanje raznih Audio i Video komponenti u sistem ali i na moj Loewe televizor koji ima samo jedan skart, na procesoru postoje Äetiri stražnja i jedan prednji A/V ulaz koji je pravi spas za bilo kakvo isprobavanje, na prednjoj ploÄi je i ulaz za stariji tip kamere, komande za fader i rezne efekte za sliku, dbx itd.. imam i Sansui RG-900R audio equlizer koji je interesantan Å¡to su mu komande ujedno i daljinski upravljaÄ koji na pridisak tipke pored njega izlazi van te eho/hall efekti.

Link to comment
Share on other sites

Zoki baÅ¡ dobra tema, kako volim sve vrste snimaÄa kroz dugi niz godina imao sam stvarno puno VHS HI-FI rekordera, bilo je tu Pnasonika NV-850, 65, 75, 100, njihova braÄa u Blaupunktovu izdanju, nekoliko modela JVC,a poÄetkom 90' sam nabavio dva Sony SLV-757 koji su prekrasni ureÄ‘aji i vjerno su me služili godinama, kasnije su doÅ¡li SLV-900, SLV-1000, danas imam joÅ¡ oba SLV- 757 koji trebaju servis mreže, a u aktivnoj službi je Loeve OC-3800H koji je isti Panasonic NV-HS-1000, Philips VS-6880 koji je interesantan jer ima na sebi mali LCD monitor, Sony EVS-850 8mm HI-FI rekorder, Sony EVS-9000H HI-8 Digital HI-FI.

<script src='http://img145.imageshack.us/shareable/?i=121qv.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>121qv.jpg</noscript>

<script src='http://img411.imageshack.us/shareable/?i=123ulf.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>123ulf.jpg</noscript>

<script src='http://img838.imageshack.us/shareable/?i=122qv.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>122qv.jpg</noscript>

<<script src='http://img510.imageshack.us/shareable/?i=125wt.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>125wt.jpg</noscript>

<script src='http://img207.imageshack.us/shareable/?i=124ro.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>124ro.jpg</noscript>

Link to comment
Share on other sites

Retro, Sony Hi8 je prelepa masina, video sam ga uzivo i kada izbaci taj motorizovani panel, to zaista izgleda divno. Nagovarao sam coveka da mi ga proda, mada ne znam sta bih sa njim :).

Rokijana, ako je ono na slici NV-FS200, svaka cast!!!

Evo nekih mojih iskustava sa HiFi videorekorderima, imao sam ih, verovatno, petnaestak-dvadeset, ali nisam vodio evidenciju i nisam neki poznavalac VCR-a.

  • Panasonic tipa 870 (druga generacija Hi-Fi VCR-a) imaju skoro neunistivu mehaniku (osnovna ploca je cak od livenog aluminijuma). Model 870 koji sam imao je spor u reagovanju i premotavanju jer je klasicna mehanika u pitanju. Zvuk mu je fenomenalan, topao, detaljan. Direktno sam ga poredio sa Dragonom, B215 i Z6000 i... mozete misliti ko je pobedio. Doduse, bilo je to davno, za izvor sam koristio gramofon jer su mi, uz pomoc CD-a (Sony CDPX333ES u to vreme, modifikovan) svi zvucali isto. Problem koji je razvio 870 (dva komada!!!) jesu neka ostecenja na osovini zamajca, nepoznatog porekla - lici na zaprljanost od trake ali se u stvari pojavljuju nekakva strukturna ostecenja koja nisam mogao srediti ni poliranjem. Bacio sam ga, na kraju, sa jos jednim koji je sluzio za delove :(
  • Panasonic tipa NV-HS1000 i 800 (koji sam imao) su noviji modeli, sa Retrove slike, izgledaju neunistivo i lepo zvuce, nisam radio posebne testove, ali znam da hoce da razviju problem sa mehanikom - ima jedan plasticni deo koji cini da kaseta nece da se izbaci iz videorekordera i to nekoliko majstora nije znalo da mi resi (pojede se zub na jednom mestu). Mislim da je osnova te mehanike veoma dobra te da, uz odrzavanje i zamenu pomenutog dela, moze dosta dugo da traje.
  • Panasonic NV-FS90 koji imam je fenomenalna S-VHS masina (slika mu ne valja, verovatno problem u napajanju, ali nije me briga), sa sjajnim kvalitetom izrade i vrlo pouzdanom mehanikom: mislim da je njena oznaka GR33. Zvuk je fenomenalan: ne mogu da mu nadjem neku manu niti vidim da je moj profesionalni Sony DAT ista bolji od njega. Pretpostavljam da je ista situacija i sa NV-FS100 i 200. U poredjenju sa NV870, ovaj videorekorder ima nesto cistiji zvuk, nivo detalja je jednak na oba.
  • Panasonic NV-H70 koji sam takodje imao je samo malo skromniji po izgledu i izradi i nema S-VHS sistem. Jednako dobro zvuci.
  • Sony SL-V757 i bratija imaju takodje zvuk u istoj klasi, prema mom iskustvu. Mozda su cak i lepsi (subjektivno), ali ako se rasteluju, prema recima majstora, nisu laki za sredjivanje jer se dosta razlikuju od Panasonic i JVC modela. Problem su im i curenja elektrolita u sekciji napajanja - iscure i pojedu stampu.
  • Mitsubishi sam imao dva komada, jedan se kvario, drugi nije, ne znam oznake. Inace sam ih obozavao: jednostavni za koriscenje, odlicnog zvuka i slike, a Mitsubishi je pravio cuda od videorekordera za japansko trziste.
  • JVC - imao sam jedan starii model, jednako dobar u zvuku kao i Panasonic. Izuzetna trajnost.
  • Grundig - firma koja je imala mnogo fascinantnih ideja (model 380, svojevremeno su ga neki smatrali za najbolji Hi-Fi video na svetu, jezivo komplikovan i nedostupan), preko nekih svemirski dizajniranih modela baziranih na Panasonic mehanici (zamislite video za koji ne znate sta je, mislim da je model 930 ili tako nesto, polukruzni poklopac se otvara na daljinski ili rukom, skriva celu prednju plocu rekordera. Nemam iskustva sa zvukom, imao sam mono modele.
  • Hitachi - pravio interesantne modele, zvucno dobri ali ne kao Panasonic/JVC/Sony, imao sam par komada. Mozda su drugi bili bolji, ne znam.
  • Philips - nista vredno hvale, imao par iz Match Line serije i koristili su jevtinu Philips/Grundig mehaniku sa plastikom koja se lako lomi. Slika OK, zvuk nista posebno, svaki bolji dek ih nadmasi. Fale detalji, prirodnost, harmonija. Ne mogu napamet da se setim modela, nazalost, ali ovaj poslednji je imao prelep LC displej u donjem delu i bio jedan od najlepsih VCR-ova koje sam video.
  • Schneider - Osrednji kvalitet, osrednja slika, osrednji zvuk, nije za ljubitelje Hi-Fi-ja.
  • Aiwa - eno mi je, malo koriscena, u podrumu. Hi-Fi zvuk kao MP3.

Generalno, stariji videorekorderi (do polovine 90-ih, cak i ranije) imaju jasno bolji zvuk od novijih (2000+), koji zvuce tanko, suvo, nekako jadno, brukaju format. Skoro sigurno je da ima izuzetaka, ali ih ja nisam sreo.

Imam vise kaseta snimljenih sa gramofona preko Pan. NV-FS90. Pre neki dan sam se iscenkao na Limundu za Sony SLV-E9 video. Kada je stigao, sve sto je rekao prodavac bilo je tacno: relativno malo koriscen, u dobrom stanju. A, inace, ovo je jedan od najlepsih VCR-a koje sam imao prilike da vidim, sa diskretnim, prelepim ekranom u sredini pri dnu, dok daljinski ima dva lica - gornje i donje. Postavicu slike cim stignem.

Probao sam snimke sa NVFS90 i... nisam bio odusevljen: tracking je odmah pogodjen i nije bilo nikakvih gubitaka tokom reprodukcije. Zvuk je bio cist, izuzetno detaljan ali i tvrd i zamarajuci, bas note su radile posao, ali ne onako kako sam zeleo. Isti snimak na NVFS90 dao je totalno drugacije rezultate: meke note, manje naglaseni detalji ali prijemciviji zvuk. Razlika je bila veca nego pri promeni dva deka iste klase ali razlicitih proizvodjaca!

Zatim sam Sony probao sa sopstvenim snimcima (snimio na njemu i reprodukovao), koristeci CD. Rezultat je bio fenomenalan: kristalno jasan, dinamican, detalji savrseni, ovog puta dovoljno mek i nezamarajuci. Referentan, mozda bi se moglo reci.

Nisam ocekivao ovakve promene. Interesantno...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam 90-tih dobio video Ferguson (unutra JVC) directly from UK i na njemu preko slusalica da besvesti slusao Cure "Desintegration"&Pixies"Bossanova" snimljene sa CD-a na VHS.

PS Cure sam prestao da slusam vrlo brzo a Pixies-e nedavno

@Zoran nije bio ni upola lep kao b&o :facehearts

Link to comment
Share on other sites

To je bio zaista vrh video u svoje vreme thumbsup2.gif.U jednom Svajcarskom katalogu iz 1994 godine,taj Panasonic je kostao 2695 svajcarskih franaka,u ovu cenu je bio uracunat porez koji treba odbiti od nekih 450 franaka.U Nemackoj mu je cena bila od 2500 do 2700 dm.U Engleskoj u What Hifi-ju je testiran u Aprilu 1993 godine i kostao je 1100 funti,dobio je 4 od 5 mogucih zvezdica za ovu klasu cene.

Od videorekordera imam Grundig Monolith GV-464 HIFI.Cim ga budem slikao postavicu slike.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Blaupunkt RTV 915 HiFi, to je ustvari Panasonic NV-FS90, sinoć sam ga malo testirao i snimci su fenomenalni. Poredio sam ga sa Sony dekom TC-K950ES i Blaupunkt je za nijansu bolji. NaizmeniÄno sam reprodukovao CD, snimak na Blaupunktu i snimak na Sony-ju, i da reprodukcija na videu nije malo tiÅ¡a mislim da ne bih primetio razliku u odnosu na CD.

NaÅ¡ao sam podatak da je u nemaÄkoj 1993 koÅ¡tao 2599,- DM.

Evo i jedne fotografije sa net-a:

post-10494-0-43911200-1294998778_thumb.j

post-10494-0-43911200-1294998778_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nemam mnogo vremena da iskazem svoje iskustvo...elem panasonic 830, 850, 890, 870, 1000, 4700, imao...e sad dok sam montirao 90-tih 1000ke i 4700 su iste samo boja ili serija...nikakve razlike, na njima sam uz konzolu montirao 5 godina dok nisam presao na premier. Ljubitelj panasonica sve dok se nije pojavio dvhs...sa firewire JVC model 10000...nema bolji, u odnosu na panasonic...za vise klasa, nema manu...propast od videa...mada velika mu mana nema ulazni nivo signala...sad se secam to me je mnogo nerviralo...mislim da je to bio jedini digitalni vhs

post-15434-0-77159200-1295087547_thumb.j

post-15434-0-77159200-1295087547_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Prelistavajući talijanski Stereoplay iz 1989 nailazim na naslov :Kako zvuÄe Hi-fi videorecorderi.

Testirali su

1.Blaunpunkt RTV 810 na testu dobio 45/50

2.Panasonic NV-F70 " 46/50 za zvuk jedini dobio 10

3.Pioneer VR727 " 46/50

4.Hitachi VT580E " 44/50

5.Philips VR6585 " 43/50

6.Telefunken VR3975 " 44/50

Imao sam prilike tih godina slušati takvu vrstu uređaja.Zvuk je bio uredu, međutim nije me privlaćilo da ih kupim/sve mi je to djelovalo nekako ne audiofilski.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...